Infolinia: 195 00**

Aktualności Akademii Zdrowia Santandera

Podążaj za nami i bądź na bieżąco!

październik 2017

09.10.2017 r. - Ponad 5 tysięcy Polaków chwyciło za kije do nordic walking – za nami Finał Akademii Zdrowia Santandera

W sobotę 23.09.2017 w Parku Południowym we Wrocławiu odbył się Finał Akademii Zdrowia Santandera. W ramach projektu przez 17 tygodni w 26 miejscowościach w całej Polsce odbywały się bezpłatne treningi nordic walking pod okiem profesjonalnych instruktorów. Zwieńczenie tegorocznej edycji Akademii Zdrowia Santandera zgromadziło ponad 500 miłośników nordic walking, a także biegania. Na starcie pojawili się również ambasadorzy akcji – Tamara Arciuch i Bartłomiej Kasprzykowski.

Czytaj więcej i zobacz zdjęcia.

 

06.10.2017 r. - uroczyste przekazanie wygranego Suzuki Swifta​

Jest nam niezmiernie miło zawiadomić, że 6 października 2017 miała miejsce niezwykła uroczystość w Gdańsku. Przed gmachem Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu przy ul. Kazimierza Górskiego zebrali się: reprezentant Santander Consumer Banku – dyrektor regionalny Marcin Markowski, przedstawiciele Polskiej Federacji Nordic Walking: prezes Olgierd Bojke, dyrektor Pucharu Polski NW -  Robert Brzeziński oraz rektor AWFiS Gdańsk – prof. Waldemar Moska, przedstawiciel Suzuki Motor Poland - Jarosław Matyszewski. 

Na uroczyste przekazanie wygranego w loterii błyszczącego jak strażacki wóz nowiutkiego Suzuki Swifta przyjechała oczywiście szczęśliwa zwyciężczyni – pani Katarzyna z Koszalina wraz z najbliższymi. Bohaterka Dnia została wylosowana miesiąc wcześniej: w czasie Finału Pucharu Polski Nordic  Walking w Hajnówce 9 września2017 spośród kilku tysięcy losów. Nagrodę główną – samochód osobowy Suzuki Swift ufundował Santander Consumer Bank. Nasz przedstawiciel - Marcin Markowski przekazał na ręce Pani Katarzyny kluczyki z breloczkiem Santander Consumer Banku oraz życzenia szerokiej drogi i bezpiecznej jazdy nowym samochodem. 

 

 

wrzesień 2017

20.09.2017 r. - Finał Akademii Zdrowia Santandera

Zapraszamy do udziału w fantastycznej imprezie dla całej rodziny. Gwarantujemy moc pozytywnych emocji i doborowe towarzystwo ambasadorów Akademii Zdrowia Santandera – Tamary Arciuch i Bartłomieja Kasprzykowskiego.

Każdy, kto ukończy wybrany dystans, otrzyma medal oraz posiłek regeneracyjny, a zwycięzcy odbiorą puchary z rąk Ambasadorów. Pakiet startowy zawiera: podręczną saszetkę, koszulkę, czapkę, izotonik, baton, książeczkę z techniką nordic walking.

Przewidziane są również różne atrakcje dla dzieci i dorosłych: strefa zdrowia: pomiary ciśnienia, strefa masażu, porady dietetyczne i fizjoterapeutyczne, strefa dzieci: gry i zabawy, malowanie twarzy, hokej na trawie, rzutki, dmuchańce.

MIEJSCE: Wrocław - KRZYKI, Park Południowy

ORGANIZATOR: Polska Federacja Nordic Walking

PARTNERZY: Santander Consumer Bank S.A., Szkoła Podstawowa nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu

PROGRAM ZAWODÓW:

22 września – piątek
18.00–20.00 biuro zawodów i odbiór pakietów startowych nordic walking + bieg

23 września – sobota
8.30–11.45 biuro zawodów
do 9.45 odbiór pakietów startowych – nordic walking na 10 km
do 10.30 odbiór pakietów startowych – nordic walking na 5 km i 2,5 km
do 11.45 odbiór pakietów startowych – bieg na 10 km oraz mini nordic walking do lat 6
10.00 uroczyste otwarcie
10.20 start nordic walking na 10 km
10.45 rozgrzewka i pokaz techniki
11.00 start nordic walking na 5 km
11.10 start nordic walking na 2,5 km
12.00 start mini nordic walking na 250 m
12.15 start biegu na 10 km
13.30 ceremonie wręczenia nagród

ZAPISY:

 • On-line do dnia 19.09.2017 do godziny 23:59 przez formularz zgłoszeniowy dostępny tutaj.
 • Osobiście w biurze zawodów - weryfikacja zawodników i wydawanie numerów startowych odbędzie się w Biurze Zawodów, Park Południowy, teren przy restauracji Agawa
  /piątek/ 22 września 2017 r. w godz. 18:00 – 20:00
  /sobota/ 23 września 2017 r. od godz. 8:30

