Aktualności

Złotówki tańsze niż franki

14 grudnia 2005
W okresie wyprzedaży samochodów z rocznika 2005 PTF Bank dokłada ważny argument ułatwiający decyzję o zakupie auta. Oprocentowanie promocyjnego kredytu samochodowego w złotówkach jest niższe niż we frankach szwajcarskich w większości banków i najniższe na rynku.
Więcej

Prościej i taniej

24 listopada 2005
PTF Bank obniża oprocentowanie nowo udzielanych kredytów mieszkaniowych we frankach szwajcarskich. Bank wprowadził również procedurę uproszczoną do pożyczek hipotecznych - tym samym kredyt na oświadczenie obejmuje w PTF Banku całą gamę produktów hipotecznych. Allfinace w rankingu banków detalicznych, w którym po pierwszym półroczu 2005 r. PTF Bank zajął ex aequo pierwsze miejsce, ocenił m.in. wpływ procedury uproszczonej na powodzenie produktów PTF Banku.
Więcej

PTF Bank - kredyt dla dilerów

24 października 2005
PTF Bank S.A. wprowadził kredyty gospodarcze na finansowanie stanów magazynowych specjalnie dedykowane dilerom i komisantom. Oferta uwzględnia specyfikę sprzedaży samochodów i nie można jej porównać ze zwykłym kredytem obrotowym oferowanym przez banki uniwersalne. Produkt jest odpowiedzią PTF Banku na spadek zakupów nowych samochodów oraz perspektywy rozwoju multisalonów samochodowych. Nowa oferta ułatwia dilerom rozwój w tym właśnie kierunku.
Więcej

Procenty niskie lub żadne

17 października 2005
PTF Bank we współpracy z importerem Suzuki Motor Poland ogłasza promocję na wybrane modele samochodów Suzuki. Promocja będzie równolegle przebiegała w dwóch wariantach do wyboru.
Więcej

Po III kwartałach 2005 r. wartość kredytów wyniosła blisko 1,7 mld zł

11 października 2005
PTF Bank w pierwszych trzech kwartałach 2005 r. udzielił 39 tys. kredytów o wartości 1 miliarda 673 tysięcy złotych. Ogólna wartość kredytów wzrosła o 99,4 proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego - wzrost sprzedaży kredytów hipotecznych wyniósł 316 proc, a samochodowych 42 proc. - wbrew tendencjom na rynku sprzedaży nowych pojazdów.
Więcej

Specjalista kredytowy oferuje kolejny produkt

05 sierpnia 2005
Należący do Santander Consumer PTF Bank wprowadza do oferty kredyt gotówkowy. Bank jest już największym graczem na rynku kredytów samochodowych w Polsce, a jednocześnie szóstym kredytododawcą hipotecznym pod względem liczby udzielanych kredytów mieszkaniowych. Ugruntowana pozycja w dotychczasowych obszarach działalności pozwala rozszerzyć działalność o nowe produkty. PTF Bank już prowadzi sprzedaż programów inwestycyjnych, w najbliższej przyszłości planuje wprowadzić kredyty ratalne, a następnie kredyty w karcie kredytowej.
Więcej

PTF Bank dokapitalizowany przez właściciela

05 sierpnia 2005
Wysokość kapitału zakładowego PTF Banku została podwyższona o 60 mln zł do poziomu 110 mln zł. Fundusze własne banku wzrosły do kwoty 310,7 mln zł. Podwyższenie kapitału jest już zarejestrowane w sądzie. Hiszpański właściciel PTF Banku – Santander Consumer do końca roku planuje dokapitalizować bank o kolejne 60 mln zł, zatem w sumie w 2005 r. kapitał zakładowy banku wzrośnie o 120 mln zł.
Więcej

Wartość kredytów w pierwszym półroczu przekroczyła miliard

20 lipca 2005
Osiągnięte w pierwszym półroczu wyniki umacniają pozycję PTF Banku, jako lidera na rynku kredytów samochodowych oraz w pierwszej szóstce największych kredytodawców hipotecznych. Od stycznia do czerwca 2005 r. bank udzielając kredytów o wartości ponad miliarda zł zanotował wzrost sprzedaży o 89 proc. porównując do analogicznego okresu ubiegłego roku. Wzrost sprzedaży kredytów hipotecznych wyniósł 400 proc., a kredytów samochodowych - wbrew tendencjom na rynku - 34 proc. Szczegóły dotyczące wyników sprzedażowych wraz z komentarzami Zarządu PTF Banku przesyłam w załączniku.
Więcej

Santander ogłoszonym najlepszym bankiem na świecie wg magazynu Euromoney

06 lipca 2005
• Santander jest pierwszym hiszpańskim bankiem, który zdobył międzynarodową nagrodę Euromoney. • Uzasdaniając swój wybór, Euromoney szczególnie podkreślił pozyskanie Abbey, imponujący wzrost w ostatnich 20 latach, osiagnięcie pozycji lidera w Hiszpanii oraz doskonałe wyniki sieci franszyzowej w Ameryce Południowej. • Grupo Santander otrzymała również nagrody dla Najlepszego Banku („Best Bank”) w Hiszpanii, Portugalii, Chile i Argentynie oraz dla Najlepszego Domu Maklerskiego („Best Equities House”) w Hiszpanii oraz „Best Treasury” w Południowej Ameryce.
Więcej

