Przed nami kolejne zawody Pucharów Regionalnych Nordic Walking

14 czerwca 2018

W niedzielę, 17 czerwca w Czaplinku entuzjaści nordic walking będą walczyć o Puchar Pomorza. Do udziału w rozgrywkach może przystąpić każdy, niezależnie od wieku i stopnia zaawansowania. W całej Polsce trwa kolejna edycja Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku ‑ akcji promującej nordic walking. W tym roku Akademia będzie partnerem 15 pucharowych imprez w całym kraju

 

Już w najbliższą niedzielę, 17 czerwca, mieszkańcy Czaplinka i okolic, będą mogli spotkać się, aby wspólnie wystartować w zawodach z cyklu Pucharów Regionalnych Nordic Walking. Jest to inicjatywa promująca aktywność fizyczną oraz zdrowy styl życia za pośrednictwem tej coraz popularniejszej formy rekreacji. Każdy, kto weźmie udział w zawodach i ukończy marsz, zbiera punkty do klasyfikacji generalnej Pucharów organizowanych przez Polską Federację Nordic Walking.

Uczestnicy mogą startować na dwóch różnych dystansach: 5 km oraz 10 km. Dla dzieci do lat ośmiu przygotowano specjalną trasę Mini Nordic Walking o długości 400 m. Do rywalizacji przystąpić można indywidualnie bądź drużynowo, w grupach z podziałem na wiek oraz płeć. Puchary Nordic Walking to imprezy zarówno dla wprawionych miłośników tej dyscypliny, jak i dla amatorów. Jest to idealna okazja, żeby spędzić aktywnie czas z rodziną i przyjaciółmi na świeżym powietrzu.

‑ W tym roku nasz strategiczny partner - Santander Consumer Bank, zdecydował się na sponsoring Pucharów Regionalnych w ośmiu nowych miejscowościach w Polsce, w porównaniu z edycją z sezonu 2017. Jedną z nich jest Czaplinek, który jest świetnie przystosowany do uprawiania nordic walking. Tutejsze trasy prowadzą przez najciekawsze części i okolice miasta ‑ mówi Robert Brzeziński z Polskiej Federacji Nordic Walking, ekspert Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku. Start i meta trasy Pucharu Regionalnego znajdują się w parku przy ul. Wałeckiej 49 w Czaplinku. Droga przebiega przez trasę “niebieską”, która podąża wzdłuż brzegu jeziora Czaplino.

Zawodnicy mogą się rejestrować w biurze zawodów od godziny 9.00 do 10.30. Po zapisach wszyscy uczestnicy przystąpią do wspólnej rozgrzewki, przy dźwiękach energetycznej muzyki. Start pierwszego marszu zaplanowany jest na godzinę 11.00. Kolejny, na 5 km ruszy o godzinie 11.05. Zawody zakończy marsz dla najmłodszych, o godz. 13.00. Dla każdego uczestnika przewidziany jest pakiet startowy oraz ciepły posiłek regeneracyjny. Wszystkie osoby, które pokonają wybrane przez siebie dystanse, nie przekraczając regulaminowego czasu, otrzymają medale. Na tych, którym uda się stanąć na podium, czekają okolicznościowe puchary.

Imprezy z cyklu Pucharów Nordic Walking z każdą kolejną edycją stają się coraz popularniejsze. Przybywa też osób trenujących z kijkami w ramach bezpłatnych zajęć Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku organizowanych już po raz trzeci w całej Polsce. - Rosnąca frekwencja na bezpłatnych zajęciach pokazuje, że nordic walking staje się powszechnie uprawianą dyscypliną sportu - mówi Mirosława Krzyścin, koordynator Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku. ‑ Wszystkich, którzy polubili tę formę wysiłku fizycznego zachęcam również do zgłaszania się na zawody nordic walking. Organizowane przez nas wspólnie z Polską Federacją Nordic Walking wydarzenia to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim świetna zabawa połączona z uświadamianiem Polaków, jak ważny jest ruch i aktywność fizyczna, szczególnie na świeżym powietrzu ‑ dodaje.

Trasa tegorocznych Pucharów Polski Nordic Walking przebiega etapowo przez siedem miast: Mielno, Konstancin-Jeziorną, Kolbuszową, Polanicę Zdrój, Osielsko, Potęgowo oraz Hajnówkę, która kończy zawody. Natomiast Puchary Regionalne odbywają się w kolejnych ośmiu miejscowościach: Polańczyku, Czaplinku, Jarosławcu, Wągrowcu, Okonku, Skrwilnie, Śremie i Szczecinie. Podczas finałów zostaną wyłonieni najlepsi zawodnicy kategorii wiekowych kobiet i mężczyzn oraz klasyfikacji drużynowych. Finał jak co roku odbędzie się w Hajnówce, miejscowości, w której dwukrotnie został pobity rekord frekwencji, kiedy to liczba uczestników oscylowała wokół 1 000 osób.

Każdy, kto chce rozpocząć naukę nordic walking lub uprawiać tę dyscyplinę w towarzystwie i pod okiem trenera, może dołączyć do zajęć w ramach Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku. Cykl bezpłatnych treningów prowadzony jest w ponad 100 miejscowościach w całej Polsce pod nazwą Nordic Walking na Receptę. Zajęcia odbywają się od początku maja w każdy wtorek przez 30 tygodni. Ambasadorami akcji są Justyna Kowalczyk, czterokrotna zdobywczyni Kryształowej Kuli i pięciokrotna medalistka olimpijska w biegach narciarskich, a także aktorzy Tamara Arciuch i Bartłomiej Kasprzykowski. Inicjatywa organizowana jest przez Santander Consumer Bank wspólnie z Polską Federacją Nordic Walking, pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki. Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku, blogu lub Facebooku.

Najnowsze na blogu

Już ponad połowa Polaków korzysta z aplikacji mobilnej swojego banku
19 stycznia 2023 Bank Możliwości
  62 proc. Polaków loguje się do banku, w którym ma konto osobiste przez aplikację mobilną – tak wynika z naszego badania zrealizowanego na potrzeby raportu „Polaków Portfel Własny: Polacy na...
Czytaj więcej
Chcemy gwarantowanej darmowej dostawy przy zakupach online
11 stycznia 2023 Bank Możliwości
  Ponad połowa Polaków uważa, że najbardziej przydatnym ułatwieniem na zakupach w internecie jest darmowa dostawa niezależnie od jej sposobu – wynika z naszego badania e-commerce „Polaków...
Czytaj więcej
Opublikowaliśmy nowy raport o e-commerce „Polaków Portfel Własny: Polacy na e-zakupach 2022”
22 grudnia 2022 Blisko Ciebie
  Miło nam poinformować, że właśnie ukazał się nasz nowy raport „Polaków Portfel Własny: Polacy na e-zakupach 2022”. Tym razem postanowiliśmy wziąć na warsztat temat zakupów online. Jak...
Czytaj więcej

YouTube