Pobierz nową aplikację Santander Consumer Banku

i obsługuj swoje produkty przez telefon
 

Bankowość Elektroniczna Santander Consumer Bank

Wygodnie obsługuj swoje produkty i korzystaj z aktualnej oferty banku

Wybierz aplikację mobilną

Pobierz aplikację na swój telefon
i zawsze miej ją pod ręką.

 

Funkcjonalności Bankowości Elektronicznej

Sprawdź jak działa

BANKOWOŚĆ INTERNETOWA APLIKACJA MOBILNA

 

 

 

Wygodny dostęp do produktów

Sprawdzaj stan swoich produktów: kart kredytowych, kredytów gotówkowych i ratalnych, limitów kredytowych lub lokat. Korzystaj z przydatnych funkcjonalności Bankowości Elektronicznej.

  

Spłata za 0 zł

Możesz bezpłatnie spłacać kartę kredytową, limit a także raty kredytów, korzystając zarówno z Bankowości Internetowej, jak i aplikacji mobilnej. Szybko i bezpiecznie z usługą Przelewy24.

 

Przydatne usługi

Korzystaj z przydatnych funkcjonalności Bankowości Elektronicznej, takich jak zmiana numeru PIN dla karty, możliwość jej czasowego zablokowania lub stałego zastrzeżenia, podgląd innych posiadanych produktów czy możliwość sprawdzenia aktualnych propozycji banku.

  

Rozkładanie zakupów z kartą na raty

Rozkładaj zakupy na dogodne raty. Wybierz kwotę i ilość rat oraz potwierdź wniosek w aplikacji albo bankowości. Po uruchomieniu planu otrzymasz powiadomienie SMS-em

 

Zasady bezpiecznej bankowości elektronicznej w Santander Consumer Bank

Zasady bezpiecznej Bankowości Elektronicznej w Santander Consumer Bank

Korzystaj z szeregu funkcjonalności w dowolnym momencie z dowolnego miejsca, zachowując przy tym pełnię bezpieczeństwa. Przeczytaj więcej, jak dbać o swoje bezpieczeństwo, gdy używasz Bankowości Internetowej.

Pytania i odpowiedzi

Co to jest 3D Secure?

Jest to autoryzacja transakcji online kartą kredytową w postaci dodatkowego hasła SMS; celem jest zwiększenie bezpieczeństwa do płatności kartami kredytowymi w internecie.

Czy hasło SMS ma określony termin ważności?

Tak, hasło SMS jest ważne kilka minut. Po tym czasie będzie nieważne, więc jeśli w tym czasie nie zdążyłeś z niego skorzystać, należy ponownie złożyć dyspozycję w Bankowości Internetowej, aby dostać nowe hasło.

Pamiętaj o tym, że hasło SMS jest jednorazowe. Po jego wykorzystaniu staje się nieważne.

Czym jest ICN?

Jest to Indywidualny Numer, który zostaje przypisany do Klienta w momencie podpisania Umowy o Świadczenie Usług Bankowości Elektronicznej i Usług Bankowości Telefonicznej lub o Kartę Kredytową. Numer ICN znajduje się na umowie:

Bank nadaje użytkownikowi BE Indywidualny Numer (ICN) [11111111], który będzie służył jako Login do Bankowości Internetowej. Hasło startowe zostanie wysłane w wiadomości SMS, po wprowadzeniu Loginu na stronie logowania, na numer telefonu wskazanego w niniejszej Umowie. Podanie numeru telefonu komórkowego i e-mail jest dobrowolnie, jednakże niezbędne do świadczenia usług Bankowości Internetowej. Istnieje możliwość zmiany loginu na własny, przy czym ICN jest na stałe przypisany do Klienta, dlatego sugerujemy zapamiętać go.

Klienci, którzy podpisali Umowę o Przyznanie Limitu Kredytowego i Wydanie Karty przed 21 lipca 2017 roku numer ICN znajdą w liście, który został wysłany wraz z zestawieniami w czerwcu br. ICN można również uzyskać dzwoniąc na Infolinię Santander Consumer Bank pod numerem 195 00*. Opłata wg cennika operatora.

Czym jest obrazek bezpieczeństwa?

Jest to obrazek, który jest wybierany podczas pierwszego logowania. Przy następnym logowaniu wybrany obrazek pojawia się tuż po wprowadzeniu loginu.

Funkcjonalność ta nie jest obowiązkowa, ale ze względów bezpieczeństwa sugerujemy korzystać z niej, ponieważ daje pewność, że logujesz się na właściwej stronie podając poprawny login.

Czy mój komputer powinien mieć dodatkowe oprogramowanie do korzystania z Bankowości Internetowej?

Nie, pamiętaj o tym, że Bank nigdy nie prosi Cię o instalację dodatkowego oprogramowania pochodzącego z nieznanych źródeł. Do korzystania z Bankowości Internetowej potrzebujesz komputera z dostępem do sieci internet.

Zadbaj  o najnowsze aktualizacje swoich przeglądarek, ponieważ Bankowość Internetowa poprawnie będzie działać na aktualnych wersjach przeglądarek: Google Chrome, Microsoft IE, Mozilla Firefox, Opera, Chrome Mobile, IE Mobile. W Regulaminie świadczenia usług bankowości elektronicznej i usług bankowości telefonicznej w punkcie „II. Warunki udostępniania usług BI i BT” znajduje się opis warunków technicznych, które należy spełnić, by w pełni korzystać z Bankowości Internetowej.

Serwis Bankowości Internetowej został przygotowany w wersji responsywnej co sprawia, że dostosowuje się on do rozdzielczości ekranu danego urządzenia. Oznacza to to, że będziesz mógł korzystać z BI na każdym urządzeniu podłączonym do sieci Internet.

Czy spłaty muszę robić przez Bankowość Internetową?

Spłaty można dokonywać w dowolny sposób, np.:

 • w Bankowości Internetowej przelewem z dowolnego konta,
 • bezpłatnie w oddziale naszego banku,
 • a także na poczcie, w punkcie opłat, lub w oddziale innego banku. 

Czy w Bankowości Internetowej mam podgląd do wszystkich zakupów realizowanych w ramach limitu kredytowego?

Tak, w Bankowości Internetowej w zakładce: historia transakcji, jest podgląd poszczególnych transakcji realizowanych w ramach limitu kredytowego.

Jaka jest różnica między Bankowością Elektroniczną, a Bankowością Internetową?

Bankowością Elektroniczną nazywamy usługę w Santander Consumer Bank, w skład której wchodzą:

 • Bankowość Internetowa – serwis internetowy umożliwiający świadczenie usług bankowych w tym składanie dyspozycji za pośrednictwem strony internetowej https://online.santanderconsumer.pl/
 • Bankowość Mobilna – aplikacja mobilna umożliwiająca świadczenie usług bankowych.
 • Bankowość Telefoniczna – możliwość telefonicznego świadczenia usług bankowych w tym składanie dyspozycji za pośrednictwem kontaktu telefonicznego i wiadomości SMS.

Jakie są korzyści korzystania z Bankowości Internetowej?

Bankowość Internetowa daje możliwość wglądu online (bez ograniczeń i bezpłatnie) oraz wykonywania dyspozycji do następujących produktów:

 • Karta kredytowa
 • Kredyt gotówkowy/konsolidacyjny
 • Kredyt na zakup towarów i usług
 • ​Lokat
 • Internetowy Limit Odnawialny
   

Klienci z kartą kredytową, którzy nie podpisali Umowy o Świadczenie Usług Bankowości Elektronicznej, mają statyczny dostęp do informacji o swoim produkcie. Warto udać się do Oddziału w celu podpisania Umowy o Świadczenie Usług Bankowości Elektronicznej. Dostęp do pełnej Bankowości Internetowej daje dodatkowe możliwości:

 • Zmiany PIN
 • Czasowej blokady karty
 • Zastrzeżenie karty
 • Zmiany dziennych limitów transakcyjnych
 • Aktywacji karty

Kilka razy próbowałem logować się do Bankowości Internetowej i nie mogę się zalogować

Najprawdopodobniej doszło do blokady Bankowości Internetowej poprzez błędne wpisywanie hasła. Takie zachowanie jest celowe, by chronić Twoją Bankowość Internetową przed włamaniem.

