Rachunek oszczędnościowy

5% dla wszystkich klientów na rachunku oszczędnościowym

Załóż rachunek Sprawdź
Rachunek oszczędnościowy

Zobacz, co zyskujesz

Oprocentowanie promocyjne

 • 5% do 50 000 zł
 • dla wszystkich środków 
  • 4,80% 50 001 - 200 000 zł; 
  • 4,50% pow. 200 000 zł

Szybki, prosty i wygodny sposób założenia rachunku

 • bez minimalnej wpłaty

0 zł za prowadzenie rachunku

 • wpłaty i wypłaty w dowolnym momencie bez utraty odsetek
 • dowolna ilość przelewów w miesiącu bez dodatkowych opłat

Dostęp do środków 24/7 online

Jak założyć Rachunek oszczędnościowy?

1

Wypełnij wniosek

Przygotuj dowód osobisty i telefon. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

2

Potwierdź swoją tożsamość

Zrób to poprzez przelew z konta w innym banku.

3

Ciesz się z Rachunku

Ważne informacje

 • Zwróć uwagę czy dokonujesz przelewu z Rachunku użytego wcześniej do identyfikacji przelewem 1zł.
  W innym przypadku, gdy dane przelewu nie będą identyczne z podanymi w Rachunku, zostanie on odrzucony, a środki zwrócone na rachunek, z którego były wysłane.
  Dokonując wpłaty z Rachunku wspólnego upewnij się, że w przelewie widoczne są Twoje dane (imię, nazwisko i adres), a nie współwłaściciela,
 • wypłaty z Rachunku robisz na rachunek powiązany,
 • składając wniosek o Rachunek weryfikujesz swoją tożsamość poprzez przelew 1 złPamiętaj: przelew musisz zrobić ze swojego własnego konta w innym banku, które nie było zakładane 100% online, a dane (imię, nazwisko i adres) z przelewu muszą być zgodne z danymi podanymi we wniosku,
 • Rachunek obsługiwany jest w Bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej,
 • możesz posiadać tylko jeden Rachunek oszczędnościowy.

Oprocentowanie Rachunku

Saldo na rachunku Oprocentowanie standardowe Oprocentowanie promocyjne*
Do 50 000 PLN włącznie 1,90% 5,00%
Nadwyżka ponad 50 000 do 200 000 PLN włącznie 1,95% 4,80%
Nadwyżka ponad 200 000 PLN 2,00% 4,50%

Oprocentowanie standardowe środków zgromadzonych na Rachunku oszczędnościowym jest zmienne. Odsetki kapitalizowane są w okresach miesięcznych.

*Oprocentowanie promocyjne w ramach promocji "Doceniamy Lojalnych - edycja I" jest stałe, obowiązuje od 18.04.2024 r. do 24.07.2024 r.

Zasady promocji zawarte są w Regulaminie promocji dostępnym na stronie www.santanderconsumer.pl

Przydatne wskazówki

 1. Przeczytaj informacje na pierwszej stronie wniosku. Znajdziesz tam m.in. listę banków, z których można dokonać przelewu 1 zł weryfikującego tożsamość. Pamiętaj aby przelew był zrobiony z konta, które nie było otwarte w procesie 100% online!
 2. Uzupełnij dane kontaktowe i kliknij Dalej.
 3. Na kolejnym ekranie zweryfikujemy Twój numer telefonu tak aby upewnić się czy podany na poprzednim ekranie nr jest poprawny. Postępuj zgodnie z komunikatami na ekranie i kliknij Dalej.
 4. Uzupełnij dane osobowe i kliknij Dalej.
 5. Uzupełnij dane dodatkowy, w tym informacje o rezydencji podatkowej i kliknij Dalej.
  Jeśli w odpowiedzi na pytanie Czy jesteś rezydentem podatkowym w USA oraz Czy jesteś w innych krajach niż USA i Polska? odpowiesz TAK rozwiną się dodatkowe pola do uzupełnienia. Szczegółowe informacje na temat FATCA znajdziesz tutaj, a na temat CRS znajdziesz tutaj.
 6. Na kolejnym ekranie zaznacz lub nie zgody na przetwarzanie danych marketingowych oraz kliknij Złóż wniosek. Wyrażenie zgody nie jest obowiązkowe, ale pamiętaj, że warto to zaznaczyć – dzięki temu będziesz miał dostęp do specjalnych ofert.
 7. Po zweryfikowaniu Wniosku przez Bank na ekranie pojawi Ci się taki komunikat:
 8. Następne ekrany służą do przeprowadzenia Cię przez proces weryfikacji tożsamości przez przelew 1 zł. Postępuj zgodnie z komunikatami na ekranach. Pamiętaj, aby zrobić przelew z konta, które nie było założone 100% online, z listy banków z pierwszej strony. Musisz być właścicielem tego konta, a dane osobowe i adresowe z przelewu musza być zgodne z danymi podanymi we wniosku.

