Zadzwoń po kredyt  71 358 22 15

71 358 22 15

Lokata, konto oszczędnościowe czy rachunek oszczędnościowy. Co wybrać?

W niespokojnych czasach bezpieczny produkt oszczędnościowy jest na wagę złota. Naszym wyborem może być lokata, konto oszczędnościowe lub rachunek oszczędnościowy, czyli ciekawa pod względem oprocentowania alternatywa dla lokat. Oto krótkie porównanie cech wymienionych rozwiązań, dzięki którym możemy lokować nasze pieniądze na przyszłość


Oszczędzanie jest jak branie kredytu – należy się zdecydować na najlepsze rozwiązanie, a potem czerpać z tego korzyści. Oczywiście pod uwagę trzeba wziąć stan finansów osobistych, aktualne cele i pragnienia oraz czynniki zewnętrzne. W dobie pandemii oszczędności stają się koniecznością, a wielu z nas zastanawia się, co zrobić, by poduszka bezpieczeństwa była grubsza i jeszcze bardziej odporna na wyzwania przyszłości.

Sposób 1: lokata


Najbardziej popularna i znana niemal przez wszystkich metoda na efektywne oszczędzanie. Charakteryzuje się stałością i pozwala na rozsądne pomnażanie kwot, które nie stanowią podręcznej rezerwy i raczej na pewno nie będą nam potrzebne przed zakończeniem lokaty. To proste w obsłudze narzędzie na bezpieczne, konsekwentne budowanie niezależności finansowej. Dostępne są m.in. depozyty online, które założymy bez wychodzenia z domu.

Sposób 2: konto oszczędnościowe


Zwykle jest przypisane do rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego, czyli popularnego ROR-u. Pozwala na oszczędzanie, ponieważ środki są oprocentowane, ale fani absolutnej elastyczności podczas korzystania z takiego konta mogą natrafić na drobne przeszkody. Na przykład na limit darmowych przelewów wychodzących, które w dodatku można wykonywać wyłącznie na powiązane konto osobiste. Jednak paradoksalnie to może być też atutem – szczególnie w przypadku osób, które potrzebują takiej „mobilizacji”, by nie wypłacać często oszczędności.

Sposób 3: rachunek oszczędnościowy


To swoiste konto oszczędnościowe bez ROR. Co to oznacza? Pełną elastyczność i wygodę. Rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer Banku pozwala na bezpłatne wpłaty i wypłaty (bez utraty odsetek!) pieniędzy w dowolnych kwotach, w wybranym czasie i miejscu. Zakłada się go i obsługuje przez internet, a wszelkie operacje finansowe wykonywane są online – na komputerze, tablecie lub smartfonie za pośrednictwem bankowości internetowej – a już niedługo także aplikacji mobilnej. Atrakcyjne oprocentowanie w połączeniu z elastycznością daje idealny produkt na niespokojne czasy, dzięki któremu możemy wysłać nasze pieniądze do pracy online, jak i kiedy mamy taką potrzebę.

Czas na Twój wybór


Jeśli chcemy jednocześnie oszczędzać - przygotowując się na słabszą koniunkturę lub inne nieprzewidziane zdarzenia - a jednocześnie mieć pewność, że zgromadzone środki są w razie czego do dyspozycji, rachunek oszczędnościowy będzie najlepszym rozwiązaniem.