W celu odblokowania dostępu należy postępować zgodnie ze wskazówkami, które są opisane w punkcie: Nie znam/nie pamiętam swojego hasła. Co teraz?

Kto może mieć dostęp do Bankowości Internetowej Santander Consumer Bank?

Dostęp do Bankowości Internetowej może mieć każdy Klient Santander Consumer Bank, który posiada jeden lub kilka z poniższych produktów:

 • Karta kredytowa
 • Kredyt gotówkowy/konsolidacyjny
 • Kredyt na zakup towarów i usług
 • Lokata online
 • Internetowy odnawialny limit kredytowy

Nie mogę zapamiętać mojego indywidualnego numeru ICN. Czy mogę go zamienić na swój login?

Jak najbardziej istnieje możliwość nadania sobie indywidualnego loginu w Bankowości Internetowej. Funkcjonalność ta jest dostępna w Ustawieniach – opcja Twój login. Po nadaniu sobie loginu od następnego logowania możesz się nim logować. Możliwość logowania Indywidualnym Numerem ICN nadal pozostaje.

Pamiętaj o tym, że zmiana ta jest widoczna jedynie dla Ciebie w Bankowości Internetowej. Sugerujemy zapamiętać swój Indywidualny Numer ICN, który wciąż widnieje w systemach Banku.

Uwaga: przy nadawaniu własnego loginu zachowaj odpowiednie standardy bezpieczeństwa m.in. nie ustawiaj loginu zawierającego Twoje hasło do Bankowości Internetowej. Więcej na stronie Bezpieczny Bank (link do strony bezpieczeństwa).

Nie znam/nie pamiętam swojego hasła. Co teraz?

Odzyskanie hasła do Bankowości Internetowej odbywa się za pośrednictwem strony logowania www.online.santanderconsumer.pl – wystarczy wybrać opcję Problem z logowaniem?, a następnie postępować zgodnie ze wskazówkami, które pojawiają się na ekranie.

Podpisałem umowę o świadczenie usług Bankowości Elektronicznej. Kiedy mogę się zalogować?

Dostęp do Bankowości Internetowej powinien się aktywować na drugi dzień po podpisaniu umowy. Czasami aktywacja BI może potrwać do dwóch dni roboczych, co wynika z niezbędnych aktualizacji, jakie muszą się odbywać w Santander Consumer Bank.

Skąd wiem, że zalogowałem się do bezpiecznej strony? Jak to sprawdzić?

 • Sprawdź, czy adres strony nie zaczyna się od ssl-, ssl_ oraz czy nie popełniłeś błędu w nazwie strony, poprawny adres to online.santanderconsumer.pl.
 • Zweryfikuj, czy w oknie przeglądarki przy adresie strony znajduje się kłódka oznaczająca połączenie szyfrowane, obok kłódki powinna znajdować się nazwa banku - Santander Consumer Bank S.A. [PL]) na zielonym tle.

 

Chcę zablokować kartę kredytową. W jaki sposób mogę to zrobić w Bankowości Internetowej?

Jeśli potrzebujesz zablokować wykonywanie transakcji kartą, możesz skorzystać z dwóch opcji: czasowej blokady karty oraz jej trwałego zastrzeżenia.

Czasowa blokada karty a zastrzeżenie – różnice:

Zablokowanie karty oznacza brak możliwości korzystania z karty przez określony przez Ciebie czas. W każdej chwili możesz kartę odblokować. Zastrzeżenie karty jest operacją nieodwracalną. Oznacza to, że aby ponownie korzystać z karty, niezbędne będzie wydanie nowej karty i jej aktywacja.

Co wybrać?

Czasowa blokada karty:

Jeśli masz potrzebę na jakiś czas zablokować możliwość wykonywania transakcji, możesz to zrobić poprzez akcję "Zablokuj kartę" w zakładce karty kredytowe. Następnie w dowolnym momencie użyj akcji "Odblokuj", żeby znów płacić kartą za swoje zakupy.

Trwałe zastrzeżenie karty

Jeśli utraciłeś swoją kartę i chcesz ją trwale zastrzec, wybierz akcję "Zablokuj kartę" w zakładce karty kredytowe, a następnie "Zastrzeż kartę". Po potwierdzeniu zastrzeżenia, środki na karcie są już zabezpieczone przed nieuprawnionym użyciem. Aby zamówić nową kartę, skontaktuj się w tej sprawie z pracownikiem infolinii pod numerem 195 00 ** lub udaj się do oddziału Santander Consumer Banku.
Jednocześnie informujemy, że blokowanie i zastrzeżenie karty jest możliwe zawsze poprzez kontakt z infolinią Banku

Pamiętaj, że:

 • ustawienie czasowej blokady karty lub jej zastrzeżenie jest darmowe,
 • nie zamienia sposobu naliczania opłat za obsługę rachunku karty.

Korzystanie z funkcjonalności dotyczących kart - takich jak aktywacja, czasowa blokada, zastrzeganie karty czy zmiana limitów - a także podgląd innych produktów, które posiadasz w Santander Consumer Banku, wymaga posiadania Umowy o Świadczenie Usług Bankowości Elektronicznej i Usług Bankowości Telefonicznej (Umowa BE). Jeśli chcesz podpisać umowę BE, udaj się do dowolnego oddziału Banku.

Czy jeśli otrzymałem ICN wraz z umową Karty Kredytowej, to mam taki sam dostęp, co Klienci z Umową o Świadczenie Usług Bankowości Elektronicznej i Usług Bankowości Telefonicznej?

Nie. Klient ma podgląd do swoich aktywnych Kart Kredytowych (wszystkich aktywnych), lecz nie może ich aktywować, zastrzec itd. Taką funkcjonalność mają tylko Klienci z Umową o Świadczenie Usług Bankowości Elektronicznej i Usług Bankowości Telefonicznej.

Czy jeśli zawarłem umowę o kolejną Kartę Kredytową będę miał kilka loginów do Bankowości Internetowej?

Nie. Klient na kolejnej umowie otrzyma numer ICN, którym może się zalogować. Po zalogowaniu będzie widział wszystkie swoje aktywne Karty Kredytowe.

Mam kartę kredytową i nie mogę się zalogować. A do tej pory logowałem się.

Klienci z kartą kredytową, którzy nie mają podpisanej Umowy o Świadczenie Usług Bankowości Elektronicznej i Usług Bankowości Telefonicznej, logowali się do Bankowości Internetowej numerem umowy i korzystali z haseł jednorazowych (drukowanych), od 14 września muszą logować się ICNem, a hasła jednorazowe zostały zastąpione hasłami SMS. Zmiana podyktowana jest Ustawą o usługach płatniczych. W czerwcu br. został wysłany list pocztą tradycyjną z informacją o zmianie sposobu logowania, w treści listy był ICN. Można go również uzyskać dzwoniąc na infolinię Banku. Hasło pozostaje bez zmian.

Mam kartę kredytową. Jak mam się zalogować do Bankowości Internetowej?

Jeśli podpisałeś Umowę o przyznanie limitu i wydanie karty przed 21 lipca 2017 roku, możesz logować się do Bankowości Internetowej numerem ICN, który znajdziesz w liście wysłanym do Ciebie w czerwcu br. wraz z zestawieniem transakcji. ICN można również uzyskać dzwoniąc na Infolinię Santander Consumer Bank pod numerem 195 00*. Opłata wg cennika operatora.

