Infolinia: 195 00**

Puchary Nordic Walking

Santander Consumer Bank sponsorem strategicznym!

Puchary Nordic Walking

Już niedługo szczegółowe informacje o wydarzeniach w 2020 roku!

Puchar Polski Nordic Walking 2019 odbywa się już po raz dziesiąty, a jego organizatorem jest Polska Federacja Nordic Walking. Celem imprezy jest popularyzacja tej wspaniałej, prostej i ogólnodostępnej formy ruchu, ale też promowanie spędzania czasu z rodziną oraz aktywnego stylu życia. Nie ważne, czy masz wieloletnie doświadczenie, czy też dopiero wchodzisz w świat Nordic Walking – Puchar Polski jest otwarty zarówno dla profesjonalnych sportowców, jak i wszystkich tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z tym sportem.

W tegorocznej edycji na uczestników czeka 8 wyjątkowych imprez na terenie całej Polski. Lokalne edycje Pucharu to przede wszystkim fantastyczna okazja dla mieszkańców na niebanalne spędzenie czasu z rodziną – szansa, by wygrać zdrowie! To największy cykl imprez poświęconych temu sportowi w naszym kraju.

Zawodnicy jak co roku startują w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej, z podziałem na płeć i w różnych kategoriach wiekowych, na dystansach 5, 10 i 21 km. Szczegółowe informacje na temat terminów, zapisów i opłat znajdują się w Regulaminie).

Podobnie jak w ubiegłym roku, w ramach Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku, wspieramy również organizację Pucharów Regionalnych Nordic Walking.

Wiemy, że warto i dlatego gorąco zachęcamy Cię do zapisów na każde zawody za pośrednictwem strony Pucharu Polski. Tutaj możesz się zapisać.

Santander Consumer Bank jako sponsor strategiczny jak co roku dysponuje pulą darmowych wejściówek dla partnerów biznesowych i pracowników. Nie zwlekaj i zapisz się – kto pierwszy, ten lepszy! Pamiętaj o wpisaniu w zgłoszeniu nazwy klubu - Santander Consumer Bank, a dostaniesz darmową wejściówkę.

Każdy, kto ukończy marsz na wybranym dystansie, otrzyma pamiątkowy medal, a jeśli znajdzie się na podium – okolicznościowy puchar.
Prawdziwie bezcenna jest jednak Twoja forma fizyczna i radość życia, która pojawi się w wyniku uwalniania endorfin!

Zaplanuj sobie weekend z rodziną i Nordic Walking!

Szczegóły zawodów Pucharów Nordic Walking

Relacje z zawodów

Kolbuszowa 1.06.2019. Lato rozpoczęło się na dla nas na sportowo.

W sobotę, 1 czerwca w Kolbuszowej ekipa z Santander Consumer Banku wzięła udział w kolejnym Pucharze Polski Nordic Walking. Impreza zorganizowana na stadionie Werynii przyciągnęła zawodników z całego kraju. Uczestnicy wystartowali na dystansach 5, 10 oraz 21 km, w kilku kategoriach wiekowych. Razem z rodzinami i przyjaciółmi, pracownicy banku stworzyli silną reprezentację złożoną z 26 osób, z oddziałów w Dębicy, Sanoku, Stalowej Woli, Rzeszowie i Tarnobrzegu.

Imprezę otworzyła wspólna rozgrzewka z profesjonalnym instruktorem, który czuwał nad poprawnym wykonywaniem ćwiczeń. Mimo dużej konkurencji aż trzem uczestnikom z naszej ekipy udało się wygrać na dystansie 5 km! Tomasz Piasta, Staś Piasta i Kuba Wojtas dzielnie rywalizowali i mogą teraz pochwalić się pucharami.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Akademia zdrowia Relacje z zawodów

Akademia zdrowia Relacje z zawodów

 

Polańczyk 2.06.2019. Ciąg dalszy aktywnego weekendu z nordic walking. Tym razem drużyna Santander Consumer Banku wystartowała w Pucharze Regionalnym w Polańczyku. Reprezentowało nas dziewięciu dzielnych zawodników z Dębicy i Jasła. W marszach wzięli udział pracownicy z rodzinami i znajomymi. Z kijkami szły także dzieci!

