Zasady akcji Biustowniczki

Poznaj proste zasady akcji Biustowniczki

  • Akcja Biustowniczki pozwala na to, żeby kobiety w wieku 18-35 lat będą mogły wykonać BEZPŁATNE badanie USG piersi, bez skierowania.
  • W popularnych galeriach handlowych staną gabinety mobilne, w których  kobiety – lekarki będą badać kobiety.
  • Startujemy w Dzień Kobiet, 8 marca 2024r. we Wrocławiu. W kolejnych tygodniach, aż do połowy maja, panie będą mogły skorzystać z badań w Warszawie, Krakowie, Rzeszowie, Gdańsku, Bydgoszczy, Katowicach i Poznaniu.
  • W kolejne piątki i soboty, zgodnie z kalendarzem akcji Biustowniczki, przez 10 godzin każdego dnia lekarze i pielęgniarki będą wykonywać kobietom bezbolesne badania ultrasonograficzne piersi. Badania nie wymagają żadnych zapisów ani skierowań, a o tym, kto zostanie przebadany, decyduje kolejność przyjścia na miejsce.
  • Biustowniczki zapewniają 320 godzin bezpłatnych badań, a organizatorzy  zakładają, że w ten sposób szansę na badanie ma ponad 2000 młodych kobiet!

 


 

Przyjdź i poczekaj na badanie
USG 
w galerii handlowej w
swoim mieście!


 

Przyjdź sama, albo zabierz
koleżankę, siostrę albo sąsiadkę,
życiowego partnera lub
partnerkę – kogoś, kto będzie
mógł również wziąć udział
w badaniu lub po prostu –
dotrzyma Ci towarzystwa.


 

Przyjdź i dołącz do
setek innych kobiet,
które są świadome,
które pragną być zdrowe,
które chcą i potrzebują
o siebie zadbać!

Sabina Żurek, koordynatorka kampanii Biustowniczki: „U kobiet które mają 20, czy 30 lat, rak piersi występuje rzadziej niż u tych po czterdziestce, ale to nie oznacza, że możemy odwlekać badani w czasie. Pamiętajmy, że u młodych kobiet choroby nowotworowe mają zdecydowanie szybszy i bardziej agresywny przebieg. Jesteśmy na bieżąco z międzynarodowymi wytycznymi w tym zakresie i dlatego chcemy zapewnić badania bez zbędnego ubiegania się o skierowania – ten pierwszy krok można zrobić z nami, a dzięki wiedzy o swoim stanie zdrowia – łatwiej wychwycić jego potencjalną zmianę.