Jeśli podpisałeś Umowę o przyznanie limitu i wydanie Karty po 21 lipca 2017 roku, posiadasz dostęp do Bankowości Internetowej:

 • Twoim loginem jest Indywidualny Numer (ICN), który znajduje się w Twojej umowie,
 • Twoim hasłem jest hasło, które zostanie wysłane przez Santander Consumer Bank w wiadomości SMS. Po jego wprowadzeniu Bankowość Internetowa poprosi o ustawienie nowego hasła.

Jeśli chcesz mieć dostęp do nowych funkcjonalności dla kart kredytowych takich jak:

 • zmiana PIN,
 • zastrzeżenie karty,
 • zmiana dziennych limitów transakcyjnych,
 • aktywacja karty

zapraszamy Cię do najbliższego Oddziału w celu podpisania Umowy o Świadczenie Usług Bankowości Elektronicznej. Usługa Bankowości Internetowej jest bezpłatna, a podpisanie umowy trwa minimum formalności.

Mam u was kartę kredytową jak mam zalogować się do limitu kredytowego?

Logowanie wygląda tak samo, (szczegóły znajdują się tutaj), do podania jest login oraz wcześniej ustalone hasło. W górnym panelu pojawi się zakładka limit kredytowy, gdzie będzie możliwość sprawdzenia szczegółów m.in:

 • zestawienia transakcji (minimalnej kwoty spłaty, terminu spłaty),
 • historii transakcji,
 • kwoty dostępnych środków.

Mam u Was kartę kredytową. W jaki sposób wpływa na mnie Ustawa o usługach płatniczych?

Zmienia się sposób logowania do Bankowości Internetowej. Co 90 dni podczas logowania do BI będzie wymagane dodatkowe silne uwierzytelnienie hasłem SMS. Dodatkowo podczas uzyskiwania dostępu do  historii transakcji i zestawień transakcji starszych niż 90 dni, również wymagane będzie silne uwierzytelnienie hasłem SMS.

Otrzymałem ICN wraz z umową Karty Kredytowej, czy muszę ponownie przejść pierwsze logowanie?

Tak w sytuacji, gdy Klient wcześniej logował się numerem Karty Kredytowej, a teraz otrzymał ICN, będzie musiał przejść jeszcze raz pierwsze logowania, co powoduję, że będzie musiał ustawić nowe hasło oraz obrazek bezpieczeństwa.

Jeśli masz już Umowę o przyznanie limitu kredytowego i wydanie karty, numer ICN nie ulega zmianie.

Płaciłem kartą kredytową za zakupy i musiałem wprowadzić hasło SMS. Dlaczego?

Jest to wymóg 3D Secure - podczas płatności online jest wymagane dodatkowe hasło SMS, ma ono na celu zwiększenie bezpieczeństwa płatności w Internecie.

Zawarłem umowę o kolejną Kartę Kredytową. Jak mam się logować do Bankowości Internetowej?

Klient z Kartą Kredytową (bez Umowy o Świadczenie Usług Bankowości Elektronicznej) może zawrzeć umowę o następną Kartę Kredytową. W tej sytuacji klient nie będzie się już logował Numerem Karty Kredytowej tylko ICN, który otrzymał na ostatniej umowie. Również od tego momentu Klient nie będzie korzystał z kodów jednorazowych przypisanych do Karty Kredytowej, a będzie otrzymywał autoryzacyjne kody SMSowe

Numer ICN nie ulega zmianie. Dostęp do Bankowości Internetowej pozostaje taki sam.

Mam kredyt gotówkowy/kredyt ratalny/lokatę u Was. Czy w mojej BI coś się zmieni?

W przypadku Klientów, którzy nie posiadają karty kredytowej, dostęp do BI nie ulega zmianie. Ustawa o usługach płatniczych dotyczy rachunków płatniczych (w tym kart kredytowych).

Mam kredyt ratalny/kredyt gotówkowy/lokatę. Jak mam się zalogować do Bankowości Internetowej?

 • Jeśli podpisałeś Umowę o Kredyt na Zakup Towarów i Usług/Umowę o Kredyt Gotówkowy/Umowę Rachunku Terminowej Lokaty Oszczędnościowej przed 21 lipca 2017 roku zapraszamy Cię do najbliższego Oddziału w celu podpisania Umowy o Świadczenie Usług Bankowości Elektronicznej. Dzięki niej zyskasz bezpłatny dostęp do Bankowości Internetowej, w której będziesz mieć wgląd w szczegóły swojego kredytu oraz umowy wraz z aktualnym harmonogramem spłat.
   
 •   Jeśli podpisałeś Umowę o Kredyt na Zakup Towarów i Usług/Umowę o Kredyt Gotówkowy/Umowę Rachunku Terminowej Lokaty Oszczędnościowej po 21 lipca 2017 roku posiadasz dostęp do Bankowości Internetowej.
  • Twoim loginem jest Indywidualny Numer (ICN), który znajduje się w Twojej umowie.
  • Twoim hasłem jest hasło, które zostanie wysłane przez Santander Consumer Bank w wiadomości SMS. Po jego wprowadzeniu Bankowość Internetowa poprosi o ustawienie nowego hasła.

Zyskujesz wgląd w szczegóły swojego kredytu i umowy oraz aktualny harmonogram spłat.

Czy jest podgląd do swojej umowy o limit kredytowy przez Bankowość Internetową?

Tak, w zakładce: dokumenty jest możliwość podglądu umowy kredytowej oraz innych niezbędnych dokumentów dotyczących zawartej umowy.

Czy mogę spłacić limit kredytowy przez Bankowość Internetową?

Tak, po zalogowaniu się do bankowości internetowej, w panelu bocznym, jest możliwość spłacenia Limitu Kredytowego w opcji: spłać. Gdzie można wybrać zarówno kwotę minimalną, całą wykorzystaną kwotę limitu, bądź dowolną kwotę.

Czy mogę wypłacić środki przyznane w ramach limitu kredytowego np. w kasie?

Nie, środki z limitu kredytowego są do dyspozycji serwisie internetowym, dla którego został wydany i zakupy są realizowane tylko przez Internet.

Czy mogę zrobić przelew z limitu kredytowego w Bankowości Internetowej na inne konto/ rachunek?

Nie, ponieważ limit kredytowy jest przyznany do płatności w sklepie, w którym został uruchomiony. Bankowość Internetowa umożliwia sprawdzenia szczegółów posiadanej umowy tj.: ile pozostało jeszcze do spłaty, czy ile jest dostępnych środków na limicie kredytowym.

Gdzie znajdę nr rachunku bankowego, aby spłacać limit kredytowy?

Po wejściu w zakładkę limity kredytowe w panelu bocznym znajduje się opcja: szczegóły, w których jest podgląd m.in. nr rachunku bankowego do spłaty umowy i nr umowy kredytowej.

Mam limit kredytowy chcę sprawdzić ile mam dostępnych środków?

Dostępne środki łatwo można sprawdzić:

 • na stronie sklepu w którym został uruchomiony limit kredytowy,
 • w Bankowości Internetowej – w panelu bocznym, w opcji: szczegóły

Mam limit kredytowy, czy mogę przez Bankowość Internetową zapłacić za jakiś towar?

Nie, ponieważ płatności za zakupy limitem kredytowym można dokonywać tylko przez stronę sklepu, w którym został uruchomiony.

Mam limit kredytowy gdzie mogę sprawdzić ile mam zapłacić?

W Bankowości Internetowej na bocznym jest opcja: zestawienia transakcji, w której, co miesiąc jest generowane zestawienie, gdzie zostanie przedstawiona kwota minimalna do zapłaty.

Gdzie znajdę informację jakie rachunek przynosi zyski?

Informację o wysokości odsetek wypracowanych do danego dnia od dnia ostatniej kapitalizacji znajdziesz w Bankowości Internetowej w zakładce Rachunek oszczędnościowy. Wysokość skapitalizowanych, czyli dopisanych do rachunku odsetek (kapitalizacja następuje na koniec miesiąca) zaprezentowana jest w historii rachunku oraz w wyciągu.

