Santander drugi raz w tym roku wprowadził znaczące ulepszenia do kredytów hipotecznych, m.in.:

06 czerwca 2007

Spłata kredytu w innym banku - do 135% wysokości kredytu pierwotnego.
Nowością na rynku jest możliwość zaciągnięcia kredytu na spłatę zadłużenia w innym banku aż do 135% wartości pierwotnego kredytu. Oferta jest skierowana do osób, które spłacają kredyt hipoteczny w innym banku od co najmniej 12 miesięcy i chcą go zmienić na tańszy oraz otrzymać dodatkowe środki na dowolny cel. Cała kwota oprocentowana jest jak kredyt hipoteczny. Wysokość kredytu nie może przekraczać aktualnej wartości nieruchomości (wymóg ubezpieczenia niskiego wkładu własnego jest taki sam jak dla pozostałych kredytów hipotecznych w banku). Produkt jest oferowany na promocyjnych warunkach:

  • 0 zł prowizji
  • z obniżoną, preferencyjną marżą
  • dodatkowo dla kredytów złotówkowych z promocyjną marżą przez pierwszy rok (0,25%).

Przykład: rok temu klient zaciągnął kredyt na zakup mieszkania w wysokości 150 tys. zł. Przez rok spłacił 10 tys. zł kapitału, do spłaty pozostało 140 tys. zł. Obecnie przenosząc ten kredyt do Santander Consumer Banku otrzyma:

  • 140 tys. zł na spłatę poprzedniego kredytu w innym banku,
  • dodatkowe środki na dowolny cel w wysokości do 62,5 tys. zł,
  • kredyt bez prowizji i nisko oprocentowany.

Finansowanie opłat związanych z zakupem nieruchomości
Kupującym nieruchomość na rynku wtórnym Santander umożliwia kredytowanie wszystkich dodatkowych kosztów związanych z kupowaną nieruchomością, jak np. opłat sądowych, notarialnych, skarbowych, prowizji biura nieruchomości oraz opłaty za sporządzenie operatu szacunkowego – do wartości 5% ceny nabywanej nieruchomości i do 100% wartości nieruchomości wynikającej z oszacowania lub operatu. Bank nie wymaga udokumentowania poniesienia tych dodatkowych kosztów.

Przykład: Klient kupuje działkę za 180 tys. zł. Wartość działki na podstawie operatu szacunkowego wynosi 200 tys. zł. W takim przypadku może skredytować koszty bankowe (prowizję, ubezpieczenia) oraz do 9 tys. zł kosztów związanych z zakupem działki, jak: opłata za operat, taksa notarialna, podatek PCC (2%), prowizja biura nieruchomości (2-3%), opłata za ustanowienie hipoteki (200 zł). Bank może udzielić maksymalnie 200 tys. kredytu, czyli do 100% wartości działki.

42,5 roku kredytowania dla wszystkich walut
Na początku 2007 roku Santander wydłużył do 40 lat okres kredytowania dla kredytów złotówkowych. Teraz dodatkowo wydłużył go do 42,5 roku dla wszystkich walut, czyli również dla kredytów hipotecznych w euro i frankach szwajcarskich. W 42,5-letni okres kredytowania wliczany jest także okres karencji, tj. odsunięcia spłaty kapitału. Przy budowie i wypłacie kredytu w transzach można  skorzystać z karencji do 2 lat, w innych przypadkach do 1 roku oraz z dodatkowej dobrowolnej karencji do 6 miesięcy. Łącznie umożliwiamy okres kredytowania aż do 42,5 roku przy budowach oraz 41,5 roku przy zakupach. Wydłużenie okresu kredytowania zwiększa zdolność kredytową oraz umożliwia płacenie niższych miesięcznych rat.

