Kod elektroniczny Allegro – zasady korzystania

1. Kod elektroniczny Allegro możesz wykorzystać we wszystkich sklepach w ramach platformy Allegro.
2. Kod to 12 znaków kodu alfanumerycznego.
3. Z kodu możesz skorzystać w poniższy sposób:

  • Zrób zakupy i wybierz metodę płatności.
  • W sekcji Twoje zniżki zaznacz Masz kod lub kartę podarunkową.
  • Wprowadź kod  , aby obniżyć kwotę zakupu.

4. Każdy kod jest unikalny. Można go użyć tylko raz. Niewykorzystana kwota, tzw. Kwota reszty, zostanie zwrócona w postaci nowego  kodu  i zostanie przypisana do Twojego konta Allegro, na którym dokonano zakupu z użyciem pierwszego kodu. Niewykorzystana kwota reszty będzie zwracana do pełnego wykorzystania wszystkich środków z pierwotnego kodu lub do upływu terminu jego ważności.
5.Kod nie pokrywa kosztów przesyłki.
6. Nie ma możliwości wykorzystania kilku kodów podczas jednej płatności.
7. W przypadku płatności na kwotę mniejszą lub równą wartości kodu naliczona zostanie kwota 1 zł w celu autoryzacji płatności.

Jak to działa?
Jeżeli płatność jest na kwotę mniejszą lub równą i nie ma kosztów dostawy, to zapłacisz 1 zł. Kwota ta zostanie pobrana tą metodą płatności, którą wybierzesz przy zakupie, np. przelewem. Otrzymasz zwrot 1 zł na nowy kod, przypisany do konta.

Przykład 1.
Przedmiot 50 zł, wartość kodu 50 zł, brak kosztów przesyłki – ze swoich środków dopłacisz 1 zł. Otrzymasz na swoje konto nowy kod na 1 zł.

Przykład 2.
Przedmiot 40 zł, wartość kodu 50 zł, brak kosztów przesyłki – ze swoich środków dopłacisz 1 zł. Otrzymasz na swoje konto nowy kod na 11 zł.

8. W przypadku płatności na kwotę większą od wartości kodu dopłacasz brakującą kwotę z własnych środków, np. więcej za towar lub za przesyłkę – w tej sytuacji kwota 1 zł nie jest pobierana.
9. Jeśli płatność przekracza wartość kodu, możesz dopłacić inną formą płatności, jaką oferuje sprzedający. Tu uwaga: kodu nie można wykorzystać przy płatności za pobraniem, przy odbiorze, kredytowej lub ratalnej. Kod zadziała tylko przy wyborze płatności z góry, czyli przelew, blik lub karta kredytowa.
10. Datę ważności kodu przekażemy Ci wraz z kodem.
11. W przypadku zwrotu zakupów opłaconych w całości lub w części kodem w pierwszej kolejności otrzymasz zwrot środków, które dopłaciłeś za pośrednictwem usługi płatniczej, a ich brakująca część zostanie zwrócona w postaci nowego kodu. Kod zostanie przypisana do Twojego konta Allegro. Możesz go sprawdzić na koncie Allegro w zakładce Kupony.

 

Jeśli jeszcze nie masz kodu:

Wypełnić formularz

 Odwiedzić oddział

 Zadzwonić na infolinię 195 00