Gdzie znajdę numer rachunku oszczędnościowego aby dokonać wpłaty?

Nr rachunku, na który należy przelać środki znajdziesz w Bankowości Internetowej w „Szczegółach rachunku”
Środki na rachunek wpłacasz poprzez dokonanie przelewu z konta w innym banku. Pamiętaj, że musisz być właścicielem konta, z którego będziesz dokonywał przelew, a Twoje dane osobowe i adresowe przekazywane w ramach przelewu muszą być zgodne z danymi posiadanymi przez bank. W przeciwnym wypadku przelew będzie odrzucony.

Mam rachunek oszczędnościowy – czy dotyczy mnie Ustawa o rachunkach płatniczych?

Tak, zmienia się sposób logowania do Bankowości Internetowej. Co 90 dni podczas logowania do BI będzie wymagane dodatkowe silne uwierzytelnienie hasłem SMS. Dodatkowo podczas uzyskiwania dostępu do historii transakcji i wyciągów starszych niż 90 dni, również wymagane będzie silne uwierzytelnienie hasłem SMS.

Mam rachunek oszczędnościowy, jak mam się zalogować?

Jeśli podpisałeś Umowę Rachunku Oszczędnościowego wraz z Umową o Świadczenie Usług Bankowości Elektronicznej i Usług Bankowości Telefonicznej, to uzyskałeś dostęp do Bankowości Internetowej. Aby się zalogować:

 • Użyj Loginu, czyli Indywidualnego Numeru (ICN), który znajduje się w Twojej umowie oraz w tytule przelewu zwrotnego 1 zł,
 • Oraz hasła, które zostanie wysłane przez Santander Consumer Bank w wiadomości SMS.
  Po jego wprowadzeniu Bankowość Internetowa poprosi o ustawienie nowego hasła.

Jeśli posiadałeś już wcześniej dostęp do Bankowości Internetowej, sposób logowania się nie zmienił.

W jaki sposób mogę dokonać wypłaty z rachunku oszczędnościowego?

Wypłaty dokonujesz w bankowości internetowej klikając w przycisk „Wypłać”. Przelew można wykonać tylko na rachunek powiązany, którego dane automatycznie podstawiają się na formatce w Bankowości Internetowej. Dane dotyczące rachunku powiązanego znajdziesz również w szczegółach rachunku w Bankowości Internetowej, gdzie jest też opcja zmiany numeru rachunku.

Chcę sprawdzić historię transakcji i muszę wprowadzić hasło SMS. Dlaczego?

Od 14 listopada 2019 roku, zgodnie z Ustawą o usługach płatniczych, sięganie do historii transakcji starszych niż 90 dni, wymaga dodatkowego silnego uwierzytelnienia hasłem SMS. Silne uwierzytelnienie ważne jest przez 90 dni, po tym czasie ponownie wymagane będzie wprowadzenie dodatkowego hasła SMS.

Co to jest TPP?

Third Party Providers to tzw. podmioty trzecie; zgodnie z ustawą o usługach płatniczych będą mogły, w imieniu użytkownika usług płatniczych, uzyskać dostęp do informacji i jego rachunkach lub zlecać realizację płatności.

Czym jest PSD2?

Jest to pakiet regulacji obejmujący w szczególności Dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2015/2366 z dnia 25 listopada 2015 r. w sprawie usług płatniczych w ramach rynku wewnętrznego, ustawę z dnia 29 sierpnia 2011 r. o usługach płatniczych.

Dlaczego w trakcie logowania do BI musiałem wprowadzić dodatkowe hasło SMS?

Jest to wymóg Ustawy o usługach płatniczych, który wymusza na bankach i ich Klientach dodatkowego tzw. silnego uwierzytelnienia, które polega na tym, że co 90 dni podczas logowania do Bankowości Internetowej Klient będzie musiał wprowadzić dodatkowe hasło SMS. Ma to na celu silniejszego zabezpieczenia logowania do Bankowości Internetowej.

Kto może ściągnąć i aktywować aplikację?

Aplikację mobilną mogą pobrać osoby korzystające ze smartfonów z systemem operacyjnym:

 

Przy pobieraniu aplikacji zwróć uwagę na odpowiednią kolorystykę ikony aplikacji Santander Consumer Banku

Aplikację mogą aktywować Klienci Santander Consumer Banku, którzy zawarli umowę o:

1.    kredyt gotówkowy,
2.    kredyt ratalny,
3.    kartę kredytową,
4.    limit kredytowy,
5.    lokatę

oraz posiadają Umowę o  Świadczenie Usług Bankowości Elektronicznej i Usług Bankowości Telefonicznej.

Klienci z aktywną kartą kredytową bez Umowy o Świadczenie Usług Bankowości Elektronicznej i Usług Bankowości Telefonicznej również mogą aktywować aplikację, jednak będą mieli ograniczone funkcjonalności w aplikacji mobilnej – przeczytaj więcej w odpowiedzi do pytania „Dlaczego po zalogowaniu do aplikacji widzę tylko kartę kredytową, a spłacam też inne kredyty?”

Pozostali użytkownicy mogą pobrać aplikację na swój telefon i mieć w ten sposób możliwość zapoznania się z aktualnymi propozycjami banku. Klienci zainteresowani ofertą Banku po wyborze produktu mogą wypełnić formularz kontaktowy, a pracownik banku oddzwoni ze szczegółami propozycji. W przypadku lokaty wniosek można złożyć przez stronę internetową.
Dodatkowo, bez aktywacji i  logowania dostępna jest mapa oddziałów banku, uwzględniająca ich dokładne adresy i godziny otwarcia, w tym godziny pracy kasy.

Jak aktywować aplikację?

Aplikację mogą aktywować Klienci Santander Consumer Banku, którzy zawarli umowę o Świadczenie Usług Bankowości Elektronicznej i Usług Bankowości Telefonicznej oraz posiadają lub posiadali produkty kredytowe lub oszczędnościowe (więcej informacji przy pytaniu „Kto może ściągnąć i aktywować aplikację?”).
Podczas aktywacji aplikacji należy uzupełnić dane podane do banku, takie jak: numer telefonu, numer PESEL, serię i numer dowodu osobistego oraz adres e-mail, jeśli nie podałeś go wcześniej podczas uzupełnienia wniosku/zawierania umowy.
Jeśli chcesz zaktualizować swoje dane, przejdź do pytania „Czy przez aplikację mogę zmienić swoje dane?”. Znajdziesz tam informację, w jaki sposób możliwa jest zmiana danych.

Po pobraniu aplikacji nie mogę jej uruchomić, aplikacja automatycznie się zamyka.

W przypadku wykrycia ingerencji w zabezpieczenia systemowe telefonu (rooting/jailbreaking) lub potencjalną możliwość rootingu/jailbreakingu, rozumianą jako złamanie zabezpieczeń dostępu do plików systemowych telefonu) bank ma możliwość zablokowania dostępu do aplikacji. W takiej sytuacji aplikacja będzie automatycznie zamykana.

W celu dokładniejszej weryfikacji przypadku prosimy o zgłoszenie na adres: podając:

 • dane do identyfikacji tożsamości: Pesel, numer telefonu;
 • zrzut ekranu lub film wraz z opisem problemu;
 • model telefonu, wersję systemu operacyjnego, nakładki systemowej, jądra;
 • wersję pasma podstawowego - opcjonalnie.

Informacje powyższe można uzyskać, przechodząc w ustawieniach do opcji „O Telefonie”. W zależności od modelu, lokalizacja powyższej opcji może się różnić.

Kierując się bezpieczeństwem korzystania z aplikacji banku, możliwym rozwiązanym jest również:

 • zresetowanie ustawień telefonu do domyślnych ustawień fabrycznych
 • lub instalacja aplikacji na innym urządzeniu.