 

08.09.2017 r. - Relacja z Biegu po Oddech, Zakopane

​Ponad 700 osób wzięło udział w II Biegu po Oddech zorganizowanym w niedzielę 3 września  w Zakopanem przez Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą. Wśród zawodników pojawiła się również Justyna Kowalczyk, która razem z Santander Consumer Bankiem wspiera organizację wydarzenia. Dziś, w Światowy Dzień Mukowiscydozy, zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wyjątkowego spotkania - zobacz.

sierpień 2017

Pasjonaci Nordika w Kolbuszowej

Kolbuszowa to piękne miasteczko w województwie podkarpackim położone na rzeką Nil. Atrakcją dla turystów z większych miast, gdzie panuje pospiech i tłok mogą być atuty tej miejscowości, którymi jest niska, jednorodzinna zabudowa, uroczy rynek i wolniejszy tryb życia. Można tu przyjechać np. latem, zakwaterować się w którymś z lokalnych hotelików czy pensjonatów i wybrać na spacer z kijkami nordic walking samotnie lub w towarzystwie. Raz w roku w sezonie letnim odbywa się w Kolbuszowej Puchar Polski Nordic Walking i wtedy zjeżdża się tu kilkaset osób z całej Polski.

W Kolbuszowej prężnie działa Ośrodek Sportu i Rekreacji, w którym co tydzień (w każdy wtorek) w ramach Akademii Zdrowia Santandera od maja do końca sierpnia w tym roku spotyka się grupka pozytywnych ludzi – miłośników dyscypliny chodzenia z kijkami. Wokół stadionu zlokalizowana jest przepiękna trasa prowadząca częściowo przez las. Maszerując można się cieszyć szumem i zapachem drzew oraz śpiewem ptaków. Pod okiem certyfikowanego trenera NW – pani Małgosi Sitko – entuzjaści aktywności na świeżym powietrzu zaczynają od rozgrzewki a następnie wspólnie maszerują malowniczymi trasami, ciesząc się przyrodą i piękną pogodą.

W zajęciach Nordic Walking z cyklu „Akademii Zdrowia Santandera” w Kolbuszowej uczestniczy stała obsada (średnio kilkanaście osób) w różnym wieku: od 18 lat do 70+. Większość uczestników spotkań chodzi z kijkami już od paru lat, ale coraz rośnie również zainteresowanie wśród ludzi, którzy do tej pory nie uprawiali tej dyscypliny. Przychodzą, aby nauczyć się od zera prawidłowej techniki chodzenia. Z tygodnia na tydzień obserwuje się wzrost zainteresowania tymi zajęciami. Wiele nowych osób deklaruje udział w zajęciach i większość z nich przychodzi. Podczas zajęć uczestnicy poznają prawidłową technikę Nordic Walking, poznają poszczególne elementy ruchu z kijami, dowiadują się, jak prawidłowo dobrać kijki, obuwie i ubiór na trening. Prowadzący zajęcia - wykwalifikowani instruktorzy PFNW na bieżąco wskazują popełniane przez uczestników błędy i korygują je poprzez odpowiednie ćwiczenia. Uczestnicy zajęć wiedzą też, jak ważna jest rozgrzewka przed rozpoczęciem treningu oraz stretching po jego zakończeniu. Cieszy fakt, że w zajęciach uczestniczy coraz więcej osób, co sugeruje wzrost świadomości społeczeństwa lokalnego na temat aktywnego spędzania czasu wolnego i dbałości o zdrowie i kondycję

 

02.08.2017 r. - Osielsko zaprasza na zawody Pucharu Polski w Nordic Walking

Już 5 sierpnia zostaną rozegrane kolejne, a zarazem przedostanie zawody z cyklu Pucharu Polski w Nordic Walking. Tym razem entuzjaści marszów z kijkami spotkają się w Osielsku, aby wspólnie walczyć o punkty w klasyfikacji generalnej, a przede wszystkim zwycięstwo w tym etapie Pucharu Polski. Zawodnicy staną do walki indywidualnie oraz drużynowo na trzech dystansach: 21, 10 oraz 5 km z podziałem na płeć oraz w różnych kategoriach wiekowych. Każdy, kto ukończy przynajmniej jeden etap z cyklu Pucharu Polski, będzie mógł wziąć udział w losowaniu nagrody specjalnej – samochodu marki Suzuki Swift, ufundowanego przez Santander Consumer Bank – partnera Pucharu Polski. Będzie to już przedostatnia szansa na udział w losowaniu.  Regulamin loterii dostępny na stronie: http://pucharpolskinw.pl/pucharpolskinw/loteriapromocyjna.

