Infolinia: 195 00**

Wannado

Trzeci sezon Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku zakończył się 27.11.2018 r. Zapraszamy ponownie do uczestnictwa wiosną 2019 roku!

Harmonogram

Santander Consumer Bank promuje zdrowie również jako Oficjalny Partner festiwalu dla dzieci Wannado. Projekt Wannado to międzynarodowa inicjatywa sportowa zapoczątkowana w Czechach przed siedmioma laty. Założeniem jest zaproszenie dzieci w różnym wieku wraz z rodzicami i opiekunami w miejsce, w którym będą miały szansę spróbować swoich sił w wielu dyscyplinach sportowych. Odwiedzając stanowiska przygotowane wspólnie przez organizatora i kluby sportowe, dzieci mogą poznać daną dyscyplinę i uczestniczyć w prostych ćwiczeniach mających zachęcić je do uprawiania sportu.

 

  • Katowice - 3.06.2018           
  • Gdańsk - 10.06.2018
  • Warszawa - 17.06.2018

Mapa zawodów

Relacje z zawodów


17.06.2018 Warszawa

 

Da się wyciągnąć najmłodszych zza komputerów. „Sport jest super

Trzecia już w tym roku edycja festiwalu sportu dla dzieci Wannado odbyła się w Warszawie. Wydarzenie przyciągnęło tłumy warszawiaków. Najmłodsi uczestnicy festiwalu kopali piłkę i żonglowali futbolówką, próbowali swoich sił w boksie, strzelali z karabinków, ćwiczyli na matach i ergometrach, skakali wzwyż,  jeździli na rolkach, grali w tenisa ziemnego i stołowego, a nawet pływali w mini basenie. Ale przede wszystkim byli zachwyceni.

Ideą festiwalu sportu dla dzieci Wannado jest zainteresowanie najmłodszych aktywnym spędzaniem wolnego czasu. W jednym miejscu można zobaczyć kilkadziesiąt różnych dyscyplin, spróbować swoich sił w sportach znanych często dotąd tylko z telewizji, porozmawiać z trenerami i swoimi rówieśnikami, którzy już zaczęli treningi. - Taki festiwal jest świetny pomysł. Dzisiaj wszyscy są zapracowani i zabiegani, nikt nie ma czasu, żeby jeździć z dzieckiem od klubu do klubu.  Jestem tutaj z Michałem, moim siedmioletnim synem. Pasjonuje się piłką nożną, ale na festiwalu bardzo spodobało mu się m.in. wioślarstwo. Być może nawet zapiszę go na zajęcia, bo naprawdę się do tego zapalił - cieszył się pan Kamil z Warszawy.

Trzecia, ostatnia w tym roku edycja festiwalu sportu dla dzieci Wannado odbyła się przy Urzędzie Dzielnicy Wilanów. Dopisała pogoda, więc warszawiacy pojawili się na tzw. Plaży Wilanów całymi rodzinami. Sześcioletni Franciszek przyszedł z mamą, żeby zapytać się o możliwość zapisania się na treningi piłki nożnej. Pięcioletnia Emilka marzy o karierze gimnastyczki artystycznej, chce kiedyś występować z maczugami albo ze wstążką, przyszła z rodzicami, żeby zobaczyć ten sport na żywo i spróbować poćwiczyć. Każdy mógł znaleźć odpowiednią dla siebie dyscyplinę. - Jestem tutaj z dziewięcioletnim synem i dwiema córkami, mają 6,5 oraz 4,5 lat. Cała trójka bawi się fantastycznie. Syn poszedł grać w tenisa stołowego, dziewczyny próbują swoich sił w gimnastyce artystycznej – mówiła pani Maria.

Na festiwalu sportu dla dzieci Wannado nie mogło zabraknąć piłki nożnej. - To przecież najpopularniejszy sport na świecie - przekonuje Michał Kurzępa, trener z Klubu Sportowego Delta Warszawa. To klub, którego celem jest nie tylko wychowanie zawodowych piłkarzy, ale też propagowanie zdrowego stylu życia oraz przeciwdziałanie patologiom wśród dzieci i młodzieży poprzez pokazywanie alternatywy, jaką jest sport. Warto organizować takie festiwale, bo to szansa na zainteresowanie aktywnością fizyczną jeszcze większej grupy dzieci. Chociaż nie jest z tym źle, rodzice są coraz bardziej świadomi, wiedzą, że sport to nie tylko świetna zabawa, ale także inwestycja w zdrowie - mówił Kurzępa.

