Infolinia: 195 00**

Rozliczenie części prowizji w wyniku przedterminowej spłaty umowy kredytowej

Poniżej przedstawiamy podstawowe informacje związane z rozliczeniem części prowizji w wyniku spłaty kredytu przed terminem określonym w umowie kredytowej.

1. Jakich produktów kredytowych dotyczy rozliczenie części prowizji w związku z przedterminową spłatą umowy kredytowej?

Rozliczenie części prowizji w wyniku przedterminowej spłaty umowy kredytowej dotyczy umów o kredyt konsumencki zawartych od dnia 18 grudnia 2011 r.1i spłaconych przedterminowo od dnia 16 maja 2016  r.2 włącznie, a zatem umów:

  • kredytu gotówkowego
  • kredytu konsolidacyjnego
  • kredytu na zakup towarów i usług 
  • kredytu samochodowego (z wyłączeniem kredytów na kwotę≥ 255.550 zł)

2. Jakich produktów kredytowych nie dotyczy rozliczenie części prowizji w związku z przedterminową spłatą umowy kredytowej?

Rozliczenie części prowizji w wyniku przedterminowej spłaty umowy kredytowej nie dotyczy:

  • umów o kredyt hipoteczny
  • umów o kredyt z przeznaczeniem na finansowanie działalności gospodarczej i/lub rolniczej
  • umów o kredyt konsumencki z prowizją 0%

3. Jak wnioskować o rozliczenie części prowizji w związku z przedterminową spłatą umowy kredytowej?

Najwygodniej, bez wychodzenia z domu:

Możesz także:

  • wysyłać list pod nasz adres korespondencyjny

Santander Consumer Bank S.A.,
ul. Legnicka 48b,
54-202 Wrocław

4. Jaka jest metoda obliczania kwoty prowizji do zwrotu w związku z przedterminową spłatą umowy kredytowej?

Przy obliczaniu kwoty prowizji podlegającej zwrotowi w związku ze spłatą kredytu konsumenckiego przed terminem określonym w umowie, Bank stosuje metodę liniową. Oznacza to, że kwota prowizji do zwrotu obliczana jest proporcjonalnie do okresu trwania umowy kredytowej.

5. W jakiej formie można otrzymać zwrot części prowizji w związku z przedterminową spłatą umowy kredytowej?

Kwoty wynikające z rozliczenia części prowizji w związku z przedterminową spłatą umowy kredytowej możesz – według swojego wyboru:

  • otrzymać przelewem na wskazany rachunek bankowy
  • odebrać osobiście w kasie Banku
  • otrzymać przekazem pocztowym (koszt przekazu ponosi Klient)

1 Data wejścia w życie ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim

2 Data publikacji wspólnego stanowiska Rzecznika Finansowego i Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie interpretacji art. 49 ustawy o kredycie konsumenckim: https://rf.gov.pl/pdf/Stanowisko_UOKiK_RzF_1605016.pdf

Strona korzysta z plików cookie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce - więcej informacji