PTF Bank Koszalin - szkolenie na dobry początek współpracy

30 czerwca 2005

Spotkanie specjalistów z branży nieruchomości było okazją do wymiany informacji na temat funkcjonowania rynku. Podstawowym wnioskiem okazała się umiejętność elastycznego podejścia do Klienta i rozpoznanie jego potrzeb. Joanna Czerwonka- Maciejak, kierownik filli PTF Banku w Koszalinie wyjaśniła zasady współpracy pośredników i biur nieruchomości z bankiem. Kooperację z bankiem rozpoczęła już większość uczestników. Agnieszka Dołęga, Kierownik Centrum Biznesu w Koszalinie przedstawiła ofertę Bazy Lokalnego Biznesu i zachęciła do udziału w przedsięwzięciu.

Zajęcia dotyczyły m.in. typologii Klientów, zadawania umiejętnych pytań, aktywnego słuchania oraz radzenia sobie z zastrzeżeniami Klientów. Szczególnie interesujące okazały się ćwiczenia związane ze słuchaniem oraz tzw. parafrazowaniem, czyli wyjaśnianiem sensu komunikatu. Mają one zastosowanie w przypadkach, gdy przekazana przez Klienta informacja może budzić wątpliwości i służą rozwianiu tychże wątpliwości.

Uczestnicy szkolenia otrzymali certyfikaty oraz wyrazili chęć udziału w podobnych warsztatach w przyszłości.

PTF Bank specjalizujący się w udzielaniu kredytów hipotecznych i samochodowych PTF Bank otworzył filię przy ulicy 1 Maja w maju tego roku. Jest to pierwsza placówka tego banku w Koszalinie.

PTF Bank udziela największej ilości kredytów samochodowych w Polsce, wyprzedzając wszystkie banki samochodowe i uniwersalne. Jest szóstym kredytodawcą hipotecznym w Polsce pod względem ilości udzielonych kredytów. Produkty banku słyną z dostępności, bank jako pierwszy w Polsce oferuje uproszczoną procedurą zarówno na kredyt samochodowy, jak i hipoteczny. Bank specjalizuje się w kredytach detalicznych - oprócz swych wiodących produktów - kredytu samochodowego i hipotecznego – oferuje również kredyty konsolidacyjne, pożyczkę hipoteczną oraz programy inwestycyjne. Wkrótce do produktów banku dołączą kredyt gotówkowy, ratalny oraz karty kredytowe.

Kredyt mieszkaniowy

Kredytem hipotecznym PTF Banku można sfinansować zakup domu, mieszkania, działki, garażu czy lokalu użytkowego, a także remont, budowę lub przebudowę tych nieruchomości, bądź spłatę kredytu w innym banku. Najniższe miesięczne raty uzyskamy rozkładając spłatę na 32,5 roku – tyle wynosi najdłuższy okres kredytowania. Przykładowo kredyt na 50 tys. zł możemy spłacać miesięcznymi ratami w wysokości 184 zł. Przy tym PTF Bank umożliwia wcześniejszą spłatę – całkowitą lub częściową – a także zmianę waluty kredytu. Uzyskanie kredytu ułatwia możliwość łączenia dochodów ze współmałżonkiem lub osobą trzecią, a także przejęcia długu przez osobę trzecią oraz brak poręczycieli. PTF Bank gwarantuje również możliwość odłożenia spłaty rat na późniejszy termin, podwyższenia kwoty kredytu w trakcie jego spłaty lub zmiany sposobu zabezpieczenia.

Klienci, których wkład własny wynosi od 30% w PTF Banku nie przedstawiają dokumentów finansowych. Wystarczy ich pisemne oświadczenie o zarobkach, dokumenty tożsamości i dokumentacja nieruchomości. Maksymalna kwota kredytu w procedurze uproszczonej wynosi 150 tys. zł. Pozostałe warunki kredytowe pozostają bez zmian. Udogodnienie to jest kierowane w szczególności do osób prowadzących działalność gospodarczą oraz przedstawicieli wolnych zawodów, zatrudnionych na czas określony i na umowy zlecenia.