 9. Istnieje taka możliwość, że będziemy potrzebowali skanu Twojego dowodu osobistego. Na kolejnym ekranie będziesz mógł je załączyć. Postępuj zgodnie z komunikatami na ekranach oraz kliknij Przekaż dokumenty.
 10. Na tym ekranie akceptujesz dokumenty. Możesz je też pobrać. Ten sam komplet dokumentów otrzymujesz w tym momencie mailem. Kliknij Akceptuję, a następnie Dalej.
 11. Twój Rachunek oszczędnościowy jest już założony, a na tym ekranie prezentujemy Ci informacje podsumowujące.

Instrukcję możesz pobrać tutaj.

Rachunek oszczędnościowy to jedna z najpopularniejszych form oszczędzania w Polsce, alternatywa dla lokat terminowych. Główną korzyścią tego produktu jest elastyczność – umowa rachunku zawierana jest na czas nieokreślony, a wpłaty na rachunek  i wypłaty z rachunku można dokonywać w dowolnym momencie, bez utraty odsetek.

Rachunek  jest bezpiecznym produktem finansowym i środki ulokowane do równowartości 100 tys. euro gwarantowane są przez BFG (Bankowy Fundusz Gwarancyjny).

Rachunek jest 100% online, tzn. że zakładany jest poprzez wniosek internetowy, a obsługiwany w Bankowości Internetowej i aplikacji mobilnej.

Z Rachunku oszczędnościowego wygodnie możesz korzystać, gdzie chcesz i jak chcesz, korzystając z Bankowości Internetowej. Możesz tam, 24/7:

 • sprawdzić saldo i aktualne oprocentowanie pieniędzy znajdujących się na Rachunku oszczędnościowym,
 • poznać szczegóły Rachunku, w tym jego numer Rachunku oszczędnościowego, który przyda Ci się przy dokonywaniu przelewów z Twojego konta po to, aby Twoje pieniądze mogły pracować na Twój zysk,
 • historię wszystkich transakcji na rachunku, czyli nie tylko ile „zarabiasz”, ale także wpłat i wypłat pieniędzy – a także pobrać wyciąg z Rachunku oszczędnościowego, który łatwo zapiszesz jako pdf, czy w razie potrzeby wydrukujesz,
 • bezpłatnie wypłacić pieniądze na jedno wskazane przez Ciebie konto – tzw. rachunek powiązany,
 • zmień rachunek powiązany, czyli konto za pośrednictwem którego przelewasz kolejne pieniądze, by oszczędzały dla Ciebie.
 • KLIK 1: Wybierz kwotę, którą chcesz ulokować na Twoim Rachunku oszczędnościowym.
 • KLIK 2: Wpłać pieniądze z konta w innym banku. Wpłaty na rachunek możesz dokonywać jedynie z rachunku w innym banku którego jesteś właścicielem lub współwłaścicielem, a Twoje dane (imię, nazwisko, adres) powinny być identyczne jak w przypadku danych podanych w Rachunku. W przypadku gdy dane nie będą zgodne, przelew będzie odrzucony, a środki zwrócone na rachunek, z którego były wysłane.
 • KLIK 3: Patrz jak Twoje oszczędności się powiększają. Pamiętaj, że numer Rachunku sprawdzisz w Bankowości Internetowej.
 • KLIK 1: Wybierz kwotę, jaką chcesz wypłacić z Rachunku oszczędnościowego.
 • KLIK 2: W kilka chwil przelej pieniądze z Rachunku oszczędnościowego na Twoje konto, tzw. rachunek powiązany, za pośrednictwem Bankowości Internetowej i aplikacji mobilnej.
 • Rachunek powiązany to wskazane przez Ciebie konto, na które możesz dokonywać wpłat i wypłat z Rachunku oszczędnościowego w Santander Consumer Banku – banku od kredytów. 
 • To konto, z którego dokonałeś lub dokonałaś przelewu weryfikującego tożsamość podczas zakładania Rachunku oszczędnościowego.
 • W każdej chwili w Bankowości Internetowej i aplikacji mobilnej możesz zmienić to konto, czyli właśnie rachunek powiązany. Pamiętaj jednak, że do Rachunku oszczędnościowego w Santander Consumer Banku możesz mieć jednocześnie „przypisane” tylko jedno konto, na które przelewasz pieniądze – a dane właściciela (imię, nazwisko, adres) muszą być identyczne jak w Rachunku oszczędnościowym.