Kolejny, przedostatni przystanek na naszej trasie, to przepiękna miejscowość Osielsko, położona w województwie kujawsko-pomorskim. Tym razem zawodnicy będą konkurować ze sobą na miękkiej i zróżnicowanej profilowo nawierzchni stadionu sportowego Żołędowo – mówi Robert Brzeziński z Polskiej Federacji Nordic Walking, ekspert Akademii Zdrowia Santandera.

Zawody odbędą się na Stadionie Miejskim im. Jana Konopczyńskiego w Żołędowie przy ul. Bydgoskiej 1. Rejestracja zawodników rozpocznie się w piątek od godz. 18.00, a także będzie kontynuowana w dniu zawodów – od godz. 8.00 do 11.15. Pierwszy start zaplanowany jest na godz. 10.00, wtedy rozpocznie się marsz na 21,1 km. Z kolei o godz.11.00 wystartują zawodnicy walczący o zwycięstwo na trasie 10-kilometrowej. Zawody zakończy bieg na 5 km, który odbędzie się o godzinie 12.00. Całemu wydarzeniu będą towarzyszyć liczne pokazy oraz występy artystyczne.

Zawody Puchar Polski Nordic Walking w Osielsku to już przedostatnia szansa na udział w losowaniu nagrody specjalnej, czyli samochodu Suzuki Swift. Warto więc połączyć przyjemne z pożytecznym i maszerując w zawodach, zawalczyć nie tylko o zwycięstwo, ale także samochód – mówi Mirosława Krzyścin, kierownik Zespołu Komunikacji Marketingowej Santander Consumer Banku, koordynator Akademii Zdrowia Santandera. – Zachęcamy wszystkich entuzjastów nordic walking, a także tych, którzy dopiero chcą zacząć przygodę z tą dyscypliną, do maszerowania razem z nami już w najbliższą sobotę w Osielsku, a także 9 września w Hajnówce na wielkim finale Pucharu Polski. To wspaniała okazja do spędzenia wolnego czasu aktywnie wraz z rodziną i przyjaciółmi – dodaje.

Łącznie w tegorocznej edycji cyklu Pucharu Polski odbyło się 5 imprez na terenie całej Polski. Finał Pucharu Polski w Nordic Walking odbędzie się 9 września w Hajnówce. Organizatorem wydarzenia jest Polska Federacja Nordic Walking, GOSIR Osielsko, gmina Osielsko, Nadleśnictwo Żołędowo, a sponsorem strategicznym Santander Consumer Bank.

lipiec 2017

05.08.2017 r. - To już przedostatnia szansa na wygranie samochodu – Osielsko zaprasza na zawody Pucharu Polski w Nordic Walking

Już 5 sierpnia zostaną rozegrane kolejne, a zarazem przedostanie zawody z cyklu Pucharu Polski w Nordic Walking. Tym razem entuzjaści marszów z kijkami spotkają się w Osielsku, aby wspólnie walczyć o punkty w klasyfikacji generalnej, a przede wszystkim zwycięstwo w tym etapie Pucharu Polski. Zawodnicy staną do walki indywidualnie oraz drużynowo na trzech dystansach: 21, 10 oraz 5 km z podziałem na płeć oraz w różnych kategoriach wiekowych. Każdy, kto ukończy przynajmniej jeden etap z cyklu Pucharu Polski, będzie mógł wziąć udział w losowaniu nagrody specjalnej – samochodu marki Suzuki Swift, ufundowanego przez Santander Consumer Bank – partnera Pucharu Polski. Będzie to już przedostatnia szansa na udział w losowaniu.  Regulamin loterii dostępny na stronie: http://pucharpolskinw.pl/pucharpolskinw/loteriapromocyjna.

Kolejny, przedostatni przystanek na naszej trasie, to przepiękna miejscowość Osielsko, położona w województwie kujawsko-pomorskim. Tym razem zawodnicy będą konkurować ze sobą na miękkiej i zróżnicowanej profilowo nawierzchni stadionu sportowego Żołędowo – mówi Robert Brzeziński z Polskiej Federacji Nordic Walking, ekspert Akademii Zdrowia Santandera.

Zawody odbędą się na Stadionie Miejskim im. Jana Konopczyńskiego w Żołędowie przy ul. Bydgoskiej 1. Rejestracja zawodników rozpocznie się w piątek od godz. 18.00, a także będzie kontynuowana w dniu zawodów – od godz. 8.00 do 11.15. Pierwszy start zaplanowany jest na godz. 10.00, wtedy rozpocznie się marsz na 21,1 km. Z kolei o godz.11.00 wystartują zawodnicy walczący o zwycięstwo na trasie 10-kilometrowej. Zawody zakończy bieg na 5 km, który odbędzie się o godzinie 12.00. Całemu wydarzeniu będą towarzyszyć liczne pokazy oraz występy artystyczne.

