Do Hajnówki na Finał Pucharu Polski Nordic Walking

07 września 2018

W najbliższą sobotę (8 września) odbędzie się ostatnia impreza, zamykająca tegoroczne Puchary Polski Nordic Walking. Tak jak w roku ubiegłym miłośnicy nordic walking z całej Polski przybędą do Hajnówki -  samego serca Puszczy Białowieskiej.Gośćmi specjalnymi finału będą ambasadorzy Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku - Tamara Arciuch i Bartłomiej Kasprzykowski.

 

Puchary Polski Nordic Walking to cykl imprez, które odbywają się na terenie całego kraju w sezonie wiosenno-letnim. Ostatni tegoroczny przystanek na mapie nordicowej rywalizacji będzie miał miejsce w urokliwej Hajnówce. Już w najbliższą sobotę, 8 września, odbędzie się tu długo oczekiwany finał Pucharów Polski Nordic Walking 2018. Organizatorzy mają nadzieję, że podobnie jak w roku 2017 właśnie tu padnie rekord frekwencji na zawodach.
 

Akademia Zdrowia Santander Consumer Banku wraz z Polską Federacją Nordic Walking od trzech lat organizują pucharowe zmagania i tym samym motywują Polaków do zmiany trybu życia na bardziej aktywny. W tegorocznej edycji do rozgrywek przystąpiło już prawie 4 tys. osób.

Cykl Pucharów Nordic Walking to imprezy zarówno dla wprawionych miłośników tej dyscypliny, jak i dla amatorów. Do rywalizacji można przystąpić indywidualnie bądź drużynowo, w grupach z podziałem na wiek oraz płeć. Do wyboru są trzy dystanse: 
 

5 km, 10 km i 21 km. Z myślą o najmłodszych, przygotowano specjalną trasę liczącą 400 m - Mini Nordic Walking.
 

-  Każda kolejna edycja cyklu Pucharów Polski cieszy się większą popularnością zarówno wśród zawodników, jak i amatorów, którzy są po prostu miłośnikami zdrowego stylu życia - mówi Mirosława Krzyścin, koordynator Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku. - Zapraszamy wszystkich do Hajnówki na finał zawodów, podczas których pomaszerują z nami ambasadorzy naszej akcji: Tamara Arciuch i Bartłomiej Kasprzykowski. Dla wszystkich chcących spróbować swoich sił w nordic walking, a także widzów i kibiców, przygotowano liczne atrakcje. Jedną z nich jest przejażdżka Kolejką Wąskotorową po malowniczej Puszczy Białowieskiej. Sobotnia impreza to doskonała okazja do zakończenia sezonu wakacyjnego z werwą - dodaje.
 

Finałowa trasa w Hajnówce przebiega w całości miękką nawierzchnią, przez aleje i dukty leśne. Miejscem startu i mety zmagań jest przystanek kolejki leśnej na terenie  Nadleśnictwa Hajnówka. Na trasie znajdują się punkty regeneracyjne dla uczestników, zaopatrzone w wodę i napoje izotoniczne. Każdy uczestnik otrzyma pakiet startowy, a po zmaganiach posiłek na zregenerowanie sił. Wszyscy zawodnicy, którzy wzięli udział w co najmniej jednej z siedmiu rywalizacji, zostaną uwzględnieni w klasyfikacji końcowej Pucharu Polski.
 

 - 8 września poznamy zwycięzców Pucharów Polski Nordic Walking 2018. Dorobek punktowy uczestników jest sumą ze wszystkich zawodów, w których dana osoba uczestniczyła i została sklasyfikowana - mówi Robert Brzeziński z Polskiej Federacji Nordic Walking, ekspert Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku. - Wygrywają te osoby, które uzyskają najwięcej punktów. Maksymalna liczba to 780 pkt. Jesteśmy przekonani, że również w tym roku rywalizacja będzie bardzo zacięta. Przewidujemy, że podczas finału w Hajnówce padnie rekord frekwencji - dodaje.
 

Internetowa rejestracja trwa do 5 września, lecz ci, którzy nie zdążą w tym terminie, mogą zapisać się także w biurze zawodów w dniu imprezy. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10.00. Zadaniem uczestników jest pokonanie wybranego przez siebie dystansu nie przekraczając regulaminowego czasu. Oceniać technikę marszu będą sędziowie z Polskiej Federacji Nordic Walking. 
 

Harmonogram:

• 8:00 - 9:30 Biuro zawodów 21 km 

• 8:00 - 10:30 Biuro zawodów 10 km 

• 8:00 - 11:15 Biuro zawodów 5 km 

• 10:00 - start 21 km 

• 11:00 - start 10 km 

• 11:15 - Otwarcie imprezy 

• 11:20 - Rozgrzewka i pokaz techniki dla 5 km 

• 11:40 - start 5 km  

• 12.40 - Mini Nordic Walking 

• 12:50 -14:00 - pokazy i występy artystyczne 

• 14:00 - dekoracje 

• 18.00 - impreza taneczna na świeżym powietrzu

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Akademia Zdrowia Santander Consumer Banku to ogólnopolska akcja zorganizowana przez Santander Consumer Bank, której celem jest propagowanie ruchu i zdrowego trybu życia. Ambasadorami Akademii Zdrowia są Justyna Kowalczyk, pięciokrotna medalistka olimpijska w biegach narciarskich i czterokrotna zdobywczyni Kryształowej Kuli, a także znani polscy aktorzy Tamara Arciuch i Bartłomiej Kasprzykowski.

W ramach Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku i Nordic Walking na Receptę odbywa się cykl bezpłatnych i ogólnodostępnych zajęć nordic walking pod nazwą Nordic Walking na Receptę. Ta cenna inicjatywa jest organizowana przez Santander Consumer Bank wspólnie z Polską Federacją Nordic Walking pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki. Zajęcia umożliwiają rozpoczęcie przygody z nordic walking pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Raz w tygodniu, we wtorki o godz. 17.00 lub czwartki o godz. 18.00, od maja do listopada, w ponad 150 lokalizacjach w Polsce można się nauczyć prawidłowej techniki nordic walking. Treningi są przeznaczone dla każdego bez względu na doświadczenie, wiek czy poziom sprawności fizycznej. Wystarczy założyć wygodny strój i zabrać ze sobą dobry humor oraz kijki do nordic walking.
 

Więcej informacji na temat Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku można znaleźć tutaj.

Najnowsze na blogu

Używane a jak nowe – już 7 na 10 z nas kupuje produkty używane
16 maja 2024 Blisko Ciebie
  Z naszego najnowszego badania „Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania” okazuje się, że 58 proc. Polaków w przeszłości zdecydowało się na samochód z drugiej ręki, a blisko połowa kupowała...
Czytaj więcej
Jak rozmawiać o pieniądzach z partnerem - tworzenie wspólnego budżetu domowego
14 maja 2024 Bank Możliwości
Finanse osobiste odgrywają kluczową rolę w życiu codziennym, a rozmowa z partnerem o pieniądzach staje się nieodzownym elementem budowania stabilnej i harmonijnej relacji. Tworzenie wspólnego budżetu...
Czytaj więcej
Połowa Polaków ma w planach wydać na remont nie więcej niż 10 tys. złotych
09 maja 2024 Blisko Ciebie
  45 proc. Polaków chce zrobić remont tej wiosny – jak wynika z naszego najnowszego badania „Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania”. Ile przeważnie chcemy wydać na ten cel i co zrobi...
Czytaj więcej

YouTube