Znani Polacy już po raz 10. wesprą Bieg po Nowe Życie

23 marca 2017
  • 1 kwietnia w Wiśle odbędzie się 10. edycja Biegu po Nowe Życie.
  • Gwiazdy kina, estrady, dziennikarze i sportowcy oraz osoby po przeszczepie pomaszerują wspólnie z kijami nordic walking, by wesprzeć polską transplantologię.
  • Generalnym partnerem Biegu po Nowe Życie jest Santander Consumer Bank.

23 marca 2017. Bieg po Nowe Życie to projekt społeczny mający na celu zwiększenie świadomości Polaków w zakresie transplantologii, a także przełamywanie barier oraz aktywizacje społeczeństwa do świadomego dawstwa. Ambasadorem i współtwórcą przedsięwzięcia jest polski bokser Przemysław Saleta. W tym roku już po raz siódmy w Wiśle spotkają się gwiazdy kina, telewizji, dziennikarze, sportowcy oraz osoby po transplantacji z Polskiego Stowarzyszenia Sportu po Transplantacji. 

 – Startując w marszu nordic walking, chcemy pokazać jak ważne jest zwiększenie społecznego poparcia dla transplantologii. Inicjatywa ma na celu zachęcanie do wykonywania przeszczepów rodzinnych oraz świadomego dawstwa. Wspieranie tej idei to mój obowiązek, nie tylko ze względu na moją córkę, ale na tysiące osób potrzebujących pomocy – mówi Przemysław Saleta, Ambasador inicjatywy, który przed 10 laty oddał nerkę swojej córce Nicole.

W tym roku udział w wydarzeniu potwierdziły m.in. takie gwiazdy jak: Andrzej Pągowski, Katarzyna Pakosińska, Rafał i Marcin Mroczkowie, Anna Karczmarczyk, Szymon Wydra, a także Wojciech Zieliński, Andrzej Młynarczyk i Monika Pyrek.

Generalnym partnerem 10. edycji Biegu po Nowe Życie jest Santander Consumer Bank. – To dla nas ogromny zaszczyt, że w tym roku zostaliśmy partnerami tak ważnej akcji jak Bieg po Nowe Życie. Chcemy w ten sposób aktywnie włączyć się w budowanie świadomości społeczeństwa jeśli chodzi o transplantację. W 2016 r. wykonano w Polsce ponad 1 500 przeszczepów, co w świetle liczby osób oczekujących na operację jest wciąż niewystarczające. Należy więc nadal zwiększać poziom wiedzy na temat procedur transplantacyjnych, wyjaśniać ewentualne obawy i zachęcać Polaków do podpisywania oświadczenia woli – mówi Przemysław Kończal, P.O. Prezesa Zarządu Santander Consumer Banku

Bieg po Nowe Życie rozpocznie się o godzinie 12.00 na Placu Bogumiła Hoffa w centralnym miejscu Wisły. Trasa marszu nordic walking zostanie poprowadzona alejkami Parku im. Kopczyńskiego. 

– Wisła to dla nas szczególne miejsce. To właśnie tu 20 lutego 2011 r. odbyła się pierwsza edycja wydarzenia, które dwa razy do roku, w Warszawie i Wiśle, gromadzi osoby chcące wesprzeć rozwój polskiej transplantologii. 1 kwietnia odbędzie się jubileuszowy, 10 Bieg po Nowe Życie – mówi Arkadiusz Pilarz, dyrektor biegu. – Nazwa wydarzenia ma charakter symboliczny – oznacza pęd ku nowemu życiu. Inicjatywa ma przede wszystkim pomóc obalić wszelkie mity związane z medycyną transplantacyjną w naszym kraju, a także zachęcać do aktywnego wspierania naszych działań – dodaje Pilarz.

W tym roku na starcie marszu nordic walking staną trzyosobowe sztafety, które będą miały do pokonania dystans około 3,5 km. Każdy z uczestników inicjatywy przejdzie ponad 1 000 m. 

– Uczestnictwo w takiej akcji jak Bieg po Nowe Życie jest dla nas ważne nie tylko ze względu na szlachetną ideę, którą rozpowszechnia – czyli propagowanie świadomego oddawania narządów do przeszczepu – ale także połączenie jej z aktywnością fizyczną, taką jak nordic walking. Jest to dla nas istotne, ponieważ w swoich działaniach staramy się promować aktywny tryb życia wśród Polaków, zachęcając ich do udziału w bezpłatnych zajęciach nordic walking w ramach Akademii Zdrowia Santandera – mówi Przemysław Kończal, P.O. Prezesa Zarządu Santander Consumer Banku.

Nordic walking to sport cieszący się coraz większą popularnością nie tylko wśród osób starszych, ale także młodzieży. Jak dowodzą badania, regularne chodzenie z kijkami poprawia pracę układu oddechowego i sercowo-naczyniowego, zwiększa ruchomość stawów, redukuje nadciśnienie oraz obniża poziomu cukru i cholesterolu we krwi. Trening nordic walking spowalnia również procesy starzenia, eliminuje stres, uczucie sztywności karku i barków. Marsz z kijkami angażuje aż 90 proc. mięśni całego ciała, nie powodując przy tym nadmiernego obciążenia stawów.

Więcej informacji na temat Biegu po Nowe Życie znajduje się na stronie http://www.biegponowezycie.pl/ 

Najnowsze na blogu

Kredyt gotówkowy online: Jak poprawnie wykonać przelew weryfikujący tożsamość z 1 zł?
15 września 2020 Bank Możliwości
Podczas procesu zawierania kredytu gotówkowego przez internet prosimy klientów Santander Consumer Banku – bank od kredytów – o wykonanie przelewu weryfikującego tożsamość. Na co zwrócić uwagę i o...
Czytaj więcej
Przed nami jesienne zmiany: w czym może pomóc kredyt
10 września 2020 Bank Możliwości
Zwykle pod koniec wakacji - gdy jesteśmy już wypoczęci i pełni energii do działania - planujemy inwestycje, nowe inicjatywy i coroczne wydatki. W tym szczególnym roku będzie podobnie, choć jesienne...
Czytaj więcej
Polacy ostrożni w ocenie swoich finansów
10 września 2020 Blisko Ciebie
Ponad 40 proc.  Polaków uważa swoją finansową sytuację przynajmniej za dobrą, a ponad 40 proc.  za średnią – wynika z badania na potrzeby raportu „Polaków portfel własny: czas zmian”...
Czytaj więcej

YouTube

Strona korzysta z plików cookie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce - więcej informacji