Zadzwoń po kredyt  71 358 22 15

71 358 22 15

Raport „Kobiece sprawy” o rzeczach ważnych dla każdej z nas


W naszym raporcie specjalnym „Kobiece sprawy” skupiamy się na profilaktyce młodych kobiet. Czy Polki w wieku 18-35 lat wykonują USG piersi? Czy chodzą do ginekologa? Tego i więcej możecie dowiedzieć się z jego treści. Raport powstał przy okazji tegorocznej akcji „Biustowniczki” , której jesteśmy partnerem strategicznym.


W pierwszym rozdziale „Kobiecych spraw” sprawdziliśmy, jak poważnie kobiety w wieku 18-35 lat podchodzą do kwestii profilaktyki. Ankietowane w tym wieku zostały zapytane o to, jak często wykonują USG piersi. Niestety aż 36 proc. kobiet w wieku 18-35 lat przyznało, że nigdy nie robiło tego badania.


Ponadto wszystkie respondentki, poza grupą która przyznała, że wykonuje USG piersi raz w roku, zostały poproszone o podanie powodu, dlaczego nie robią tego badania częściej. Najczęściej wskazywaną odpowiedzią okazało się to, że ankietowane nie widzą takiej potrzeby, ponieważ nic je nie boli (47 proc.). Wskazuje to na duży brak świadomości w przebiegu nowotworu piersi, który na początku może nie dawać żadnych objawów. Dowodzi to, że akcje takie jak „Biustowniczki” są bardzo potrzebne, ponieważ pomagają edukować w kwestii profilaktyki i zachęcić do badań niezdecydowane kobiety.


W kolejnej części raportu sprawdziliśmy, ile badanych przed 36 rokiem życia wykonuje samobadanie piersi. Okazuje się, że tutaj świadomość ankietowanych jest większa i robi je już co trzecia respondentka raz w miesiącu. Ponadto sprawdziliśmy, jak wiele kobiet wyczuło w takim badaniu zmianę u siebie lub dowiedziało się, że bliska im osoba wykryła u siebie guzek w takiej sytuacji.


W trzecim rozdziale skupiliśmy się na wizytach ginekologicznych. W związku z tym zapytaliśmy kobiety w wieku 18-35 lat jak często chodzą do lekarza, ile wydają pieniędzy na wizyty i leczenie oraz o to, czy korzystają ze spotkań prywatnych czy z państwowych.


Zaciekawieni? Jeśli tak, zapraszamy Was do zapoznania się z całością naszego raportu specjalnego.


Zachęcamy również do zapoznania się z ogólnopolską akcją „Biustowniczki”, której jesteśmy partnerem strategicznym. W jej ramach finansujemy badania USG piersi dla kobiet w wieku 18-35 lat w kilku miastach Polski bez zapisów, skierowania, ubezpieczenia i żadnych opłat. Edukujemy również w potrzebie profilaktyki bez względu na metrykę. Zachęcamy do przejścia na naszą podstronę: https://www.santanderconsumer.pl/biustowniczki/