Infolinia: 195 00**

Specjalista/Starszy Specjalista ds. ALM
Miejsce pracy: Wrocław
nr ref.: SALM/10/WRO/2019

Zadania:

Na tym stanowisku będziesz odpowiedzialny/a m.in. za:

  • zarządzanie ryzykiem płynności, stopy procentowej oraz walutowym w ramach zatwierdzonych limitów;
  • zarządzanie rezerwą obowiązkową Banku oraz płynnością dla wszystkich operacyjnych walut;
  • zawieranie transakcji na rynku międzybankowym zgodnie z obowiązującymi limitami;
  • utrzymywanie relacji z kontrahentami zewnętrznymi;
  • monitorowanie oraz utrzymywanie wskaźników regulacyjnych i wewnętrznych na wymaganym poziomie;
  • przygotowywanie cyklicznych raportów wynikających z wymogów regulacyjnych i procedur wewnętrznych;
  • przygotowywanie analiz z zarządzania ryzkiem, bilansem oraz dotyczących sytuacji makroekonomicznej;
  • tworzenie oraz optymalizowanie narzędzi analitycznych i raportowych;
  • przygotowywanie materiałów i prezentacji na potrzeby Komitetu ALCO, Zarządu i innych jednostek Banku;
  • udział w projektach dotyczących działalności Departamentu Skarbu (projekty emisji instrumentów finansowych, projekty sekurytyzacyjne, zmiany regulacyjne itp.).

Od Kandydatów oczekujemy:

  • wykształcenia wyższego (ekonomia lub/i matematyka);
  • doświadczenia w obszarze rynków finansowych;
  • zainteresowania sytuacją gospodarczą w kraju i na świecie oraz znasz podstawowe wskaźniki makroekonomiczne;
  • praktycznej znajomości środowiska MS Office w stopniu zaawansowanym (znajomość VBA i SQL będzie dodatkowym atutem);
  • zdolności analitycznych i umiejętności zwięzłego formułowania wniosków;
  • zdolności negocjacyjnych i  radzenia sobie w sytuacjach stresowych;
  • samodzielności w realizacji zadań;
  • wysoko rozwiniętych zdolności interpersonalnych i nastawienia na pracę zespołową;
  • swobodnego komunikowania się w języku angielskim.

Oferujemy:

  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
  • pracę w przyjaznym i ambitnym zespole,
  • dużą samodzielność działania,
  • przyjazne środowisko pracy,
  • możliwość rozwoju w międzynarodowej korporacji finansowej,
  • możliwości rozwojowe w różnych projektach wewnętrznych,
  • pakiet socjalny (m.in.: prywatna opieka medyczna, karta Multisport, dofinansowanie do wypoczynku, ubezpieczenie na życie, wyjazdy weekendowe, akcje prozdrowotne).