Do Hajnówki na Finał Pucharu Polski Nordic Walking

07 września 2018

W najbliższą sobotę (8 września) odbędzie się ostatnia impreza, zamykająca tegoroczne Puchary Polski Nordic Walking. Tak jak w roku ubiegłym miłośnicy nordic walking z całej Polski przybędą do Hajnówki -  samego serca Puszczy Białowieskiej.Gośćmi specjalnymi finału będą ambasadorzy Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku - Tamara Arciuch i Bartłomiej Kasprzykowski.

 

Puchary Polski Nordic Walking to cykl imprez, które odbywają się na terenie całego kraju w sezonie wiosenno-letnim. Ostatni tegoroczny przystanek na mapie nordicowej rywalizacji będzie miał miejsce w urokliwej Hajnówce. Już w najbliższą sobotę, 8 września, odbędzie się tu długo oczekiwany finał Pucharów Polski Nordic Walking 2018. Organizatorzy mają nadzieję, że podobnie jak w roku 2017 właśnie tu padnie rekord frekwencji na zawodach.
 

Akademia Zdrowia Santander Consumer Banku wraz z Polską Federacją Nordic Walking od trzech lat organizują pucharowe zmagania i tym samym motywują Polaków do zmiany trybu życia na bardziej aktywny. W tegorocznej edycji do rozgrywek przystąpiło już prawie 4 tys. osób.

Cykl Pucharów Nordic Walking to imprezy zarówno dla wprawionych miłośników tej dyscypliny, jak i dla amatorów. Do rywalizacji można przystąpić indywidualnie bądź drużynowo, w grupach z podziałem na wiek oraz płeć. Do wyboru są trzy dystanse: 
 

5 km, 10 km i 21 km. Z myślą o najmłodszych, przygotowano specjalną trasę liczącą 400 m - Mini Nordic Walking.
 

-  Każda kolejna edycja cyklu Pucharów Polski cieszy się większą popularnością zarówno wśród zawodników, jak i amatorów, którzy są po prostu miłośnikami zdrowego stylu życia - mówi Mirosława Krzyścin, koordynator Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku. - Zapraszamy wszystkich do Hajnówki na finał zawodów, podczas których pomaszerują z nami ambasadorzy naszej akcji: Tamara Arciuch i Bartłomiej Kasprzykowski. Dla wszystkich chcących spróbować swoich sił w nordic walking, a także widzów i kibiców, przygotowano liczne atrakcje. Jedną z nich jest przejażdżka Kolejką Wąskotorową po malowniczej Puszczy Białowieskiej. Sobotnia impreza to doskonała okazja do zakończenia sezonu wakacyjnego z werwą - dodaje.
 

Finałowa trasa w Hajnówce przebiega w całości miękką nawierzchnią, przez aleje i dukty leśne. Miejscem startu i mety zmagań jest przystanek kolejki leśnej na terenie  Nadleśnictwa Hajnówka. Na trasie znajdują się punkty regeneracyjne dla uczestników, zaopatrzone w wodę i napoje izotoniczne. Każdy uczestnik otrzyma pakiet startowy, a po zmaganiach posiłek na zregenerowanie sił. Wszyscy zawodnicy, którzy wzięli udział w co najmniej jednej z siedmiu rywalizacji, zostaną uwzględnieni w klasyfikacji końcowej Pucharu Polski.
 

 - 8 września poznamy zwycięzców Pucharów Polski Nordic Walking 2018. Dorobek punktowy uczestników jest sumą ze wszystkich zawodów, w których dana osoba uczestniczyła i została sklasyfikowana - mówi Robert Brzeziński z Polskiej Federacji Nordic Walking, ekspert Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku. - Wygrywają te osoby, które uzyskają najwięcej punktów. Maksymalna liczba to 780 pkt. Jesteśmy przekonani, że również w tym roku rywalizacja będzie bardzo zacięta. Przewidujemy, że podczas finału w Hajnówce padnie rekord frekwencji - dodaje.
 

Internetowa rejestracja trwa do 5 września, lecz ci, którzy nie zdążą w tym terminie, mogą zapisać się także w biurze zawodów w dniu imprezy. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10.00. Zadaniem uczestników jest pokonanie wybranego przez siebie dystansu nie przekraczając regulaminowego czasu. Oceniać technikę marszu będą sędziowie z Polskiej Federacji Nordic Walking. 
 

Harmonogram:

• 8:00 - 9:30 Biuro zawodów 21 km 

• 8:00 - 10:30 Biuro zawodów 10 km 

• 8:00 - 11:15 Biuro zawodów 5 km 

• 10:00 - start 21 km 

• 11:00 - start 10 km 

• 11:15 - Otwarcie imprezy 

• 11:20 - Rozgrzewka i pokaz techniki dla 5 km 

• 11:40 - start 5 km  

• 12.40 - Mini Nordic Walking 

• 12:50 -14:00 - pokazy i występy artystyczne 

• 14:00 - dekoracje 

• 18.00 - impreza taneczna na świeżym powietrzu

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Akademia Zdrowia Santander Consumer Banku to ogólnopolska akcja zorganizowana przez Santander Consumer Bank, której celem jest propagowanie ruchu i zdrowego trybu życia. Ambasadorami Akademii Zdrowia są Justyna Kowalczyk, pięciokrotna medalistka olimpijska w biegach narciarskich i czterokrotna zdobywczyni Kryształowej Kuli, a także znani polscy aktorzy Tamara Arciuch i Bartłomiej Kasprzykowski.

W ramach Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku i Nordic Walking na Receptę odbywa się cykl bezpłatnych i ogólnodostępnych zajęć nordic walking pod nazwą Nordic Walking na Receptę. Ta cenna inicjatywa jest organizowana przez Santander Consumer Bank wspólnie z Polską Federacją Nordic Walking pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki. Zajęcia umożliwiają rozpoczęcie przygody z nordic walking pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Raz w tygodniu, we wtorki o godz. 17.00 lub czwartki o godz. 18.00, od maja do listopada, w ponad 150 lokalizacjach w Polsce można się nauczyć prawidłowej techniki nordic walking. Treningi są przeznaczone dla każdego bez względu na doświadczenie, wiek czy poziom sprawności fizycznej. Wystarczy założyć wygodny strój i zabrać ze sobą dobry humor oraz kijki do nordic walking.
 

Więcej informacji na temat Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku można znaleźć tutaj.

Najnowsze na blogu

Co piąty Polak tej jesieni planuje remont domu lub mieszkania
22 października 2021 Blisko Ciebie
  Z naszego najnowszego badania wynika, że Polaków jesienią czeka wiele zmian.  Z zamiarem przeprowadzenia metamorfozy swojego domu nosi się co piąty z nas (20,3 proc. wskazań). Poza tym...
Czytaj więcej
By dom był zdrowy i ekologiczny
20 października 2021 Bank Możliwości
  Im krótsze dni, tym więcej czasu spędzamy we własnych czterech ścianach. Zadbajmy więc o to, by oddychać czystym powietrzem i nie marnować niepotrzebnie zasobów. Niech dom będzie przyjazny...
Czytaj więcej
Według Polaków szkoła powinna uczyć odróżniania rzeczywistości od świata kreowanego w mediach społecznościowych
18 października 2021 Blisko Ciebie
W związku z niedawnym rozpoczęciem roku szkolnego, Santander Consumer Bank postanowił zapytać Polaków o to, jakie umiejętności przyszłości powinna kształtować współczesna szkoła. Ankietowani...
Czytaj więcej

YouTube