Kredyt samochodowy

W PTF Banku skredytujemy auta dowolnej marki, nowe i używane, także sprowadzane z zagranicy oraz kupowane od osoby fizycznej. Spłatę rozłożyć można na okres od 6 miesięcy do 8 lat. Przykładowa rata kredytu w wysokości 10 tys. zł we franku szwajcarskim wyniesie 145 zł miesięcznie. Bank umożliwia zmianę pojazdu lub waluty w trakcie kredytowania, jak również wcześniejszą spłatę kredytu – bez odsetek i dodatkowych opłat. Co ważne – bez poręczycieli pożyczą nam nawet do 100 % wartości auta.

Kredyt PTF Banku może zostać przyznany w uproszczonej procedurze na auta w wieku nawet do 14 lat. Uproszczona procedura oznacza, że bank nie wymaga dokumentowania dochodów. Możliwe jest także skredytowanie pełnej wartości pojazdu bez poręczycieli.

Pożyczka i kredyt konsolidacyjny

Zakupy inne niż dom i samochód można sfinansować pożyczką hipoteczną, dzięki której uzyskamy większą gotówkę do wykorzystania na dowolny cel. W ten sposób możemy pożyczymy nawet kwotę wynoszącą 60 proc. wartości nieruchomości, która będzie naszym zabezpieczeniem.

A jeśli mamy już kredyty w innych bankach warto zastanowić się nad połączeniem ich rat w jedną, która będzie niższa niż suma dotychczas spłacanych. Dodatkowo kredyt konsolidacyjny możemy przeznaczyć na finansowanie celów mieszkaniowych, a 25 proc. jego kwoty na dowolnie przez nas wybrany cel.

Procedura uproszczona oraz inne warunki kredytowe, które oferuje PTF Bank są porównywalne z rozwiązaniami europejskimi. To powoduje, że bank udziela największej ilości kredytów samochodowych w Polsce oraz zajmuje szóste miejsce pod względem ilości udzielonych kredytów hipotecznych. Oprócz doświadczeń na rynku kredytów PTF Bank może czerpać ze sprawdzonych światowych rozwiązań, dzięki przynależności do Grupo Santander – największego banku w strefie euro, dziewiątego na świecie pod względem kapitalizacji.

W Koszalinie więcej szczegółów oraz porady kredytowe można uzyskać przy ul. 1 Maja lub pod bezpłatnym numerem ogólnopolskim 0 800 266 166.


PTF Bank S.A. realizuje w Polsce strategię swojego głównego inwestora – Santander Consumer Finance, należącego do hiszpańskiego Grupo Santander. Przynależność do tak silnej i doświadczonej na rynkach lokalnych instytucji stwarza PTF Bankowi doskonłe warunki rozwoju. W połączeniu z kwalifikacjami pracowników, know-how i pozostałymi zasobami daje możliwość kreowania innowacyjnych produktów, idealnie odzwierciedlających potrzeby polskiego rynku.

Grupo Santander jest największym bankiem w strefie euro oraz dziewiątym bankiem świata pod względem kapitalizacji. Założona w 1857 r. w Santanderze - mieście portowym na północy Hiszpanii - Grupa obsługuje obecnie 63 miliony klientów w 10 000 biurach w ponad 40 krajach. Jest największą grupą bankową w Hiszpanii oraz Ameryce Łacińskiej pod względem wartości obrotów.

Najnowsze na blogu

Używane a jak nowe – już 7 na 10 z nas kupuje produkty używane
16 maja 2024 Blisko Ciebie
  Z naszego najnowszego badania „Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania” okazuje się, że 58 proc. Polaków w przeszłości zdecydowało się na samochód z drugiej ręki, a blisko połowa kupowała...
Czytaj więcej
Jak rozmawiać o pieniądzach z partnerem - tworzenie wspólnego budżetu domowego
14 maja 2024 Bank Możliwości
Finanse osobiste odgrywają kluczową rolę w życiu codziennym, a rozmowa z partnerem o pieniądzach staje się nieodzownym elementem budowania stabilnej i harmonijnej relacji. Tworzenie wspólnego budżetu...
Czytaj więcej
Połowa Polaków ma w planach wydać na remont nie więcej niż 10 tys. złotych
09 maja 2024 Blisko Ciebie
  45 proc. Polaków chce zrobić remont tej wiosny – jak wynika z naszego najnowszego badania „Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania”. Ile przeważnie chcemy wydać na ten cel i co zrobi...
Czytaj więcej

YouTube