Jednocześnie rekomendujemy pobieranie aplikacji tylko z oficjalnych sklepów (Google Play lub App Store), a także zabezpieczenie telefonu przed nieuprawnionym użyciem osób trzecich. Przeczytaj więcej o zabezpieczeniach telefonu w sekcji Bezpieczeństwo.

W jaki sposób można się logować się do aplikacji?

Logowanie możliwe jest PINem do aplikacji lub dodatkowo, jeśli urządzenie na to pozwala danymi biometrycznymi odciskiem palca (Android) lub Face ID/Touch ID (iOS). W czasie logowania, co 90 dni wymagana będzie dodatkowa weryfikacja użytkownika polegająca na wpisaniu kodu otrzymanego SMSem.

Na ilu urządzeniach można aktywować aplikację?

Aplikację można aktywować na maksymalnie 3 urządzeniach. W celu sprawdzenia na jakich telefonach aplikacja jest zarejestrowana  lub w celu usunięcia telefonu, na  którym nie jest już używana aplikacja, skontaktuj się z infolinią.

Nie pamiętam PINu do aplikacji mobilnej. W jaki sposób mogę zalogować się do aplikacji?

Dostęp do aplikacji będzie możliwy po ustanowieniu nowego kodu PIN. Aby ustanowić nowe hasło, należy na ekranie logowania wybrać „Nie pamiętam kodu PIN”, a następnie przejść proces aktywacji aplikacji.

Jak zmienię PIN do aplikacji mobilnej?

Zmiana PINu do aplikacji możliwa jest po przejściu w zakładkę „Ustawienia” w sekcję Bezpieczeństwo. Nowy PIN powinien składać się z 4-8 znaków, należy unikać ciągu cyfr, np. 1111 lub 1234. Im więcej znaków, tym hasło jest bezpieczniejsze. Pamiętaj, aby nikomu nie udostępniać hasła do aplikacji!

Nie pamiętasz PINu do aplikacji? Przejdź do pytania: „Nie pamiętam PINu do aplikacji mobilnej. W jaki sposób mogę zalogować się do aplikacji?”

Nie mogę aktywować aplikacji, np. nie przychodzi SMS aktywacyjny. Co należy zrobić?

Jest kilka powodów braku możliwości aktywacji aplikacji i braku SMS.

Najczęściej powodem braku SMS bywa niezgodność wprowadzanych danych w aplikacji z danymi posiadanymi przez bank. Dzieje się tak, np. gdy nastąpiła zmiana numeru telefonu, wymiana dokumentu tożsamości lub pojawiła się zwyczajna literówka (która mogła mieć miejsce i w procesie aktywacji aplikacji, ale również podczas uzupełniania danych przez doradcę przy zawarciu umowy).

Porównaj dane, które mamy w banku:

 • po zalogowaniu do Bankowości Internetowej Santander Consumer Banku – wejdź w „Ustawienia” (w górnym pasku), przejdź do sekcji „Twoje dane”
 • na infolinii pod nr 19 500 
 • lub w oddziale.

Aby aktywować aplikację, wprowadzane dane muszą zgadzać się z podanymi do banku. Jeśli chcesz zmienić swoje dane, przejdź do pytania „Czy przez aplikację mogę zmienić swoje dane?”. Znajdziesz tam informację, w jaki sposób możliwa jest zmiana danych.

 Pamiętaj również, że aplikacja Santander Consumer Banku dedykowana jest Klientom, którzy posiadają w Santander Consumer Banku Umowę o Świadczenie Usług Bankowości Elektronicznej i Usług Bankowości Telefonicznej oraz korzystają lub korzystali z:

 1. kredytu gotówkowego,
 2. kredytu ratalnego,
 3. karty kredytowej (Klienci z aktywną kartą kredytową bez Umowy o Świadczenie Usług Bankowości Elektronicznej i Usług Bankowości Telefonicznej mogą aktywować aplikację, jednak będą mieli ograniczone funkcjonalności w aplikacji mobilnej –  przeczytaj więcej w odpowiedzi do pytania „Dlaczego po zalogowaniu do aplikacji widzę tylko kartę kredytową, a spłacam też inne kredyty?”),
 4. limitu kredytowego,
 5. lokaty.

Innymi słowy aplikacji nie aktywują osoby, które nie korzystały z wymienionych usług Santander Consumer Banku lub nie mają zawartej Umowy o Świadczenie Usług Bankowości Elektronicznej i Usług Bankowości Telefonicznej (z wyjątkiem Klientów posiadających kartą kredytową).

Jeśli Klient banku jeszcze nie posiada Umowy o Świadczenie Usług Bankowości Elektronicznej i Usług Bankowości Telefonicznej, może ją podpisać w najbliższym oddziale banku.

Aktywacja aplikacji jest możliwa od razu po zawarciu ww umowy.

Jeśli wszystkie powyższe warunki są spełnione i nadal nie możesz aktywować aplikacji, prosimy o kontakt z pracownikiem infolinii pod numerem 195 00, mailowo na app@santanderconsumer.pl lub udanie się do oddziału Santander Consumer Banku. Do weryfikacji zgłoszenia potrzebne będą Twoje dane.

Zobacz również odpowiedź na pytanie: „Po zalogowaniu do aplikacji nie widzę produktów, które posiadam w Santander Consumer Banku”

Czy przez aplikację mogę zmienić swoje dane?

W aplikacji możesz zobaczyć dane podane do banku, tj. imię i nazwisko, serię i numer dowodu lub karty pobytu, adres zameldowania i korespondencyjny, adres e-mail oraz numer telefonu. W aktualnej wersji aplikacji nie ma możliwości zmiany danych.

Wszystkie dane zmienisz w oddziale. Dodatkowo, dzwoniąc na naszą infolinię lub logując się w Bankowości Internetowej, możesz zaktualizować wybrane dane. W tabeli poniżej prezentujemy zakres danych oraz miejsca, w których możesz dokonać ich zmiany.

  Infolinia Bankowość Internetowa Oddział
Zmiana numeru telefonu X* X** X
Zmiana adresu e-mail X X X
Zmiana adresu korespondencyjnego X X***

X

oraz poprzez pisemną dyspozycję

Inne dane, tj. imię, nazwisko, PESEL, seria i nr dokumentu tożsamości - - X
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
*) Nie dotyczy Klientów, którzy posiadają kartę kredytową
**) Zmiana numeru telefonu jest możliwa, jeśli Klient posiada dostęp do poprzedniego numeru telefonu.
***) Zmiana adresu do korespondencji w Bankowości Internetowej skutkuje zmianą adresu, na który będzie wysyłana korespondencja niezwiązana z posiadanymi umowami. To oznacza, że zmiana nie zadziała na adres korespondencyjny przypisany do umów produktowych. Aby zmienić adres również na umowach produktowych, wymagany jest kontakt z Infolinią 195 00, pisemny wniosek lub wizyta w Oddziale.

 

W przypadku potrzeby aktualizacji serii i numeru dokumentu tożsamości (dowodu osobistego lub karty pobytu), imienia, nazwiska, nr PESEL oraz braku możliwości udania się do oddziału, istnieje możliwość złożenia pisemnej dyspozycji zmiany danych wraz ze wskazaniem, jakie dane ulegają zmianie.
Wniosek można złożyć:

a) na adres Banku: ul. Legnicka 48 B, 54-202 Wrocław (załączając podpisaną dyspozycję oraz kserokopię dowodu osobistego),

b) poprzez formularz kontaktowy na stronie internetowej Banku (załączając skan podpisanej dyspozycji oraz skan dowodu osobistego),

c) poprzez wysyłkę wiadomości e-mail na adres: biuro@santanderconsumer.pl  (załączając skan podpisanej dyspozycji oraz skan dowodu osobistego),

d) poprzez wysyłanie faxu na numer/y telefonu/ów podane na stronie internetowej Banku (wysyłając podpisaną dyspozycję oraz skan dowodu osobistego);


Podsumowując:

 • W Bankowości Internetowej możesz zaktualizować: zaufany numer telefonu, o ile posiadasz poprzednio podany numer; adres e-mail oraz adres do korespondencji.
 • Na infolinii pod numerem 195 00 (opłata zgodna z taryfą operatora) możliwa jest zmiana adresu korespondencyjnego, adresu e-mail i zaufanego numeru telefonu, o ile posiadasz poprzednio podany numer (zmiana numeru telefonu na infolinii nie jest możliwa, jeśli Klient ma kartę kredytową).
 • Jeśli chcesz zmienić inne dane lub nie możesz zaktualizować danych przez Infolinię lub Bankowość internetową, zapraszamy do najbliższego oddziału Santander Consumer Banku – wyszukaj oddział.

