Infolinia: 195 00**

Specjalista/Starszy Specjalista ds. Kapitałów
Miejsce pracy: Wrocław
nr ref.: SK/10/WRO/2019

Zadania:

Na tym stanowisku będziesz odpowiedzialny/a m.in. za:

  • metodologię oraz poprawność kalkulacji kapitału wewnętrznego,
  • udział w procesie oceny adekwatności kapitałowej,
  • udział w tworzeniu planów i prognoz kapitałowych, w tym w Testach Warunków Skrajnych,
  • opracowywanie Kapitałowego Planu Awaryjnego oraz innych dokumentów z obszaru zarządzania kapitałem,
  • przygotowywanie analiz i narzędzi służących do oceny rentowności kapitałowej inicjatyw i projektów biznesowych,
  • przygotowywanie materiałów i prezentacji na potrzeby Komitetu Kapitałowego, Zarządu i innych jednostek Banku,
  • udział w projektach mających wpływ na adekwatność kapitałową (projekty emisji instrumentów finansowych, projekty sekurytyzacyjne, itp.).

Od Kandydatów oczekujemy:

  • wykształcenia wyższego (ekonomia lub/i matematyka),
  • zdolności analitycznych i umiejętności zwięzłego formułowania wniosków,
  • samodzielności w realizacji zadań,
  • rozwiniętych zdolności interpersonalnych oraz nastawienia na pracę zespołową,
  • praktycznej znajomości środowiska MS Office,
  • komunikowania się w języku angielskim

Mile widziane: znajomość podstaw zagadnień dotyczących zarządzania kapitałem, zasad rachunkowości oraz rynku/instrumentów finansowych i produktów bankowych,doświadczenie w obszarze zarządzania kapitałem w Banku.

Oferujemy:

  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
  • pracę w przyjaznym i ambitnym zespole,
  • dużą samodzielność działania,
  • przyjazne środowisko pracy,
  • możliwość rozwoju w międzynarodowej korporacji finansowej,
  • możliwości rozwojowe w różnych projektach wewnętrznych,
  • pakiet socjalny (m.in.: prywatna opieka medyczna, karta Multisport, dofinansowanie do wypoczynku, ubezpieczenie na życie, wyjazdy weekendowe, akcje prozdrowotne).