Bank odpowiedzialny społecznie

Santander Consumer Bank – bank od kredytów od lat aktywnie angażuje się wiele działań realizowanych w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu, stanowiącej zasady postępowania w relacjach z otoczeniem – budowaniu komunikacji ze społeczeństwem, wspieraniu inicjatyw charytatywnych, uczestnictwie i promocji ogólnopolskich wydarzeń.

Ideą tych przedsięwzięć jest aktywizacja społeczności oraz promocja zdrowego stylu życia wśród Polaków – zachęcamy do aktywności fizycznej, promujemy projekty związane ze wsparciem osób borykających się z problemami zdrowotnymi, angażujemy do udziału w inicjatywach proekologicznych. Nasza współpraca opiera się na długotrwałej działalności i partnerstwie, stanowiąc ważny element organizacji wysokiego zaufania społecznego.

Włączamy się w wiele inicjatyw, których celem jest promocja zdrowego stylu życia wśród Polaków. W ramach Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku angażujemy się w organizację bezpłatnych treningów Nordic Walking. W tym roku, z racji panującej pandemii, odbywają się one w formie zajęć online.

Jako Partner Generalny Biegu po Nowe Życie, od wielu lat uczestniczymy w popularyzacji idei polskiej transplantologii i promujemy ideę podpisywania oświadczeń woli, czyli świadomego dawstwa narządów do przeszczepień. Z dumą wspieramy ogólnopolską akcję Bieg po Oddech, która zwraca uwagę na problemy osób borykających się z rzadką i nieuleczalną chorobą – mukowiscydozą. W tym roku zakończyła się już piąta edycja biegu. Stale współpracujemy z Polskim Towarzystwem Walki z Mukowiscydozą i bierzemy udział w przedsięwzięciach charytatywnych, czynnie pomagając i angażując społeczeństwo, przy udziale różnych organizacji użytku publicznego.

Z uśmiechem i pozytywną energią byliśmy Ambasadorami projektu 28 Marzeń – niepełnosprawni w drodze na szczyt, którego celem było zdobycie Korony Gór Polski przez osoby niepełnosprawne w ciągu 12 miesięcy. Jest to pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce, zakończona w pełni sukcesem.
W tym niełatwym czasie wspieramy także walkę z koronawirusem, przekazując wsparcie na rzecz polskiej służby zdrowia, czy projektów organizowanych przez organizacje pożytku publicznego.

Santander Consumer Bank dba również o wsparcie najmłodszych, niosąc pomoc podopiecznym Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową i wspierając akcje wolontariackie dla społeczności lokalnych.

W ramach cyklu Polaków portfel własny, prowadzimy także projekty badawcze, ukazujące rzeczywistość polskiego rynku finansów konsumenckich i sytuacji ekonomicznej Polaków w obliczu nowej rzeczywistości, w której obecnie się znaleźliśmy.

Wiemy, że kwestie związane ze zrównoważonym rozwojem są także istotne dla naszych klientów. Dlatego od 2019 roku finansujemy zakup odnawialnych źródeł energii i pracujemy nad kolejnymi "zielonymi produktami", z myślą o ochronie środowiska.

Aktywnie rozwijamy talenty naszych pracowników i wspieramy ich w różnego rodzaju wyzwaniach po to, aby wspólnie stanowić Bank, który jeszcze lepiej rozumie potrzeby swoich klientów, partnerów i warunki otoczenia, w jakim funkcjonuje. Więcej na ten temat piszemy w naszej zakładce Kariera. Dedykujemy im także specjalne projekty grantowe, które przeznaczają na własne projekty wspierające lokalne społeczności w całej Polsce. Jesteśmy sygnatariuszem Karty Różnorodności.

Bądź z nami - zapraszamy do śledzenia naszych oficjalnych profilów na Facebooku, GoldenLine, LinkedIn i bloga.