 

Co oznacza grupowanie produktów?

Grupowanie jest to sposób pokazywania kredytów i lokat na pulpicie. Dostępne są dwie opcje widoku produktów na pulpicie:

 • rozgrupowany – wówczas każdy kredyt lub lokata jest osobną kartą produktu na pulpicie. Przyciśnij „Zobacz kredyty” lub „Zobacz lokaty”, aby przejść do widoku z listą produktów.
 • lub zgrupowany – dla więcej niż 2 produktów tego samego rodzaju (kredytów gotówkowych, ratalnych, lokat opłaconych i nieopłaconych) możemy pokazać kartę zbiorczą, na której zobaczysz podsumowanie:
  • dla kredytów danego rodzaju – liczbę kredytów, zsumowaną kwotę rat na następne 30 dni i termin najbliższej raty.
  • dla lokat – sumę oszczędności, prognozowany zysk netto, termin zapadalności najbliższej lokaty


Opisane powyżej opcje widoku dotyczą tylko pulpitu. W zakładce „Produkty” zawsze jest przewijana lista (każda karta kredytowa, kredyt i lokata jest osobną kartą produktu).

Grupowaniu nie podlegają karty kredytowe. Każda karta jest widoczna zawsze na osobnej karcie produktu. Każda karta jest widoczna zawsze na osobnej karcie produktu.

Po zalogowaniu do aplikacji nie widzę produktów, które posiadam w Santander Consumer Banku.

Aby w aplikacji mobilnej mieć podgląd produktów, które posiadasz w Santander Consumer Banku, należy podpisać Umowę o Świadczenie Usług Bankowości Elektronicznej i Usług Bankowości Telefonicznej (dalej umowa BE). Podgląd umów w aplikacji będzie możliwy w ciągu 3 dni od zawarcia umowy. Jeśli masz kredyt/lokatę/kartę kredytową oraz umowę BE i minęło więcej jak 3 dni od zawarcia umowy, a nadal nie widzisz produktów w aplikacji, prosimy o kontakt z pracownikiem infolinii pod numerem 195 00.

Jestem Klientem Santander Bank Polska (dawniej BZWBK). Czy przez aplikację Santander Consumer Banku będę mieć dostęp do produktów posiadanych w Santander Bank Polska (dawnym BZWBK)?

Santander Consumer Bank i Santander Bank Polska to dwa odrębne banki, działające w ramach grupy Santander. Obie instytucje mają niezależne aplikacje mobilne dla swoich Klientów, co oznacza, że w aplikacji Santander Consumer Banku znajdują się tylko produkty z umów zawartych z Santander Consumer Bankiem i nie ma w niej możliwości podglądu produktów Santander Bank Polska, dawnego BZWBK.
Zwróć uwagę przy pobieraniu aplikacji na ikonę odpowiedniej aplikacji.

– jest to ikona aplikacji Santander Consumer Banku

– jest to ikona aplikacji Santander Bank Polska (dawnego BZWBK)

 

Czy za pomocą aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej mogę złożyć reklamację?

Tak to możliwe. Po zalogowaniu do aplikacji albo bankowości internetowej przejdź do zakładki „Wiadomości” i wybierz przycisk „Napisz wiadomość”. Następnie z podanych tematów wybierz zgłoszenie reklamacji, wskaż umowę, której sprawa dotyczy lub wybierz opcję „Nie dotyczy” oraz opisz czego dotyczy reklamacja. Jeśli potrzebujesz, dodaj do wiadomości załącznik. Po weryfikacji reklamacji otrzymasz odpowiedz z banku, którą zobaczysz w obu kanałach bankowości elektronicznej oraz w swojej skrzynce mailowej.

W jaki sposób aplikacja bankowość internetowa umożliwia kontakt z bankiem?

Dzięki aplikacji i bankowości internetowej wygodnie skontaktujesz się z bankiem. Wystarczy po zalogowaniu przejść do zakładki „Wiadomości” i wybierać przycisk „Napisz wiadomość”.

Następnie podaj temat, wskaż umowę, jeśli sprawa jej dotyczy, wpisz treść wiadomości oraz, jeśli potrzebujesz, dodaj załącznik.

Po weryfikacji zgłoszenia otrzymasz odpowiedź z banku, którą zobaczysz w obu kanałach bankowości elektronicznej oraz w swojej skrzynce mailowej.
Możesz również skontaktować się telefonicznie – aplikacja mobilna podpowie numer telefonu w zależności od tego, w jakiej sprawie będzie kontakt.

Jak mogę pobrać zestawienie karty kredytowej?

Zaloguj się do aplikacji Santander Consumer Banku i przejdź do szczegółów wybranej karty kredytowej (wybierz kartę produktu). Wybierz sekcję „Zestawienia”, skąd możesz je wyświetlić i pobrać.

Jeśli dane z zestawień będą starsze niż 90 dni, wymagana będzie dodatkowa weryfikacja Użytkownika polegająca na wpisaniu kodu otrzymanego SMSem. Weryfikacja będzie konieczna co 90 dni.

Czy mogę aktywować kartę kredytową za pomocą aplikacji?

Aktywacja pierwszej karty kredytowej wydanej do rachunku kredytowego lub nowej karty po zastrzeżeniu karty zniszczonej lub zgubionej, jest możliwa w aplikacji mobilnej. Przejdź do karty, którą chcesz aktywować i przyciśnij „Aktywuj”. Potwierdź aktywację karty PINem do aplikacji mobilnej i już! Twoja karta kredytowa jest już aktywna.

Jeśli karta zostaje wznowiona po wygaśnięciu daty ważności poprzedniej karty, konieczny jest kontakt z infolinią banku w celu jej aktywacji.

Aktywacja nowej karty w aplikacji dostępna jest dla Klientów z Umową o Świadczenie Usług Bankowości Elektronicznej i Usług Bankowości Telefonicznej. Aby uzyskać możliwość korzystania z  funkcjonalności aplikacji dot. karty, takich jak aktywacja, zastrzeganie karty czy zmiana limitów, a także mieć podgląd innych produktów, które posiadasz w Santander Consumer Banku, podpisz w oddziale Umowę o Świadczenie Usług Bankowości Elektronicznej i Usług Bankowości Telefonicznej.

Jak mogę sprawdzić historię transakcji i operacji kredytowej?

Do historii transakcji i operacji możesz przejść:

 1. z pulpitu po przyciśnięciu „Historia”
 2. ze szczegółów karty po rozwinięciu zakładki Historia (przed rozwinięciem na skróconej liście znajdują się 3 ostatnie transakcje).

W historii zobaczysz:

 • blokady/transakcje nierozliczone,
 • transakcje bezgotówkowe kartą,
 • transakcje gotówkowe kartą,
 • spłaty karty,
 • założone plany spłat ratalnych,
 • dodatkowe operacje na karcie: opłaty, cash back itp.

Jeśli będziesz chciał zobaczyć transakcje starsze niż 90 dni, wymagana będzie dodatkowa weryfikacja Użytkownika polegająca na wpisaniu kodu otrzymanego SMSem. Weryfikacja będzie konieczna co 90 dni.

Jak mogę spłacić kartę kredytową?