FATCA to ustawa uchwalona przez Kongres Stanów Zjednoczonych w 2010 roku, która nakłada na instytucje finansowe obowiązek identyfikacji i raportowania Klientów, którzy  posiadają obowiązek podatkowy w USA. Przeczytaj pełne informacje na temat FATCA.

CRS (Common Reporting Standard – CRS) jest to jednolity standard raportowania będący globalnym standardem w zakresie automatycznej wymiany informacji w sprawach podatkowych pomiędzy państwami. Przeczytaj pełne informacje na temat CRS.

Różnice i podobieństwa pomiędzy Rachunkiem oszczędnościowym a lokatą znajdziesz tutaj.

Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami

Rachunek oszczędnościowy to pomysł na lokowanie pieniędzy dla osób pełnoletnich, które ukończyły 18 lat. Można go wygodnie założyć bez wychodzenia z domu – online, tak jak lokatę, za pośrednictwem komputera, laptopa, smartfonu czy tabletu.

Wszystkie przelewy z Rachunku oszczędnościowego na Twoje konto są bezpłatne, niezależnie od liczby w miesiącu. Dzięki temu, że lokujesz u nas swoje pieniądze, możesz nimi zarządzać jak i kiedy chcesz.

Ty najlepiej wiesz, jak oszczędzać swoje pieniądze. Dlatego korzystając z Rachunku oszczędnościowego możesz za 0 zł przelać zgromadzone pieniądze na dowolnie wskazane przez Ciebie konto, które jest powiązane z Rachunkiem. Pamiętaj jednak, że wtedy nie będą pracować na Twój zysk.

Jeśli proces zakładania Rachunku oszczędnościowego został przerwany – to nic straconego. Otrzymasz od nas e-mail, który pozwoli Ci wrócić do tego procesu, który większość naszych klientów kończy w około 8-10 minut. To znacznie szybciej niż założenie konta czy zawnioskowanie o kredyt gotówkowy, kredyt samochodowy, czy inną formę kredytowania Twoich planów.

Z myślą o klientach, którzy korzystają z Rachunku oszczędnościowego w Santander Consumer Banku przygotowujemy wiele specjalnych akcji i promocji – także związanych z tym, że to właśnie u nas lokujesz swoje pieniądze, aby pracowały na Twoją korzyść. Zachęcamy do sprawdzania informacji o promocjach i ofertach specjalnych dostępnych w bankowości internetowej, do której dostęp zakładasz automatycznie przy dołączeniu do klientów korzystających z Rachunku oszczędnościowego.

Rachunek oszczędnościowy to swoiste konto oszczędnościowe, na które w dowolnym momencie możesz wpłacać i wypłacać pieniądze. Odsetki od oszczędności otrzymasz na koniec miesiąca, za każdy dzień kiedy środki były na Rachunku. To tak naprawdę idealne narzędzie do oszczędzania we współczesnym świecie. Masz nadmiar pieniędzy – wpłać je na Rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer Banku – banku od kredytów. Potrzebujesz pieniądze na jakiś wydatek? Wypłać je bez opłat. Dzięki Rachunkowi oszczędnościowemu możesz oszczędzać wygodnie, jak i kiedy chcesz.

Rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer Banku – banku od kredytów założysz bez konieczności posiadania ROR. Za jego pośrednictwem możesz w wygodny sposób wpłacać i wypłacać pieniądze, kiedy jest to dla Ciebie dogodne. Korzystanie z Rachunku oszczędnościowego nie jest obwarowane dodatkowymi warunkami takimi jak minimalna wartość wpływu na Rachunek, określona liczba transakcji, czy konieczność posiadania innych narzędzi płatniczych (jak np. kredyt gotówkowy, karta kredytowa, czy debetowa). Z Rachunkiem oszczędnościowym po prostu wysyłasz swoje pieniądze, aby zarabiały.

Możesz ją złożyć logując się do bankowości internetowej bądź bankowości mobilnej.

Informacje dodatkowe

Oprocentowanie standardowe środków zgromadzonych na Rachunku oszczędnościowym jest zmienne. Odsetki kapitalizowane są w okresach miesięcznych.

* Oprocentowanie promocyjne w ramach promocji "Doceniamy Lojalnych - edycja I" jest stałe, obowiązuje od 18.04.2024 r. do 24.07.2024 r.