Impreza odbyła się w Amfiteatrze przy ul. Zdrojowej. Amatorzy nordic walking rywalizowali na dystansach 5 i 10 km, w różnych kategoriach wiekowych. Dla najmłodszych przygotowano specjalny dystans Mini Nordic Walking (400 m), bo celem imprezy jest także promowanie spędzania czasu w gronie rodziny. Ten wyjątkowy sport nie wymaga przecież specjalnego przygotowania.

I tym razem, wśród ekipy Santender Consumer Banku znaleźli się zwycięzcy! Joanna Rówińska i Paweł Rówiński pokonali przeciwników w rywalizacji na 5 km. Gratulujemy sportowej postawy oraz wytrwałości.

Już za miesiąc – 6 lipca startujemy w Polanicy. Zapraszamy do zapisów!

Akademia Zdrowia Relacje z zawodów

Urszula Nylec – kierowniczka oddziału w Dębicy, napisała w swojej relacji:

Po minionym weekendzie jedno można powiedzieć na pewno – Region Rzeszów wie, że najważniejsze w sporcie to systematyczność – raz w roku NW musi być :)

To już kolejny rok, w którym tak licznie reprezentujemy SCB na Pucharze Polski NW w Kolbuszowej i Pucharze Regionalnym NW w Polańczyku.

Miło było być częścią tak uśmiechniętej ekipy :)

 

Finał Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku: Wrocław, 15 września 2018

Aktywny wypoczynek to mój pomysł na zachowanie work-life balance, a zarazem doskonała metoda utrzymania formy fizycznej i świetny sposób na spędzenie wolnego czasu. Jedną z aktywnosci, którą mogę polecić - obok mojej ulubionej jazdy na rolkach - jest nordic walking. W mojej opinii: sport dla każdego. Nie trzeba wiele, by rozpocząć przygodę z kijami - wystarczą chęci. Dowodem na to niech będzie fakt, że nie mam dużego doświadczenia w tej dyscyplinie sportu, a ku mojemu zdziwieniu, w III Finale Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku podreptałam z kijami na podium.

15 września, w ramach tegorocznego Finału Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku, odbywającego się w Parku Południowym we Wrocławiu, miałam okazję w gronie rodziny i przyjaciół, w przyjaznej atmosferze, spędzić czas na świeżym powietrzu i zregenerować siły do dalszego działania. Impreza była świetnie zorganizowała i obok zawodów biegowych i nordic walking, wydarzeniu towarzyszyły liczne atrakcje. Coś dla siebie znalazły dzieci - gry i zabawy na świeżym powietrzu - oraz starsi uczestnicy. Mogli oni skorzystać z masażu czy wykonania specjalistycznych badań, m.in. spirometrii płuc. Udział w tym wydarzeniu był dla mnie  tym bardziej istotny, że obok zabawy imprezie przyświecał szczytny cel. Cały dochód z opłat wpisowych przeznaczony był na cel charytatywny.

Już dzisiaj liczę na kolejną edycję Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku i już dziś zachęcam wszystkich do aktywnego udziału w tej akcji!

Iwona Garbaczewska, starszy menadżer procesów Contact Center w Santander Consumer Banku

Akademia Zdrowia Santander Consumer Banku - Finał 2018 

Finał Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku 2018

 

Polanica 07.07.2018. W dniu 7 lipca br. w malowniczo położonej Polanicy odbyły się zawody Nordic Walking zaliczane do cyklu Pucharu Polski, w których brali udział przedstawiciele Pionu Technologii i Operacji.

Trasa była bardzo trudna, ponieważ wiodła krętymi zakamarkami parku zdrojowego, a momentami występowały strome, górskie podejścia. Również nawierzchnia była bardzo zróżnicowana: od kostki brukowej, poprzez żwir aż po płaskie płyty betonowe. Dodatkowo sędziowie (z uwagi na rangę wydarzenia) patrzyli na zawodników surowszym niż zwykle okiem.

W ten piękny i słoneczny lipcowy dzień,‎ na starcie stanęło ok. 240 zawodników – z różnych kategorii wiekowych, zawodowców jak i półamatorów. Niestety nie wszyscy ukończyli zawody, a na trasie można było zobaczyć krew, pot i łzy uczestników.

