Zadzwoń po kredyt  71 358 22 15

71 358 22 15

Rozpoczęła się wirtualna część 9. Biegu po Oddech, którego jesteśmy głównym sponsorem


Bieg po Oddech to cykliczne wydarzenie organizowane przez Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą, na rzecz podopiecznych stowarzyszenia. Również w tym roku można wziąć udział w biegu wirtualnym z dowolnego zakątka Polski lub wybrać się na bieg stacjonarny do Zakopanego. Chcielibyście do nas dołączyć? Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie w artykule poniżej.


„Bieg po Oddech” to połączenie aktywności fizycznej z działaniem charytatywnym. Środki zebrane dzięki tej inicjatywie od biegaczy i sponsorów są przekazywane m.in. na rehabilitację, fizjoterapię domową, wsparcie w zakupie leków czy pomoc psychologiczną dla podopiecznych Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą. Tradycyjnie uczestnicy będą mieli do pokonania trasę o długości 5 km, którą można przebiec lub przejść np. z pomocą kijów do nordic walking. Może wziąć w nim udział każdy, zarówno początkujący i profesjonalista niezależnie od wieku. Co roku cieszy się on ogromnym zainteresowaniem. Potwierdza to choćby liczba uczestników podczas zeszłorocznej edycji - w obydwu biegach – wirtualnym i stacjonarnym wzięło udział 1377 osób.


Czy mogę pobiec z dowolnego miejsca na Ziemi?


Aby pomóc nie trzeba jednak koniecznie wyruszać w podróż na Podhale. Od kilku lat wydarzenie odbywa się także w formie wirtualnej, dzięki czemu może wziąć w nim udział każdy zainteresowany, niezależnie od tego, gdzie się znajduje. Wystarczy dowolne urządzenie wyposażone w GPS, które zarejestruje pokonaną odległość i czas aktywności fizycznej. Taka wirtualna forma biegu odbywa się między 1 kwietnia a 30 września. Aby pokonane kilometry przełożyły się na finansowe wsparcie podopiecznych Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą, należy zakupić pakiet startowy i udokumentować swój udział. W tym celu uczestnik powinien przesłać zdjęcie lub zrzut ekranu pokazujący pokonaną trasę wraz z uzyskanym czasem i przebytym dystansem.


Zdrowy tryb życia i dobre nawyki są dla nas bardzo ważne, dlatego cieszę się, że wspólnie z Polskim Towarzystwem Walki z Mukowiscydozą rozpoczynamy kolejny, 9. Bieg po Oddech – mówi Mariusz Klepacz, Członek Zarządu Santander Consumer Banku, sponsora głównego wydarzenia.  W zeszłym roku nasze pracowniczki i pracownicy aktywnie włączyli się do biegu wirtualnego – chęć udziału zgłosiło ponad 200 osób. Wierzę, że i w tej edycji połączymy nasze siły, aby razem wspierać chorych na mukowiscydozę i tak wyjątkowy, szczytny cel, jakim jest Bieg po Oddech. Będzie to również wspaniała okazja dla wszystkich, by rozpocząć nadchodzącą wiosnę od sportowych wyzwań i aktywności fizycznej – dodaje.


– Dostęp do nowoczesnych terapii z pewnością zmienił oblicze mukowiscydozy, ale choroba cały czas wymaga kompleksowego i stałego leczenia. Pieniądze, które zbieramy m.in. podczas wydarzeń charytatywnych pozwalają na zapewnienie różnych form wsparcia dla naszych podopiecznych – komentuje Magdalena Czerwińska-Wyraz, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą. Dlatego liczba uczestników Biegu po Oddech, która z każdym rokiem rośnie, tak bardzo nas cieszy i z całego serca zachęcamy każdego do pokonania tych symbolicznych 5 km w myśl zasady, że moc biegania, to moc pomagania – dodaje.


Jak zgłosić swoje uczestnictwo?


Zarówno na bieg wirtualny, jak i ten w Zakopanem należy się zarejestrować na stronie www.bieg.oddychaj.pl/, a następnie wykupić wybrany pakiet startowy. Zapisy na wirtualną część 9. edycji „Biegu po Oddech” rozpoczęły się już 1 kwietnia i potrwają do 30 września br. Bieg stacjonarny ulicami Zakopanego odbędzie się 1 września br. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na wsparcie osób chorych na mukowiscydozę.


Zapraszamy do udziału i wsparcia potrzebujących! Więcej informacji znajdziecie na stronie 9. Biegu po Oddech: https://bieg.ptwm.org.pl/

Podobne tematy