Znani Polacy już po raz 10. wesprą Bieg po Nowe Życie

23 marca 2017
  • 1 kwietnia w Wiśle odbędzie się 10. edycja Biegu po Nowe Życie.
  • Gwiazdy kina, estrady, dziennikarze i sportowcy oraz osoby po przeszczepie pomaszerują wspólnie z kijami nordic walking, by wesprzeć polską transplantologię.
  • Generalnym partnerem Biegu po Nowe Życie jest Santander Consumer Bank.

23 marca 2017. Bieg po Nowe Życie to projekt społeczny mający na celu zwiększenie świadomości Polaków w zakresie transplantologii, a także przełamywanie barier oraz aktywizacje społeczeństwa do świadomego dawstwa. Ambasadorem i współtwórcą przedsięwzięcia jest polski bokser Przemysław Saleta. W tym roku już po raz siódmy w Wiśle spotkają się gwiazdy kina, telewizji, dziennikarze, sportowcy oraz osoby po transplantacji z Polskiego Stowarzyszenia Sportu po Transplantacji. 

 – Startując w marszu nordic walking, chcemy pokazać jak ważne jest zwiększenie społecznego poparcia dla transplantologii. Inicjatywa ma na celu zachęcanie do wykonywania przeszczepów rodzinnych oraz świadomego dawstwa. Wspieranie tej idei to mój obowiązek, nie tylko ze względu na moją córkę, ale na tysiące osób potrzebujących pomocy – mówi Przemysław Saleta, Ambasador inicjatywy, który przed 10 laty oddał nerkę swojej córce Nicole.

W tym roku udział w wydarzeniu potwierdziły m.in. takie gwiazdy jak: Andrzej Pągowski, Katarzyna Pakosińska, Rafał i Marcin Mroczkowie, Anna Karczmarczyk, Szymon Wydra, a także Wojciech Zieliński, Andrzej Młynarczyk i Monika Pyrek.

Generalnym partnerem 10. edycji Biegu po Nowe Życie jest Santander Consumer Bank. – To dla nas ogromny zaszczyt, że w tym roku zostaliśmy partnerami tak ważnej akcji jak Bieg po Nowe Życie. Chcemy w ten sposób aktywnie włączyć się w budowanie świadomości społeczeństwa jeśli chodzi o transplantację. W 2016 r. wykonano w Polsce ponad 1 500 przeszczepów, co w świetle liczby osób oczekujących na operację jest wciąż niewystarczające. Należy więc nadal zwiększać poziom wiedzy na temat procedur transplantacyjnych, wyjaśniać ewentualne obawy i zachęcać Polaków do podpisywania oświadczenia woli – mówi Przemysław Kończal, P.O. Prezesa Zarządu Santander Consumer Banku

Bieg po Nowe Życie rozpocznie się o godzinie 12.00 na Placu Bogumiła Hoffa w centralnym miejscu Wisły. Trasa marszu nordic walking zostanie poprowadzona alejkami Parku im. Kopczyńskiego. 

– Wisła to dla nas szczególne miejsce. To właśnie tu 20 lutego 2011 r. odbyła się pierwsza edycja wydarzenia, które dwa razy do roku, w Warszawie i Wiśle, gromadzi osoby chcące wesprzeć rozwój polskiej transplantologii. 1 kwietnia odbędzie się jubileuszowy, 10 Bieg po Nowe Życie – mówi Arkadiusz Pilarz, dyrektor biegu. – Nazwa wydarzenia ma charakter symboliczny – oznacza pęd ku nowemu życiu. Inicjatywa ma przede wszystkim pomóc obalić wszelkie mity związane z medycyną transplantacyjną w naszym kraju, a także zachęcać do aktywnego wspierania naszych działań – dodaje Pilarz.

W tym roku na starcie marszu nordic walking staną trzyosobowe sztafety, które będą miały do pokonania dystans około 3,5 km. Każdy z uczestników inicjatywy przejdzie ponad 1 000 m. 

– Uczestnictwo w takiej akcji jak Bieg po Nowe Życie jest dla nas ważne nie tylko ze względu na szlachetną ideę, którą rozpowszechnia – czyli propagowanie świadomego oddawania narządów do przeszczepu – ale także połączenie jej z aktywnością fizyczną, taką jak nordic walking. Jest to dla nas istotne, ponieważ w swoich działaniach staramy się promować aktywny tryb życia wśród Polaków, zachęcając ich do udziału w bezpłatnych zajęciach nordic walking w ramach Akademii Zdrowia Santandera – mówi Przemysław Kończal, P.O. Prezesa Zarządu Santander Consumer Banku.

Nordic walking to sport cieszący się coraz większą popularnością nie tylko wśród osób starszych, ale także młodzieży. Jak dowodzą badania, regularne chodzenie z kijkami poprawia pracę układu oddechowego i sercowo-naczyniowego, zwiększa ruchomość stawów, redukuje nadciśnienie oraz obniża poziomu cukru i cholesterolu we krwi. Trening nordic walking spowalnia również procesy starzenia, eliminuje stres, uczucie sztywności karku i barków. Marsz z kijkami angażuje aż 90 proc. mięśni całego ciała, nie powodując przy tym nadmiernego obciążenia stawów.

Więcej informacji na temat Biegu po Nowe Życie znajduje się na stronie http://www.biegponowezycie.pl/ 

Najnowsze na blogu

Już ponad połowa Polaków korzysta z aplikacji mobilnej swojego banku
19 stycznia 2023 Bank Możliwości
  62 proc. Polaków loguje się do banku, w którym ma konto osobiste przez aplikację mobilną – tak wynika z naszego badania zrealizowanego na potrzeby raportu „Polaków Portfel Własny: Polacy na...
Czytaj więcej
Chcemy gwarantowanej darmowej dostawy przy zakupach online
11 stycznia 2023 Bank Możliwości
  Ponad połowa Polaków uważa, że najbardziej przydatnym ułatwieniem na zakupach w internecie jest darmowa dostawa niezależnie od jej sposobu – wynika z naszego badania e-commerce „Polaków...
Czytaj więcej
Opublikowaliśmy nowy raport o e-commerce „Polaków Portfel Własny: Polacy na e-zakupach 2022”
22 grudnia 2022 Blisko Ciebie
  Miło nam poinformować, że właśnie ukazał się nasz nowy raport „Polaków Portfel Własny: Polacy na e-zakupach 2022”. Tym razem postanowiliśmy wziąć na warsztat temat zakupów online. Jak...
Czytaj więcej

YouTube