Nasz Pion reprezentowany był przez czteroosobową ekipę w składzie: Marta Juzyszyn (DCC), Iwona Garbaczewska (DCC), Arkadiusz Czerwiński (DCC) i Artur Kozioł (DOK). Pomimo opisanych powyżej trudności cała nasza czwórka ukończyła zawody w świetnych humorach, z bardzo dobrymi czasami, zdobywając okazjonalne medale.

 

od lewej stoją: Edyta Kędzierska, Joasia Ożóg, Iwona Garbaczewska, Artur Kozioł

siedzą: Arek Czerwiński, Marta Juzyszyn

 

Poniżej zamieszczamy jeszcze kilka zdjęć z tego wydarzenia:

 


Iwona – nasza najlepsza zawodniczka

 

Dumnie prezentujemy zdobyte medale


Pamiątkowe zdjęcie ekipy PTiO

 


 

 

Wągrowiec 8.07.2018. W niedzielę, 8 lipca w Wągrowcu odbył się Puchar Regionalny Nordic Walking 2018, w którym mieliśmy okazję wziąć udział (silna reprezentacja z Placówek w Wągrowcu i Obornikach). Zawody odbywały się na dwóch dystansach 5 km oraz 10 km, w kilku kategoriach wiekowych. Wszyscy wzięliśmy udział w zawodach na dystansie 5 km. Na razie ukończyliśmy je bez spektakularnych sukcesów, ale może za rok będzie lepiej. Co najważniejsze spędziliśmy wspólnie bardzo przyjemnie i aktywnie czas, a liczba uczestników i zainteresowanie wydarzeniem przeszło nasze oczekiwania. Na listach startowych w sumie było ponad 200 osób zgłoszonych na obu dystansach. W zawodach brali udział ludzie z całej Polski, często z wieloletnim doświadczeniem, ale też osoby, które rozpoczynają swoją przygodę z tym sportem, czego my byliśmy najlepszym przykładem. Każdy, kto ukończył marsz na wybranym dystansie, otrzymał pamiątkowy medal, a na zwycięzców czekały okolicznościowe puchary.

Celem imprezy jest przede wszystkim popularyzacja tej wspaniałej, prostej i ogólnodostępnej formy ruchu, ale też promowanie spędzania czasu z rodziną oraz aktywnego stylu życia.

Poniżej kilka zdjęć z niedzielnej imprezy.

Ekipa Partnerska Wągrowiec, Oborniki, Szamotuły - Żaneta, Bogna, Marzena, Marlena i Darek.

[Galeria zdjęć z Pucharu Polski Nordic Walking, Wągrowiec]

 

Polanica Zdrój 7.07.2018. Czwarty etap Pucharów Polski Nordic Walking już za nami!

W ubiegłą sobotę 30 osobowa ekipa Santandera stanęła na starcie Pucharu Polski w Polanicy Zdrój. Pogoda była idealna, atmosferę podkręcała muzyka, a do rywalizacji ochotników zagrzewali Arkadiusz Kozak i Robert Brzeziński z Polskiej Federacji Nordic Walking. Po rejestracji i doborze odpowiednich kijów - razem z ambasadorami -Tamarą Arciuch i Bartłomiejem Kasprzykowskim zebraliśmy się do wspólnych ćwiczeń, aby rozruszać wszystkie mięśnie.

Rozgrzani, w czerwonych Santanderowych barwach byliśmy już gotowi do startu. Po usłyszeniu sygnału wystartowaliśmy. Początkowo obawiałam się, czy 15 minutowe szkolenie tuż przed zawodami wystarczy na opanowanie prawidłowej techniki. Dałam jednak radę, ale zostałam w tyle. Wyprzedziły mnie wszystkie młodsze dziewczyny z mojego przedziału wiekowego, a zaraz po nich starsze Panie sześćdziesiąt plus. Wcale się nie zraziłam, w końcu nie rywalizacja jest najważniejsza, lecz sama inicjatywa.

