Stań do rywalizacji o Puchar Ziemi Dobrzyńskiej Nordic Walking w Skrwilnie

18 lipca 2018

Już w niedzielę, 22 lipca  w Skrwilnie wszyscy chętni, wystartują w zawodach z cyklu Pucharów Regionalnych Nordic Walking. Do zmagań może przystąpić każdy, zarówno zawodowcy jak i osoby, które chcą spróbować swoich sił w tej dyscyplinie. Skrwilno to już szóste miasto, w kórym organizowane są Puchary Regionalne Nordic Walking. Kolejne odbędą się w Śremie, natomiast wielki finał zawodów już 2 września w Szczecinie. Organizatorami wydarzenia są Polska Federacja Nordic Walking i miasto Skrwilno. Sponsorem strategicznym jest Santander Consumer Bank. W całej Polsce trwa kolejna edycja Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku ‑ inicjatywy promującej nordic walking. W tym roku Akademia jest partnerem 15 pucharowych imprez w całym kraju.

 

Akademia Zdrowia Santander Consumer Banku i Polska Federacja Nordic Walking zapraszają wszystkich miłośników tego sportu do wspólnej zabawy. Zawody nordic walking, które odbędą się w najbliższą niedzielę, to już szósty przystanek na mapie tegorocznych zmagań. Wszyscy chętni, którzy wezmą w nich udział i ukończą marsz, zbierają punkty do klasyfikacji generalnej. Na chcących spróbować swoich sił w Skrwilnie, przygotowano trasy o długości 2,5 km, 5 km i 10 km. Dzieci do lat ośmiu mogą wystartować na specjalnym odcinku Mini Nordic Walking liczącym 400 m. Do zawodów przystępować można grupowo bądź indywidualnie. Uczestniczyć mogą zarówno osoby doświadczone, jak i początkujące z całej Polski.

- Nordic walking to dyscyplina, która nie stawia barier i nie wymaga wysokiej sprawności fizycznej. Mogą go uprawiać wszyscy, niezależnie od wieku i stopnia zaawansowania, ponieważ jest łatwy do nauczenia. Nordic walking można uprawiać praktycznie w dowolnym miejscu i o dowolnej porze, bez względu na wiek, stan zdrowia czy masę ciała. Jeżeli jednak chce się w pełni korzystać z dobrodziejstw dyscypliny, jaką jest nordic walking, należy poznać poprawną technikę - mówi Mirosława Krzyścin, koordynator Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku.

- Podczas naszych imprez, na miejscu obecni są zawodowi instruktorzy z Polskiej Federacji Nordic Walking, którzy chętnie pomogą wszystkim początkującym postawić pierwsze kroki - dodaje. Nad prawidłowym przebiegiem niedzielnych zmagań czuwać będą sędziowie z Polskiej Federacji Nordic Walking. Trasa zawodów przebiega w całości po nawierzchni miękkiej, zielonych alejkach oraz po duktach leśnych. Prowadzi przez malownicze tereny gminy Skrwilno oraz piękny kompleks nadleśnictwa. Miejsce zbiórki znajduje się przy ul. Leśnej 5 w Skrwilnie. Rejestracja uczestników odbywa się w formie elektronicznej na stronie www.pfnw.eu. oraz w dniu imprezy w biurze zawodów od godziny 9.00. Przed rozpoczęciem, każdy otrzyma pakiet startowy oraz specjalny chip, który umożliwi pomiar czasu na przebytym dystansie. Przed startem należy pamiętać o dokładnym rozgrzaniu wszystkich partii mięśniowych za pomocą specjalnych ćwiczeń. Dlatego wszyscy chętni mogą przystąpić do wspólnej rozgrzewki, prowadzonej przy energetycznej muzyce przez instruktora z Polskiej Federacji Nordic Walking .

Imprezę rozpoczyna marsz na 10 km o godzinie 11.00, natomiast o godzinie 11.05 wystartują uczestnicy, którzy wybrali dystans 5 km. O godzinie 11.10, na prawdziwych śmiałków czeka rajd, którego długość wynosi 2,5 km. Po zmaganiach, każdy uczestnik otrzyma ciepły posiłek, aby zregenerować siły. Wszystkie osoby, które pokonają wybrane przez siebie dystanse, nie przekraczając regulaminowego czasu, otrzymają pamiątkowe medale.

- Zawody w ramach Pucharu Polski Nordic Walking pozwalają mierzyć się z własnymi słabościami i bić kolejne rekordy życiowe. Jednocześnie to świetna okazja do aktywnego spędzenia czasu z rodziną czy przyjaciółmi - mówi Robert Brzeziński z Polskiej Federacji Nordic Walking, ekspert Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku. - Do wyłonienia zwycięzcy Pucharów Regionalnych zostało coraz mniej czasu. Jesteśmy już prawie na półmetku. Dlatego zapraszamy wszystkich, którzy jeszcze nie mieli okazji rywalizować w Pucharach Nordic Walking w niedzielę do Skrwilna  - zachęca.

Każdy, kto chce rozpocząć naukę nordic walking lub uprawiać tę dyscyplinę w towarzystwie i pod okiem profesjonalisty, może dołączyć do zajęć w ramach Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku. Cykl bezpłatnych treningów prowadzony jest w ponad 130 miejscowościach w całej Polsce pod nazwą Nordic Walking na Receptę. Zajęcia odbywają się od początku maja, w każdy wtorek lub czwartek (w zależności od miejscowości) do końca listopada. Ambasadorami akcji są Justyna Kowalczyk, czterokrotna zdobywczyni Kryształowej Kuli i pięciokrotna medalistka olimpijska w biegach narciarskich, a także aktorzy Tamara Arciuch i Bartłomiej Kasprzykowski. Inicjatywa organizowana jest przez Santander Consumer Bank wspólnie z Polską Federacją Nordic Walking, pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki. Szczegółowe informacje oraz lokalizacje i godziny zajęć znaleźć można na stronie Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku, a więcej informacji także na profilu wydarzenia na Facebooku czy na blogu.

Najnowsze na blogu

Najczęstsze pytania: wakacje kredytowe w Santander Consumer Banku
27 marca 2020 Blisko Ciebie
Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące zawieszenia spłaty kapitałowej części raty (wakacji kredytowych) w Santander Consumer Banku. Pamiętaj, że możesz zawnioskować o nie...
Czytaj więcej
Wakacje kredytowe (zawieszenie spłaty części kapitałowej rat kredytów) w Santander Consumer Banku
27 marca 2020 Blisko Ciebie
W związku z epidemią koronawirusa Santander Consumer Bank – bank od kredytów – umożliwia zawieszenie spłaty części kapitałowej rat (wakacje kredytowe) klientom posiadającym kredyt gotówkowy, kredyt...
Czytaj więcej
Jak być smart bez wychodzenia z domu?
23 marca 2020 Blisko Ciebie
Rozwój technologii w ostatnich latach był tak dynamiczny, że obecnie wiele spraw możemy załatwić siedząc wygodnie w fotelu. Tyczy się to zarówno rozrywki, jak i bardziej przyziemnych czynności. Gdy...
Czytaj więcej

YouTube

Strona korzysta z plików cookie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce - więcej informacji