Aby spłacić kartę kredytową, zaloguj się do aplikacji, następnie wybierz kartę kredytową, którą chcesz spłacić. Użyj przycisku „Spłać kartę”, który jest umieszczony pod wizerunkiem karty. Aplikacja podpowie kwotę minimalną, saldo zadłużenia z ostatniego zestawienia, ale możesz spłacić także dowolną kwotę. Jeśli płatność realizujesz po raz pierwszy lub nastąpiła zmiana zapisów regulaminowych, zaakceptuj regulamin usługi Szybkie Płatności. Aplikacja przeniesie Cię na ekran serwisu Przelewy24, gdzie dokończysz płatność.

Chcę zmienić limity transakcyjne karty kredytowej. W jaki sposób mogę to zrobić?

Aby zmienić limity transakcyjne karty kredytowej, przejdź do szczegółów karty (wybierz kartę produktu). W kolejnym kroku, wybierz „Więcej” i „Zmień limity”.

Możesz zmienić liczbę transakcji, czyli to, ile transakcji będziesz mógł zrobić dziennie oraz kwotę transakcji, czyli to, na jaką sumę będziesz mógł  dokonać transakcji w ciągu jednego dnia.

Dla przejrzystości, w ramach transakcji bezgotówkowych, wydzieliliśmy osobno transakcje internetowe oraz zbliżeniowe.

Jeśli chcesz zablokować możliwość dokonywania wybranych transakcji, ustaw wartość 0 zł.

Zmiana limitów dostępna jest dla Klientów z Umową o Świadczenie Usług Bankowości Elektronicznej i Usług Bankowości Telefonicznej. Aby uzyskać możliwość korzystania z  funkcjonalności aplikacji dot. karty, takich jak aktywacja, zastrzeganie karty czy zmiana limitów, a także mieć podgląd innych produktów, które posiadasz w Santander Consumer Banku, podpisz w oddziale Umowę o Świadczenie Usług Bankowości Elektronicznej i Usług Bankowości Telefonicznej.

Chcę zablokować kartę kredytową. W jaki sposób mogę to zrobić w aplikacji mobilnej?

Jeśli potrzebujesz zablokować wykonywanie transakcji kartą, możesz skorzystać z dwóch opcji: czasowej blokady karty oraz jej trwałego zastrzeżenia.  

Czasowa blokada karty a zastrzeżenie – różnice

Zablokowanie karty oznacza brak możliwości korzystania z karty przez określony przez Ciebie czas. W każdej chwili możesz kartę odblokować. Zastrzeżenie karty jest operacją nieodwracalną. Oznacza to, że aby ponownie korzystać z karty, niezbędne będzie wydanie nowej karty i jej aktywacja. 

Co wybrać?

Czasowa blokada karty.

Jeśli masz potrzebę na jakiś czas zablokować możliwość wykonywania transakcji, możesz to zrobić, wybierając przycisk "Zablokuj kartę" na ekranie swojej karty kredytowej, pod jej pełnym wizerunkiem. Aby jej ponownie używać, w dowolnym momencie wybierz przycisk "Odblokuj kartę" i znowu możesz płacić kartą za swoje zakupy. 

Trwałe zastrzeżenie karty.

Jeśli jednak utraciłeś kartę i chcesz ją trwale zastrzec, wybierz przycisk „Zablokuj kartę” na ekranie z pełnym wizerunkiem karty kredytowej, a następnie wybierz przycisk „Zastrzeż kartę”. Aplikacja wyświetli ekran z powodem zastrzeżenia do wyboru przez użytkownika. Po potwierdzeniu zastrzeżenia PINem do aplikacji, środki na karcie są już zabezpieczone przed nieuprawnionym użyciem. Aby zamówić nową kartę, skontaktuj się w tej sprawie z pracownikiem infolinii pod numerem 195 00 lub udaj się do oddziału Santander Consumer Banku. 

Jednocześnie informujemy, że blokowanie i zastrzeżenie karty jest możliwe zawsze poprzez kontakt z infolinią Banku. 

Pamiętaj, że:

 • ustawienie czasowej blokady karty lub jej zastrzeżenie jest darmowe,
 • nie zamienia sposobu naliczania opłat za obsługę rachunku karty. 

Korzystanie z funkcjonalności dotyczących kart - takich jak aktywacja, czasowa blokada, zastrzeganie karty czy zmiana limitów - a także podgląd innych produktów, które posiadasz w Santander Consumer Banku, wymaga posiadania Umowy o Świadczenie Usług Bankowości Elektronicznej i Usług Bankowości Telefonicznej (Umowa BE). Jeśli chcesz podpisać umowę BE, udaj się do dowolnego oddziału Banku.

Nie mogę dokonywać transakcji internetowych/zbliżeniowych. Jak mogę to zmienić?

W przypadku braku możliwości dokonywania transakcji kartą, należy sprawdzić ustawione limity dla danej karty. Jeśli limit wartościowy dla danego rodzaju transakcji wynosi 0 zł, lub gdy ilość transakcji ustawiona jest na 0, wówczas nie ma możliwości dokonywania danej transakcji kartą. Zmiana limitu powinna rozwiązać problem. W przypadku dalszych wątpliwości prosimy o kontakt z pracownikiem infolinii pod numerem 195 00 lub udanie się do oddziału Santander Consumer Banku. 

Czy w aplikacji jest możliwość podglądu warunków finansowych karty oraz umowy?

Z aplikacji mobilnej możesz zostać przekierowany do strony Santander Consumer Banku, na której znajdują się ogólne dokumenty dot. posiadanej karty kredytowej (regulamin, tabela opłat i prowizji i inne). Aby tam przejść, wybierz wizerunek danej karty. Następnie wybierz „Więcej” oraz „Dokumenty”.

Pod przyciskiem „Więcej” znajdziesz też „Szczegóły karty”, gdzie są sekcje ze szczegółowymi informacjami dot. Twojej karty, w tym warunki finansowe.

Po zalogowaniu do aplikacji widzę tylko kartę kredytową, a spłacam też inne produkty.

Jeśli posiadasz w Santander Consumer Banku kartę kredytową, ale nie zawierałeś Umowy o Świadczenie Usług Bankowości Elektronicznej i Usług Bankowości Telefonicznej, w aplikacji mobilnej będziesz mieć podgląd danych karty, możliwość pobrania zestawienia oraz spłaty karty.
Aby uzyskać możliwość korzystania z innych funkcjonalności aplikacji dot. karty, takich jak aktywacja, zastrzeganie karty czy zmiana limitów oraz mieć podgląd innych produktów, które posiadasz w Santander Consumer Banku, podpisz w oddziale Umowę o Świadczenie Usług Bankowości Elektronicznej i Usług Bankowości Telefonicznej.

Mam kartę kredytową Santander Bank Polska (dawniej BZW BK). Czy przez aplikację Santander Consumer Banku będę mieć dostęp do informacji o tej karcie?

Santander Consumer Bank i Santander Bank Polska to dwa odrębne banki działające w ramach grupy Santander. Obie instytucje mają niezależne aplikacje mobilne dla swoich Klientów, co oznacza, że w aplikacji Santander Consumer Banku znajdują się tylko produkty z umów zawartych z Santander Consumer Bankiem i nie ma w niej możliwości podglądu produktów Santander Bank Polska, dawnego BZWBK.

Dlaczego po zalogowaniu do aplikacji widzę tylko kartę kredytową, a spłacam też inne produkty?

Jeśli posiadasz w Santander Consumer Banku kartę kredytową, ale nie zawierałeś Umowy o Świadczenie Usług Bankowości Elektronicznej i Usług Bankowości Telefonicznej, w aplikacji mobilnej będziesz mieć podgląd danych karty, możliwość pobrania zestawienia oraz spłaty karty.