Sportem dla każdego są biegi narciarskie. - To aktywność oparta na naturalnej formie ruchu, jaką jest bieganie i chodzenie, jako rekreacja to sport naprawdę dla każdego. W Jakuszycach można zobaczyć dzieci, które jeszcze nie za dobrze chodzą, a już biegają na nartach - opowiadał Adrian Cheba, trener klubu MKS Karkonosze/SMS Karpacz. Dodał, że oczywiście jeśli ktoś marzy o sukcesach, musi ciężko pracować, wyczynowe uprawianie sportu wiąże się z wyrzeczeniami. W karkonoskim klubie trenować można nie tylko biegi narciarskie, także saneczkarstwo oraz biathlon. Najmłodsi garną się do sportu, tylko biegi narciarski trenuje tutaj około 50 młodych zawodników posiadających już licencje PZN. W Warszawie zobaczyć można było, co potrafią zrobić na nartorolkach.

Uczniowski Klub Sportowy "SWIM TEAM Wilanów" powstał w grudniu 2016 roku. Prowadzi go dwoje zapaleńców, rodzeństwo, Monika  i Michał Winogrodzki. Oboje wiele razy reprezentowali Polskę na zawodach pływackich, Michał dwa razy zdobył tytuł wicemistrza Europy. - Pływanie to bardzo zdrowy sport, dzieciaki się do tego garną. Cieszę się, że są takie wydarzenia jak Wannado. Nie tylko możemy zainteresować pływanie kolejne dzieci, ale trenujący już u nas młodzi zawodnicy mogą się zaprezentować, pokazać, co potrafią - mówiła Monika.

W trakcie festiwalu blisko 160 najzdolniejszych młodych sportowców z Wilanowa otrzymało nagrody za sportowe osiągnięcia na arenie krajowej i międzynarodowej. Sportową młodzież nagradzali burmistrz Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy Ludwik Rakowski, zastępca burmistrza Artur Buczyński i przewodniczący Rady Dzielnicy Hubert Królak.

Tomasz Furtak – Rzecznik prasowy festiwalu sportu dla dzieci Wannado – tel. 608 503 122

Festiwal jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki RP

Galeria zdjęć z Festiwalu


 

 


11.06.2018 Gdańsk

 

Święto sportu w pełnym słońcu. Gdański festiwal Wannado za nami!

Gdańsk już po raz drugi gościł wielkie święto sportu  dla najmłodszych – festiwal Wannado. Kluby sportowe z Trójmiasta i nie tylko zaprezentowały się w niedzielę na terenie Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego.

Już od godzin przedpołudniowych na stadion lekkoatletyczny gdańskiej AWFiS zaczęły przychodzić całe rodziny.  Podczas niedzielnego festiwalu zobaczyć można było aż kilkadziesiąt dyscyplin, zarówno tych popularnych, jak i jeszcze mało znanych. Dzieci mogły spróbować swoich sił między innymi w sportach walki takich jak judo, jiu-jitsu czy taekwondo, oraz biathlonie, szermierce, hokeju, a także przekonać się, że wciąż mało znany w Polsce curling jest bardzo ciekawą dyscypliną. Stanowisko Gdańsk Curling Club było jednym z częściej odwiedzanych miejsc na terenie festiwalowej strefy, a pierwsze kroki  w sportowej zabawie z curlingowymi kamieniami postawiły w niedzielę dziesiątki dzieci. Przedstawiciele gdańskiego klubu przygotowali dla dzieci dwa tory, które przez cały czas trwania imprezy były oblegane przez uczestników. – Dziś naszą dyscyplinę prezentujemy na zewnątrz. Dzieciom bardzo podoba się curling, wciąga je to, większość rozgrywek nie kończy się na jednej grze – opowiada prezes klubu, Henryk Sławiński, który bardzo chwali inicjatywę festiwalu sportu dla dzieci. – Jesteśmy już po raz drugi na festiwalu Wannado. Niewiele jest imprez, podczas których można zobaczyć tyle różnych dyscyplin w jednym miejscu. Przekrój sportów jest bardzo duży, ale też dzięki temu można spróbować różnych sportów i znaleźć coś ciekawego dla siebie. Przede wszystkim warto tu być, ruszać się, zamiast siedzieć w domu przez telewizorem. To jest najważniejsze – mówi szef Gdańsk Curling Club. Także rodzice, którzy przyprowadzili na festiwal swoje pociechy podkreślali, jak ciekawy i wyjątkowy jest to projekt. – To świetna impreza i choć jest upalnie, dzieciom energii nie brakuje. Kacper od roku trenuje piłkę nożną, zniecierpliwiony czeka już na występy polskich piłkarzy na mundialu w Rosji, ale dziś najbardziej pochłonęło go rugby i to co się dzieje na stanowisku hokeja podwodnego – uśmiecha się mama 8-letniego Kacpra z Gdyni.

