Infolinia: 195 00**

Specjalista ds. polityk rachunkowości
Miejsce pracy: Wrocław
nr ref.: SDPR/10/WRO/2019

Zadania:

  • analizowanie poprawności ewidencji księgowej w systemie rachunkowości
  • przygotowanie i wprowadzanie poleceń księgowania związanych z zamknięciami okresów oraz uzgodnieniami międzysystemowymi
  • wdrażanie i aktualizacja uzgodnień między kontami księgi głównej a ewidencją pomocniczą
  • wdrażanie i aktualizacja uzgodnień kont technicznych i dziennych/miesięcznych raportów księgowych
  • monitoring księgowań ręcznych
  • konsultacja specyfikacji biznesowych i innych planowanych zmian pod kątem wdrożenia w systemach księgowych
  • uczestniczenie w procesie zmian w planie kont Banku i schematach księgowych
  • projektowanie i testowanie zmian w systemie księgowym oraz parametryzacji nowych produktów
  • współpraca z audytorami
  • wsparcie procesu raportowania

Od Kandydatów oczekujemy:

  • doświadczenia w obszarze sprawozdawczości, audytu, rachunkowości produktów bankowych lub operacji bankowych,
  • wykształcenia wyższe (preferowane w obszarze finansów lub rachunkowości),
  • znajomości podstawowych zagadnień z zakresu MSR/MSSF,
  • zdolności analitycznych,
  • umiejętności pracy w zespole;
  • komunikatywności i samodzielności
  • znajomości bankowych systemów informatycznych (mile widziane: ICBS, SAP),

Oferujemy:

  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
  • pracę w przyjaznym i ambitnym zespole,
  • dużą samodzielność działania,
  • przyjazne środowisko pracy,
  • możliwość rozwoju w międzynarodowej korporacji finansowej,
  • możliwości rozwojowe w różnych projektach wewnętrznych,
  • pakiet socjalny (m.in.: prywatna opieka medyczna, karta Multisport, dofinansowanie do wypoczynku, ubezpieczenie na życie, wyjazdy weekendowe, akcje prozdrowotne).