Infolinia: 195 00**

Bieg po Oddech

Pomagajmy osobom borykającym się z mukowiscydozą

Czym jest "Bieg po Oddech"?

Już we wrześniu w Zakopanem odbędzie się II edycja „Biegu po Oddech”. Event ma za zadanie zwrócić uwagę na problemy, z jakimi borykają się chorzy na mukowiscydozę w Polsce. Dodatkowym celem jest również promocja aktywności fizycznej. Organizatorem Biegu jest Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą, patronem Justyna Kowalczyk a sponsorem głównym Santander Consumer Bank. Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w biegu.

Trasa biegu ma 5 km i prowadzi ulicami Zakopanego. Całkowity dochód z II Biegu po Oddech zostanie przeznaczony na cele statutowe Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą (PTWM), w tym na zakup niezbędnego sprzętu rehabilitacyjnego i wsparcie w zakupie leków dla podopiecznych PTWM. Zeszłoroczna impreza zgromadziła ponad 500 uczestników. W tym roku z pewnością będzie nas więcej. Zarezerwuj sobie czas 3 września i już dziś zgłoś się do udziału - zapisz się tutaj

Czekamy na Ciebie w Zakopanem!

Mapa wydarzeń charytatywnych


 


 

Relacja z imprezy

3 września w Zakopanem odbyła się II edycja Biegu po Oddech. To wyjątkowe wydarzenie charytatywne zgromadziło ponad tysiąc osób, które chciały  zwrócić uwagę społeczeństwa na problemy chorych na mukowiscydozę – każdego dnia walczących o zdrowy oddech. Mukowiscydoza jest nieuleczalną chorobą genetyczną, utrudniającą m.in. oddychanie i trawienie. Wadliwy gen powoduje, że organizm w nadmiernych  ilościach wytwarza śluz, który uniemożliwia poprawne funkcjonowanie narządów odpowiadających za te funkcje.

Na starcie biegu stanęło ponad 700 zawodników! Pobiegli zarówno chorzy na mukowiscydozę, jak i osoby chcące wesprzeć ich w codziennej walce, w tym reprezentacja pracowników Santander Consumer Banku oraz mistrzyni olimpijska i ambasadorka Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą, Justyna Kowalczyk – która od wielu lat wspiera podopiecznych PTWM. Zawodnicy mieli do pokonania trasę liczącą 5 km. 

To już druga edycja tego wspaniałego wydarzenia, które ma na celu pozyskanie środków na zakup leków i  sprzętu niezbędnych osobom chorym oraz zwiększenie świadomości społecznej w zakresie mukowiscydozy i promocję aktywności fizycznej. Organizatorem Biegu jest Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą a patronem Justyna Kowalczyk. Santander Consumer Bank drugi rok z rzędu jest Sponsorem Głównym tej wyjątkowej inicjatywy.

Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo z wydarzenia i zachęcamy do udziału w biegu już za rok!


 


 


 


 


 


 


 


 


Strona korzysta z plików cookie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce - więcej informacji