Do uprawiania hokeja podwodnego zachęcali podczas gdańskiego wydarzenia szkoleniowcy KHP Bałtyckie Foki. – To na pewno forma urozmaicenia zajęć w wodzie, bo często bywa tak, że samo pływanie dzieciom zaczyna nieco nudzić - mówi Marcin Olszewski z KHP Bałtyckie Foki, który wraz z kolegami na klubowym stanowisku zorganizował konkurs wstrzymywania oddechu pod wodą.

W Gdańsku sporo działo się także na scenie głównej, gdzie na zmianę odbywały się liczne konkursy z atrakcyjnymi, sportowymi nagrodami, a także prezentacje różnych dyscyplin. Parkour w wykonaniu zawodników Klubu Sportowego Movement przyciągnął wielu widzów. Główną ideą tego sportu jest pokonywanie przeszkód stojących na drodze w jak najprostszy i najszybszy sposób. Dla widzów, którzy sami mogli spróbować swoich sił na parkourowych przeszkodach, była to nie lada gratka. Swoje popisy w Gdańsku dali również przedstawiciele sportów walki. Na murawie stadionu AWFiS prezentowali się m.in. zawodnicy UKS Olimpia Judo Elbląg, Gdański Klub Taekwon-do czy klub Złomiarz Team, a także pięściarze, którzy na specjalnie przygotowanym ringu toczyli walki sparingowe. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również stanowisko klubu UKS Atena Gdańsk. Podstawy szermierki prezentowali przybyłym najmłodsi adepci Ateny, a każdy kto tylko miał ochotę choć na chwilę poczuć się jak zawodnik na profesjonalnej planszy miał ku temu okazję.

Festiwal Wannado jest więc doskonałym miejscem, by rozpocząć dziecięcą przygodę ze sportem.
W tym roku będzie ku temu jeszcze jedna okazja, 17 czerwca na Plaży Wilanów przy Urzędzie Dzielnicy Wilanów w Warszawie.

 

Tomasz Furtak – Rzecznik prasowy festiwalu sportu dla dzieci Wannado – tel. 608 503 122

Festiwal jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki RP

Galeria zdjęć z Festiwalu


 

 


4.06.2018 Katowice

 

 

Żaglówki, łuki, zapasy, tenis. To było wielkie święto sportu

Trenerzy i młodzi zawodnicy z prawie 40 klubów ze Śląska i Zagłębia zachęcali najmłodszych do aktywności fizycznej podczas pierwszej w tym roku edycji Festiwalu sportu dla dzieci Wannado, która w niedzielę odbyła się na terenie katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki.

Jedenastoletnia Lidia przyjechała na Festiwalu sportu dla dzieci Wannado aż z Cieszyna. Jej nie trzeba przekonywać, że warto się ruszać, uprawiać jakiś sport. - Trenuję pływanie. Wieczory spędzam na treningach. Bardzo to lubię, spotykam się z przyjaciółmi. Chciałabym kiedyś odnosić takie sukcesy, jak Otylia Jędrzejczak, chyba marzy o tym każdy, kto pływa. Myślę o uprawianiu jeszcze jednego sportu, gimnastyki artystycznej. Na razie ćwiczę tylko w domu, ale mam zamiar spróbować prawdziwych treningów - opowiada Lidia.

