Zadzwoń po kredyt  71 358 22 15

71 358 22 15

/thumbs/1920×710×crop/educations/2024/04/edu-7-2-klyWeqWhZmJFsA.jpg

Początek roku szkolnego 2019

Początek roku szkolnego to stresujący moment nie tylko dla uczniów, ale także dla ich rodziców. Ci pierwsi, już po zakończonych wakacjach, muszą stawić czoła nowym wyzwaniom i wymaganiom związanymi z nauką. Drudzy natomiast mierzą się z istotnymi wydatkami, które wiążą się bezpośrednio z edukacją ich dzieci. Już w sierpniu pojawiają się dodatkowe koszty dla nadwyrężonych wakacjami budżetów.

Tymczasem wraz z pierwszym szkolnym dzwonkiem, uczniowie muszą mieć zapewnioną wyprawkę: podręczniki, zeszyty ćwiczeń, przybory szkolne, sprzęt i stroje na zajęcia sportowe. Później, w ciągu roku pojawiają się kolejne, stałe wydatki – np. koszty codziennego dojazdu do szkoły, zajęcia pozalekcyjne, korepetycje, czy szkolne wypady, np. do kina czy teatru, wycieczki i wiele innych.

Jak Polacy radzą sobie z ich finansowaniem? 

Z których wydatków rodzice byliby w pierwszej kolejności gotowi zrezygnować w przypadku trudności finansowych? Na ile pomocna w tej kwestii może być karta kredytowa? Czy program „Rodzina 500+”, teraz w nowej, poszerzonej formule jest realnym wsparciem, jeśli chodzi o finansowanie edukacji? O to wszystko zapytaliśmy rodziców na potrzeby kolejnej edycji raportu „Polaków portfel własny: rodzina w szkole”.

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego to także dobry moment na refleksję nad tym, czy placówka, do której uczęszczają dzieci, spełnia nasze oczekiwania. Czy dzieci czują się w niej dobrze? Czy rozwijają kluczowe w dorosłym życiu kompetencje i umiejętności, np. związane z nowymi technologiami? Z jakich narzędzi nasze dzieci powinny korzystać w procesie nauki?

Odpowiedzi na powyższe kwestie znajdą Państwo w niniejszym raporcie, przygotowanym na podstawie badania opinii zrealizowanego na zlecenie Santander Consumer Banku – banku od kredytów, wydawcy TurboKARTY, przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS, wśród rodziców dzieci w wieku szkolnym. Zachęcamy do lektury. W naszej opinii raport powinien zainteresować wszystkich rodziców, bez względu na to, na jakim etapie szkolnej edukacji znajdują się w tym momencie ich dzieci.

O badaniu

Badanie zostało zrealizowane na zlecenie Santander Consumer Banku, wydawcy Visa TurboKARTA, w ankiecie telefonicznej, przeprowadzonej przez Instytut IBRIS w dniach 2-3 lipca 2018 r. W badaniu udział wzięli rodzice dzieci w wieku szkolnym, od 6 do 18 lat, z całej Polski. Wielkość próby, n=1000. Santander Consumer Bank jest jednym z liderów rynku consumer finance w Polsce. Oferuje klientom szeroki zakres produktów obejmujący kredyty gotówkowe, kredyty na nowe i używane samochody, kredyty ratalne, karty kredytowe oraz lokaty. Produkty dystrybuowane są online oraz poprzez sieć oddziałów, salony i komisy samochodowe, sklepy i punkty usługowe. Więcej na www.santanderconsumer.pl

Źródło:

Polaków portfel własny: Rodzina w szkole 2019

Niniejszy materiał został przygotowany wyłącznie w celach informacyjnych, bez uwzględnienia zdolności kredytowej, sytuacji finansowej ani środków jakimi dysponuje odbiorca.
Informacje zawarte w tej publikacji nie stanowią rekomendacji ani porady dotyczącej dysponowania środkami finansowymi, ani też oferty czy zachęty dotyczącej zawarcia umowy w celu nabycia produktu oferowanego przez Santander Consumer Bank.
Materiały są aktualne w momencie publikacji Raportu, z którego pochodzą i mogą ulec zmianie bez uprzedniej notyfikacji.