Trasa nie była zbyt wymagająca, ale mogę już stwierdzić, że kostka brukowa nie jest moją ulubioną nawierzchnią do uprawiania tej dyscypliny. Na trasie mijaliśmy sędziów, którzy bacznie obserwowali, czy maszerujemy przepisowo, oraz osoby które podawały nam wodę, gdy było już naprawdę gorąco.

Po pokonanym dystansie 5 km udało mi się stanąć na mecie. Wszyscy otrzymaliśmy pamiątkowe medale – zawody ukończyłam jako siódma  w mojej kategorii wiekowej. Następnym razem będzie już tylko lepiej. Uważam, że mój debiut z Nordic Walking był całkiem udany. Na koniec dodam, że dawno nie miałam takich zakwasów.

Widzimy się w Hajnówce !

 

Jarosławiec 24.06.2018. Zawody Pucharu Regionalnego Nordic Walking w Jarosławcu nad pięknym Bałtykiem - zakończone. Trasa była wymagająca, bo w części trzeba było pokonać ją plażą. Nasz Bank reprezentowała mała, ale bardzo dzielna ekipa w składzie: Ewa Homoniec i Radek Kordek z Partner z Pisza. Oboje niezwykle waleczni stanęli na wysokości zadania i… zajęli miejsca na podium w swoich kategoriach

- Plan wykonany – 100% ekipy na podium – ja trzecie miejsce, Ewa… drugie - mówi Radek - Na zdjęciach jest wszystko.

Jesteśmy z Was dumni i gratulujemy sportowej postawy. W tym sezonie nordicowym miejsca na podium zajęli dotychczas nasi reprezentanci z Oddziału w Tarnowie w zawodach w bieszczadzkim Polańczyku. Czekamy na nowych śmiałków, którzy w Polanicy 7 lipca wykażą się równie wysoką formą i hartem ducha. Prosimy o zapisy na zawody w Polanicy!!

[Galeria zdjęć z Pucharu Polski Nordic Walking, Jarosławiec]

 

Kolbuszowa 2.06.2018 i Polańczyk 3.06.2018. Za nami weekend pełen wrażeń, zmagań sportowych i nie jednej kropli potu. Jednak co najważniejsze całość w towarzystwie wszechobecnych uśmiechów i pięknej pogody… czasem może nawet zbyt pięknej.

  • W sobotę w Kolbuszowej nasza prawie 30 –osobowa grupa była najczerwieńszą i najliczniejszą reprezentacją na zawodach. Jeszcze przed startem słychać było: „nie no chyba się nie spieszymy”, „idziemy na spokojnie”, „ważne żeby dojść”, jednak już na trasie było widać, że wygrał duch sportowy, a zapał i żyłka rywalizacji wstąpiła w niemal wszystkich.
  • W niedzielę na pierwszych zawodach Pucharów Regionalnych w Polańczyku grupa zorganizowana przez oddział w Przemyślu odniosła wielki sukces! W dwóch kategoriach 2/3 podium należało do naszej reprezentacji.
     

[Galeria zdjęć z Pucharu Polski Nordic Walking Kolbuszowa, Polańczyk; zdjęcia Tomasz Piasta]

 

Mielno 5.05.2018. Tegoroczna inauguracja cyklu Pucharu Polski miała miejsce 5 maja w Mielnie. W zawodach na dystansach 5, 10 i 21 km oraz w marszu dla najmłodszych adeptów Nordic Walking udział wzięło 358 osób. Pogoda dopisała, świeciło słońce, ale temperatura była około 15 stopni, więc idealna do marszu. Tym razem organizatorzy poprowadzili trasę przez las i miasteczko, a tylko około 250 metrów wiodło przez plażę. Długi weekend majowy ściągnął do uroczej nadmorskiej miejscowości bardzo wielu urlopowiczów. Na głównym deptaku mieleńskim skupiło się kilkuset turystów i mieszkańców, którzy ochoczo dopingowali zawodnikom, a po skończonych zmaganiach bawili się przy dźwiękach disco polo. Kolejny Puchar Polski już 19 maja w Konstancinie-Jeziornej.

 

[Galeria zdjęć z Pucharu Polski Nordic Walking Mielno; prawa autorskie PFNW]

Strona korzysta z plików cookie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce - więcej informacji