Pani Sabina z Katowic, która pojawiła się na festiwalu razem z dziećmi mówi, że dzisiaj niełatwo zachęcić najmłodszych do aktywności fizycznej, sport przegrywa z komputerami i telefonami komórkowymi. - Mój starszy syn uprawiał kiedyś karate, ale potem przestał. Mam nadzieję, że tutaj, na festiwalu, znowu obudzi się w nim sportowy duch, bo nie brakuje różnych ciekawych dyscyplin. Pokazanie w jednym miejscu różnych sportów to świetny pomysł - dodaje.

W niedzielę dzieci mogły spróbować swoich sił między innymi w szermierce, łucznictwie, nartorolkach, piłce nożnej, siatkówce plażowej, różnych sportach walki, rugby, czy jeszcze mało w Polsce znanych dyscyplinach, jak kajak polo. Tą ostatnią dyscyplinę prezentował Uczniowski Klub Sportowy „SET” z Kaniowa niedaleko Bielska-Białej. Trener Dariusz Pilarz mówi, że kajak polo w Polsce powoli zdobywa coraz większą popularność, choć w naszym kraju ta dyscyplina jest obecna dopiero od 1996 roku. Są kluby, które specjalizują się w kajak polo i kajakach, są też takie, w których uprawia się tylko kajak polo. Sport ten mogą zacząć uprawiać już nawet kilkuletnie dzieci. - Oczywiście, do dziesiątego roku życia jest to przede wszystkim świetna zabawa na przykład zdobywanie umiejętności utrzymania równowagi. Świetnie, jeśli dziecko już potrafi pływać zaczynając treningi, ale mam też takich zawodników, którzy już dobrze radzili sobie w kajaku, a wpław pływać jeszcze nie potrafili. W tych najmłodszych grupach wiekowych w sezonie zimowym kładziemy nacisk właśnie na naukę pływania na basenie - opowiada Pilarz. - Nie ma obaw o bezpieczeństwo dzieci, bo w kajakach pływają w kapokach - dodaje.

Przez cały czas ustawiały się kolejki chętnych do wypróbowania kajaków, które przywiózł ze sobą klub. Choć dzieci wychodziły z nich mokre, mówiły, że to ogromna frajda. Niektóre zapowiadały, że się zapiszą na treningi.

Klub VIS Sport z Katowic zrobił furorę organizując na krytym basenie uczelni pokazy żeglowania. Sztuczny wiatr produkowały wentylatory ustawione wzdłuż basenu. Natalia Żywicka z VIS Sport mówi, że żeglarstwo to wspaniała dyscyplina dla każdego. - Według mnie to idealny sposób spędzania wolnego czasu. Jest się na łonie natury, często z przyjaciółmi, to nie jest sport siłowy, trzeba mieć trochę sprytu i potrafić wyczuć wiatr - opowiada.

VIS Sport to także tenis, pływanie, snowboard, narty. - Nie wszystkie dzieci chcą się ruszać, trzeba je do tego zachęcać. Jeśli do świetnej zabawy dołożymy odrobinę rywalizacji i coś, co temu konkretnemu dziecku rzeczywiście odpowiada, mamy szansę na sukces - mówi Natalia.

Festiwal sportu dla dzieci Wannado to także przepiękne pokazy zawodniczek trenujących gimnastykę artystyczną w klubie UKS Katowice. To najstarszy klub na Śląsku, w którym trenuje się ten sport. Pokazy wzbudziły ogromne zainteresowanie, zwłaszcza dziewczynek odwiedzających festiwal. - Ta dyscyplina to piękne, kolorowe, błyszczące stroje, nie ma chyba dziewczynki, której by się nie podobały. Ale gimnastyka artystyczna to także ciężka praca, ćwiczenia rozciągające i poprawiające siłę mięsni, elementy baletowe i taneczne - opowiada Beata Rudzik z zarządu klubu. - Trzeba pamiętać, że treningi procentują nawet po zakończeniu uprawiania tego sportu, dziewczynki nabywają gracji - dodaje. Kolejna tegoroczna edycja festiwalu sportu dla dzieci Wannado odbędzie się 10 czerwca w Gdańsku na obiektach tamtejszej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu.

Tomasz Furtak – Rzecznik prasowy festiwalu sportu dla dzieci Wannado – tel. 608 503 122

Festiwal jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki RP

Galeria zdjęć z Festiwalu

 

 

Strona korzysta z plików cookie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce - więcej informacji