PTF Bank obniża oprocentowanie kredytów hipotecznych

09 maja 2005

Jednocześnie PTF Bank obniża o 0,7 punktu procentowego (28,4 proc.) oprocentowanie dla franka szwajcarskiego przy wpłacie własnej przekraczającej 70 proc. wartości nieruchomości. Wynosi ono aktualnie 1,76 proc. (było 2,46 proc.).

W 2004 r. PTF Bank był dziewiątym największym kredytodawcą hipotecznym w Polsce. Wg danych NBP po pierwszych dwóch miesiącach 2005 r. pod względem ilości udzielonych kredytów wysunął się na 8 miejsce. W całym 2004 r. PTF Bank udzielił 2994 kredyty hipoteczne o łącznej wartości 264 083,43 tys. zł. Od stycznia do końca kwietnia 2005 r. było to 2 296 kredytów o łącznej wartości 214 172,69 tys. zł, co stanowi już ponad 81 proc. ubiegłorocznego obrotu.

Komentarz:
Krystian Kulczycki, Członek Zarządu PTF Banku
: "Decyzja o obniżce oprocentowania kredytów jest podyktowana m.in. spadkiem stóp procentowych w Polsce. Redukcja naszego oprocentowania wynosi nawet 0,79 punktu procentowego i przewyższa ostatnią redukcję stóp NBP. Tak znaczące cięcie wynika z naszego głównego celu - proponowania klientom oferty jak najbardziej dostępnej i konkurencyjnej na rynku. Milowym krokiem w tym kierunku było wprowadzenie na początku tego roku po raz pierwszy w Polsce procedury uproszczonej do kredytów hipotecznych. Efektem takich działań jest umacnianie naszej pozycji na rynku kredytodawców hipotecznych."

  do 9 maja 2005
wkład własny <10% 10%-30% 30%-50% 50%-70% >70%
PLN 8,44 8,44 7,94 7,44 7,44
CHF 3,36 3,36 2,96 2,46 2,46

 

  nowe, po 9 maja 2005
wkład własny <10% 10%-30% 30%-50% 50%-70% >70%
PLN 7,99 7,49 7,15 6,65 6,65
CHF 3,36 3,36 2,96 2,46 1,76


PTF Bank udziela również kredytów w USD i EUR, oprocentowanie tych kredytów wynosi:

USD 5,65 5,65 5,45 5,45 5,05
EUR 5,26 5,26 4,86 3,96 3,96

INFORMACJE O KREDYCIE MIESZKANIOWYM PTF BANKU S.A.


Cele kredytowania

Kredyt hipoteczny w PTF Banku służy różnorodnym celom kredytowania, których zabezpieczeniem jest hipoteka. Można nim sfinansować zakup działki, domu, mieszkania, garażu czy lokalu użytkowego, remont, budowę lub przebudowę wyżej wymienionych nieruchomości, a także spłatę kredytu w innym banku.

Kredytobiorca

Kredytobiorcą może być osoba fizyczna, która posiada zdolność kredytową, zarówno Polak, jak i cudzoziemiec, który musi jedynie być w Polsce zameldowany na okres nie krótszy, niż wynosi czas spłaty kredytu. PTF Bank umożliwia łączenie dochodów małżonków, a nawet osób niespokrewnionych, co zwiększa zdolność kredytową i ułatwia uzyskanie kredytu.

Okres kredytowania

Maksymalny okres kredytowania wynosi 32,5 roku.

Procedura uproszczona

Wyróżnikiem oferty na rynku jest procedura uproszczona. Przy kwocie kredytu do 150 tys. zł i 30 proc. wpłacie własnej od osób zatrudnionych na umowę o pracę PTF Bank nie wymaga zaświadczenia zarobkach, a od osób prowadzących działalność gospodarczą - PIT-ów i zaświadczeń o niezaleganiu ze składkami w ZUS-ie. Udogodnienie to jest kierowane w szczególności do osób prowadzących działalność gospodarczą. Brak konieczności okazywania standardowo wymaganych zaświadczeń z ZUSu i Urzędu Skarbowego pozwoli zaoszczędzić czas, jaki do tej pory klienci musieli poświęcić na ich uzyskanie w urzędach. Drugą grupą kredytobiorców, której dedykowana jest oferta są przedstawiciele wolnych zawodów, zatrudnieni na czas określony i na umowy zlecenia oraz osoby, którym trudno udokumentować osiągane dochody. Kredyt jest udzielany na podstawie pisemnego oświadczenia klienta o zarobkach. Uproszczona procedura sprawia, zatem również, że klient może liczyć na szybszą decyzję kredytową.

Zabezpieczenie kredytu

Obligatoryjnym zabezpieczeniem kredytu jest hipoteka ustanowiona na nieruchomości będącej własnością kredytobiorcy lub osoby trzeciej, weksel in blanco wraz z deklaracją wekslową oraz cesja praw z polisy ubezpieczeniowej nieruchomości. Do czasu ustanowienia hipoteki określane są zabezpieczenia przejściowe, czyli ubezpieczenie na czas ustanowienia kredytu.

Pozostałe produkty kredytowe PTF Banku

 • kredyt samochodowy
 • kredyt konsolidacyjny - umożliwia spłatę różnych zobowiązań: zaciągniętych wcześniej kredytów gotówkowych, samochodowych, ratalnych, hipotecznych i innych pożyczek. Ponadto można kredyt powiększyć o środki przeznaczone na dowolny cel mieszkaniowy. Podstawowe cechy:
  • Wygoda - możliwość zastąpienia kilku dotychczasowych zobowiązań jedną ratą
  • Oszczędność - jedna zespolona rata będzie niiższa niż suma wcześniej spłacanaych
  • Wybór walut - PLN lub CHF
  • Okres kredytowania max 21,5 roku
  • Nominalne oprocentowanie od 4,06%
  • Dodatkowo środki na dowolny cel
  • Preferencyjne warunki dla klientów PTF Banku
 • pożyczka hipoteczna - możliwość przeznaczenia na dowolny cel. PTF Bank oferuje pożyczkę hipoteczną. Podstawowe cechy:
  • Wybór walut - PLN lub CHF
  • Okres kredytowania max 21,5 roku
  • Nominalne oprocentowanie już od 4,16%
  • Preferencyjne warunki dla klientów PTF Banku

Najnowsze na blogu

Poradnik łowcy okazji z eRatami
23 listopada 2020 Bank Możliwości
Fani promocji i przecen zacierają ręce. Ostatni kwartał roku to między innymi Black Friday, Cyber Monday, mikołajki i Święta. Naprawdę łatwo dać się ponieść entuzjazmowi i kupić w sieci za dużo lub...
Czytaj więcej
Skorzystaj na odkrywaniu kuchni świata z TurboKARTĄ
23 listopada 2020 Bank Możliwości
Pandemia to czas zwiększonej popularności jedzenia na wynos i na dowóz. Dla klientów to oczywiście wygoda, ale też koszty, bo zwykle dostawa i jednorazowe opakowania wiążą się z dodatkowymi opłatami....
Czytaj więcej
Jak wziąć kredyt w 100% online?
20 listopada 2020 Bank Możliwości
Powody mogą być różne - nie chcemy wychodzić z domu, nie lubimy rozmawiać przez telefon, jesteśmy przyzwyczajeni do załatwiania spraw w sieci. Jeśli chcemy wziąć kredyt i przejść cały proces...
Czytaj więcej

YouTube

Strona korzysta z plików cookie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce - więcej informacji