PTF Bank Koszalin - szkolenie na dobry początek współpracy

30 czerwca 2005
Z 1 Maja blisko do domu i auta Zakończyło się szkolenie zorganizowane dla Biur Nieruchomości przez PTF Bank i Centrum Biznesu w Koszalinie. Warsztaty dotyczyły negocjacji i technik sprzedaży, przydatnych w branży. Uczestniczyli w nim przedstawiciele następujących Biur – Nord-Nieruchomości, Kiljan Nieruchomości, Enigma ze Słupska oraz pracownicy Wydziału Nieruchomości UM w Koszalinie.
Więcej

Liderzy połączyli siły

22 czerwca 2005
Należący do Santander Consumer, PTF Bank otwiera filię w hipermarkecie samochodowym Szpot Spółka z o.o. w Swarzędzu koło Poznania. Jest to pierwsza w Polsce placówka bankowa w salonie samochodowym.
Więcej

PTF Bank wprowadza do oferty Programy Inwestycyjne

13 czerwca 2005
Należący do Santander Consumer Finance PTF Bank rozszerza swoją ofertę o pierwszy produkt oszczędnościowo-inwestycyjny. W przeciwieństwie do dotychczas funkcjonujących na rynku programów i funduszy inwestycyjnych oferta PTF Banku łączy w sobie lokatę kapitału z podstawową ochroną ubezpieczeniową, zapewniając jednocześnie szereg korzyści prawno-podatkowych. Program zostaje wprowadzony do oferty PTF Banku we współpracy z Nationwide Towarzystwem Ubezpieczeń na Życie S.A.
Więcej

Aktualności finansowe

24 maja 2005
Po 4 miesiącach 2005 r. obroty PTF Banku przekroczyły 80 proc. ubiegłorocznych wyników w kredytach hipotecznych oraz 42 proc. w kredytach samochodowych. Zakończył się audyt finansowy - zysk netto banku wynosi 3,8 mln zł w 2004 r., suma bilansowa wzrosła blisko 16-krotnie w porównaniu z rokiem ubiegłym. Grupo Santander (zysk netto 3,316 mld euro w 2004 r.) jest największym bankiem w strefie euro, dziewiątym bankiem na świecie pod względem kapitalizacji.
Więcej

PTF Bank obniża oprocentowanie kredytów hipotecznych

09 maja 2005
9 maja 2005 r., należący do Santander Consumer Finance, PTF Bank obniża oprocentowanie kredytów hipotecznych. Aktualnie oprocentowanie w złotówkach, w zależności od wpłaty własnej, wynosi od 6,65 proc. do 7,99 proc. (przed obniżką było to od 7,44 proc. do 8,44 proc.). Obniżka jest znacząca - wynosi od 0,45 do 0,79 punktu procentowego, czyli od 5,3 do 10,6 proc.
Więcej

Zarząd PTF Banku S.A.

18 marca 2005
Grzegorz Jurczyk otrzymał zgodę Komisji Nadzoru Bankowego na objęcie stanowiska Członka Zarządu PTF Banku S.A. Jednocześnie Rada Nadzorcza PTF Banku S.A. powierzyła Grzegorzowi Jurczykowi funkcję Wiceprezesa Zarządu PTF Banku S.A.
Więcej

Kredyt zaufania

01 lutego 2005
PTF Bank jako pierwszy bank w Polsce wprowadził kredyt mieszkaniowy udzielany na podstawie pisemnego oświadczenia klienta o zarobkach (kwota kredytu do 150 tys. zł, 30 proc. wpłata własna). Od osób zatrudnionych na umowę o pracę PTF Bank nie wymaga zaświadczenia zarobkach, a od osób prowadzących działalność gospodarczą - PIT-ów i zaświadczeń o niezaleganiu ze składkami w ZUS-ie.
Więcej

Najnowsze na blogu

Otrzymaliśmy godło Gwiazda Jakości Obsługi 2024
18 kwietnia 2024 Poznaj nas
Santander Consumer Bank już 7. raz z rzędu znalazł się w gronie najbardziej przyjaznych firm w Polsce i zdobył tytuł Gwiazdy Jakości Obsługi 2024 w kategorii Banki. Prestiżowe wyróżnienie przyznawane...
Czytaj więcej
O korzystaniu z sieci i zakupach online Polaków – przeczytaj nasz najnowszy raport!
16 kwietnia 2024 Blisko Ciebie
Polacy lubią korzystać z internetu zarówno w celach rozrywkowych, jak i konsumpcyjnych. Potwierdzają to choćby dane CBOS, według których aż 47 proc. Polaków w zasadzie przez cały czas jest online, na...
Czytaj więcej
Santander Consumer Bank: Połowa Polaków najwięcej wolnego czasu poświęca na media społecznościowe
15 kwietnia 2024 Blisko Ciebie
Prawie 50 proc. z nas najwięcej wolnego czasu w sieci spędza na korzystaniu z mediów społecznościowych – wynika z naszego najnowszego raportu „Polaków Portfel Własny: Polacy w sieci”. Najczęściej...
Czytaj więcej

YouTube