Obniżenie oprocentowania dla kredytów w CHF
Od początku 2007 roku Santander oferuje preferencyjne oprocentowanie dla klientów finansujących zakup nieruchomości nowej, na rynku pierwotnym lub działek, a także osób, które dysponują wysokimi dochodami, tj. powyżej 5 000 zł na gospodarstwo domowe, osób budujących w systemie gospodarczym, a także spłacających kredyty zaciągnięte wcześniej w innych bankach.
Obecnie dodatkowo została obniżona proponowana marża dla kredytów we frankach szwajcarskich ze szczególnym uwzględnieniem kredytów wysokich.  Łączna obniżka marży dla kredytów we frankach wyniosła 0,4% i obecnie proponujemy ustalaną indywidualnie marżę w wysokości od 0,9 do 1,9%.

Santander Consumer Bank na rynku kredytów hipotecznych
W kwietniu 2007 minęły trzy lata od udzielenia pierwszego kredytu hipotecznego przez Santander Consumer Bank. Po trzech latach działalności na rynku kredytów hipotecznych, bank  zajmuje piąte miejsce w Polsce pod względem liczby udzielanych kredytów hipotecznych. W 2005 r. bank jako pierwszy w Polsce zaproponował kredyt na finansowanie domu lub mieszkania na oświadczenie o uzyskiwanych dochodach. Rok później do oferty dołączył również innowacyjny Kredyt Duet, na finansowanie nieruchomości przez osoby posiadające już kredyt hipoteczny (tzw. bridge mortgage). Najważniejsza zmiana oferty wprowadzoną na początku 2007 r. polega na premiowaniu przez bank obniżką oprocentowania konkretnych cech kredytobiorców, jak np. wysokich zarobków, wysokich kwot kredytów, nieruchomości nowych i kupowanych na rynku pierwotnym.

Okres Liczba Wartość
I-V 2007 7 636 981 578,5 tys. zł
2006 19 976 2 220 757 tys. zł
2005 11 339 1 064 978 tys. zł
2004 2 367 219 322 tys. zł

Santander Consumer Bank S.A. specjalizuje się w kredytach detalicznych – jest liderem na rynku kredytów samochodowych oraz piątym kredytodawcą hipotecznym pod względem liczby udzielonych kredytów. Santander jest uznawany za jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się banków w Polsce. Filozofia sprzedaży zakłada dostępność produktów, w miejscach, w których klienci ich potrzebują - w 47 filiach w dużych miastach oraz poprzez współpracę z ponad 2000 salonów i komisów samochodowych oraz z ponad 2000 pośredników i biur obrotu nieruchomości w całej Polsce.

Grupa Santander, do której należy bank w Polsce zajmuje miejsce w pierwszej dziesiątce instytucji finansowych świata. Jest 12 największym bankiem pod względem kapitalizacji rynkowej oraz siódmym bankiem pod względem zysków na świecie. Zatrudnia 130 tys. pracowników, obsługuje obecnie 69 milionów klientów w 10 852 biurach w ponad 40 krajach. Jest największą grupą bankową w Hiszpanii oraz Ameryce Łacińskiej pod względem wartości obrotów. W tym roku Grupa obchodzi 150 rocznicę powstania.

Najnowsze na blogu

Już co trzeci Polak chciałby zrobić zakupy w metaverse
01 grudnia 2023 Blisko Ciebie
Według naszego najnowszego badania już 31 proc. Polaków, którzy kupują w sieci słyszało o możliwości robienia zakupów w wirtualnym świecie tzw. metaverse. To aż o 13 punktów procentowych więcej niż w...
Czytaj więcej
Co piąty Polak kilka razy w tygodniu korzysta z aplikacji mobilnych e-sklepów
27 listopada 2023 Blisko Ciebie
Polacy korzystają z aplikacji mobilnych sklepów internetowych najczęściej w celu sprawdzenia dostępności konkretnego produktu – wynika z naszego najnowszego badania „Polaków Portfel Własny: trendy...
Czytaj więcej
Jak skutecznie zapolować na wyprzedażach?
24 listopada 2023 Bank Możliwości
  Jak co roku, listopad a potem grudzień i styczeń to czas gorących przecen i niezwykłego ruchu w sklepach. Sprzedawcy starają się przyciągnąć zarówno poszukiwaczy prezentów jak i amatorów...
Czytaj więcej

YouTube