Aby uzyskać możliwość korzystania z innych funkcjonalności aplikacji dot. karty, takich jak aktywacja, zastrzeganie karty czy zmiana limitów oraz mieć podgląd innych produktów, które posiadasz w Santander Consumer Banku, podpisz w oddziale Umowę o Świadczenie Usług Bankowości Elektronicznej i Usług Bankowości Telefonicznej.

Jak mogę spłacić ratę kredytu gotówkowego/ratalnego?

Przejdź do karty danego kredytu i przyciśnij „Spłać ratę”. Aplikacja domyślnie podpowiada kwotę raty do spłaty, ale możesz uzupełnić dowolną kwotę spłaty. Po akceptacji regulaminu usługi Szybkie Płatności (aplikacja prosi o akceptację regulaminu podczas pierwszej płatności lub po jego zmianie) zostaniesz przekierowany do serwisu Przelewy24, gdzie dokończysz płatność raty.

Czy mogę w aplikacji sprawdzić harmonogram spłat?

Tak, w aplikacji możesz wyświetlić harmonogram Twojego kredytu. W tym celu zaloguj się do aplikacji i przejdź do karty danego kredytu. Następnie wybierz „Harmonogram”. Do harmonogramu można również przejść z poziomu szczegółów kredytu po przeciągnięciu w górę zakładki Harmonogram.  
Po wyborze danej raty wyświetlą się szczegóły, takie jak: kwota raty, jej składowe (kapitał oraz odsetki zawarte w racie), data spłaty, ew. opłaty dodatkowe.

Czy w aplikacji jest możliwość podglądu warunków finansowych kredytu oraz umowy kredytowej?

Klienci, którzy zawarli umowę kredytu na odległość i potwierdzili tożsamość przelewem jednozłotowym, mogą wyświetlić dokumenty wraz z umową kredytową. Aby to zrobić, przejdź do karty danego kredytu i naciśnij ją. Następnie wybierz „Więcej” i przyciśnij „Dokumenty”.
Pod przyciskiem „Więcej” znajdziesz też „Szczegóły kredytu”, gdzie są sekcje ze szczegółowymi informacjami dot. Twojego kredytu, w tym warunki finansowe.

Złożyłem wniosek o lokatę przez Internet. czy zobaczę ją w aplikacji ?

Jeśli złożysz wniosek o lokatę w Santander Consumer Banku, po dokonaniu aktywacji i zalogowaniu do aplikacji zobaczysz kartę produktu z jej aktualnym statusem:

 • do opłacenia, jeśli złożyłeś wniosek, ale nie wpłaciłeś jeszcze kwoty lokaty,
 • lub opłaconą (aktywną), jeśli wpłaciłeś kwotę i umowa została zawarta

Czy przez aplikację mogę dokonać wpłaty kwoty lokaty podanej we wniosku?

W aktualnym wydaniu aplikacji możesz sprawdzić i skopiować dane do opłacenia lokaty. Wybierz kartę lokaty do opłacenia i przyciśnij „Jak opłacić”.

Gdzie mogę znaleźć umowę dot. mojej lokaty oraz jej szczegóły finansowe, np. oprocentowanie?

Jeśli założyłeś lokatę przez Internet, będziesz mieć podgląd dokumentów wraz z umową w aplikacji. Przyciśnij kartę danej lokaty, a następnie przycisk „Dokumenty”.

Pod przyciskiem „Szczegóły” znajdziesz dane dot. Twojej lokaty, w tym oprocentowanie.

Jak mogę pobrać zestawienie limitu kredytowego?

Zaloguj się do aplikacji Santander Consumer Banku i przejdź do strony limitu (wybierz kartę produktu). Wybierz sekcję „Zestawienia”, skąd możesz je wyświetlić i pobrać.
Jeśli dane z zestawień będą starsze niż 90 dni, wymagana będzie dodatkowa weryfikacja Użytkownika polegająca na wpisaniu kodu otrzymanego SMSem. Weryfikacja będzie konieczna co 90 dni.

Jak mogę sprawdzić historię transakcji i operacji z limitu kredytowego?

Do historii transakcji i operacji możesz przejść:

 1. z pulpitu po przyciśnięciu „Historia”
 2. ze szczegółów limitu po rozwinięciu zakładki Historia (przed rozwinięciem na skróconej liście znajdują się 3 ostatnie transakcje).

W historii zobaczysz:

 • blokady/transakcje nierozliczone,
 • transakcje bezgotówkowe,
 • spłaty limitu,
 • założone plany spłat ratalnych,
 • dodatkowe operacje, w tym opłaty, itp.

Jeśli będziesz chciał zobaczyć transakcje starsze niż 90 dni, wymagana będzie dodatkowa weryfikacja Użytkownika polegająca na wpisaniu kodu otrzymanego SMSem. Weryfikacja będzie konieczna co 90 dni.

 

Jak mogę spłacać limit kredytowy?

Aby spłacać limit kredytowy, zaloguj się do aplikacji. Użyj przycisku „Spłać limit”, który jest umieszczony pod wizerunkiem limitu. Aplikacja podpowie kwotę minimalną, saldo zadłużenia z ostatniego zestawienia, ale możesz spłacić także dowolną kwotę. Jeśli płatność realizujesz po raz pierwszy lub nastąpiła zmiana zapisów regulaminowych, zaakceptuj regulamin usługi Szybkie Płatności. Aplikacja przeniesie Cię na ekran serwisu Przelewy24, gdzie dokończysz płatność.

Czy w aplikacji jest możliwość podglądu warunków finansowych limitu oraz umowy?

Z aplikacji mobilnej możesz zostać przekierowany do strony Santander Consumer Banku, na której znajdują się ogólne dokumenty dot. posiadanej limitu kredytowego (regulamin, tabela opłat i prowizji i inne). Aby tam przejść, wybierz wizerunek limitu lub. Następnie wybierz „Więcej” oraz „Dokumenty”.

Pod przyciskiem „Więcej” znajdziesz też „Szczegóły limitu”, gdzie są sekcje ze szczegółowymi informacjami dot. Twojego limitu, w tym warunki finansowe.

Chcę sprawdzić historię transakcji i muszę wprowadzić hasło SMS. Dlaczego?

Od 14 listopada 2019 roku, zgodnie z Ustawą o usługach płatniczych, sięganie do historii transakcji starszych niż 90 dni, wymaga dodatkowego silnego uwierzytelnienia hasłem SMS. Silne uwierzytelnienie ważne jest przez 90 dni, po tym czasie ponownie wymagane będzie wprowadzenie dodatkowego hasła SMS. Wymaganie to dotyczy rachunków płatniczych co przekłada się na rachunek karty kredytowej, rachunek limitu odnawialnego oraz rachunek oszczędnościowy.

Co to jest TPP?

Third Party Providers to tzw. podmioty trzecie; zgodnie z ustawą o usługach płatniczych będą mogły, w imieniu użytkownika usług płatniczych, uzyskać dostęp do informacji i jego rachunkach lub zlecać realizację płatności.

Czym jest PSD2?

Jest to pakiet regulacji obejmujący w szczególności Dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2015/2366 z dnia 25 listopada 2015 r. w sprawie usług płatniczych w ramach rynku wewnętrznego, ustawę z dnia 29 sierpnia 2011 r. o usługach płatniczych.

Dlaczego w trakcie logowania do aplikacji mobilnej musiałem wprowadzić dodatkowe hasło SMS?

Jest to wymóg Ustawy o usługach płatniczych, który wymusza na bankach i ich Klientach dodatkowego tzw. silnego uwierzytelnienia, które polega na tym, że co 90 dni podczas logowania do bankowości elektronicznej Klient będzie musiał wprowadzić dodatkowe hasło SMS. Ma to na celu silniejszego zabezpieczenia logowania do bankowości.

Masz inne pytania?
Skontaktuj się z nami. Nasi doradcy chętnie udzielą dodatkowych informacji.
Zaloguj się do aplikacji lub bankowości internetowej i wyślij wiadomość
 Zadzwoń na infolinię 195 00