Zawody Puchar Polski Nordic Walking w Osielsku to już przedostatnia szansa na udział w losowaniu nagrody specjalnej, czyli samochodu Suzuki Swift. Warto więc połączyć przyjemne z pożytecznym i maszerując w zawodach, zawalczyć nie tylko o zwycięstwo, ale także samochód – mówi Mirosława Krzyścin, kierownik Zespołu Komunikacji Marketingowej Santander Consumer Banku, koordynator Akademii Zdrowia Santandera. – Zachęcamy wszystkich entuzjastów nordic walking, a także tych, którzy dopiero chcą zacząć przygodę z tą dyscypliną, do maszerowania razem z nami już w najbliższą sobotę w Osielsku, a także 9 września w Hajnówce na wielkim finale Pucharu Polski. To wspaniała okazja do spędzenia wolnego czasu aktywnie wraz z rodziną i przyjaciółmi – dodaje.

Łącznie w tegorocznej edycji cyklu Pucharu Polski odbyło się 5 imprez na terenie całej Polski. Finał Pucharu Polski w Nordic Walking odbędzie się 9 września w Hajnówce. Organizatorem wydarzenia jest Polska Federacja Nordic Walking, GOSIR Osielsko, gmina Osielsko, Nadleśnictwo Żołędowo, a sponsorem strategicznym Santander Consumer Bank.

czerwiec 2017

14.06.2017 r. - Pomaszeruj z kijkami po zdrowie i samochód w Pucharze Polski Nordic Walking

 • Już 24 czerwca Elbląg zmieni się w polską stolicę nordic walking. 
 • Na starcie zawodów w ramach Pucharu Polski stanie z kijkami ponad 600 osób z całego kraju.
 • Nagrodą Główną w cyklu Pucharów Polski jest, ufundowany przez Santander Consumer Bank, samochód osobowy losowany wśród uczestników.
 • Wydarzenie organizują Polska Federacja Nordic Walking, Miasto Elbląg i Santander Consumer Bank.


24 czerwca 2017 roku. Zawodnicy wystartują w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej, w podziale na płeć i w różnych kategoriach wiekowych na 3 dystansach 5, 10 i 21 km. Będą rywalizowali o punkty do klasyfikacji generalnej. Na tych, którzy nie mają ochoty się ścigać, czeka natomiast rajd rekreacyjny na dystansie 5 km. Wszystkie trasy będą przebiegały przez tereny leśne przy Parku Bażantarni. Wydarzeniu będą towarzyszyły liczne atrakcje dla dzieci. Start imprezy na polanie przy Bażantarni.

Puchar Polski Nordic Walking to największy cykl imprez poświęconych temu sportowi w naszym kraju. W tym roku odbywa się jego ósmaedycja. Wyjątkowość Pucharu polega na tym, że udział w zawodach może wziąć praktycznie każdy. Na starcie staną profesjonalni sportowcy i osoby, które dopiero uczą się chodzenia z kijkami. Naszym celem jest popularyzacja tej wspaniałej, prostej i ogólnodostępnej formy ruchu, promowanie spędzania czasu z rodziną i aktywnego stylu życia – mówi Robert Brzeziński z Polskiej Federacji Nordic Walking, organizatora wydarzenia. W tym roku mamy nie lada gratkę dla wszystkich tych, którzy zdecydują się wystartować. Otóż w ostatniej edycji Pucharu Polski w Hajnówce 9 września 2017 wylosujemy samochód osobowy marki Suzuki Swift. Aby wziąć udział w losowaniu tego pięknego samochodu wystarczy być osobą pełnoletnią i wystartować przynajmniej w jednej z 7 edycji na terenie kraju. Każdy start to dodatkowa szansa na wygraną w loterii.

W ramach Akademii Zdrowia Santandera organizujemy na terenie całego kraju wakacyjne treningi dla osób, które chcą nauczyć się, jak efektywnie spacerować z kijami. Naszą akcję wspiera Justyna Kowalczyk – dodaje Paweł Florkiewicz, rzecznik prasowy Santander Consumer Banku. 

Wielki finał Pucharu Polski Nordic Walking zostanie zorganizowany 9 września w Hajnówce. 
Łącznie w tegorocznej edycji odbędzie się 7 imprez na terenie całej Polski. Organizatorem wydarzenia jest Polska Federacja Nordic Walking, a sponsorem strategicznym – Santander Consumer Bank, sponsorami imprez są również: Ziaja, Staropolanka, Hotele Unitral, Lidia i Senator, Polar, Bungy Pump.

Zapraszamy na darmowe zajęcia nordic walking, które odbywają się w każdy wtorek o godzinie 19:00 w wielu miastach w Polsce - zobacz szczegóły

Pobierz plakat.

Zapisy:
www.pucharpolskinw.pl
www.pfnw.eu
https://www.facebook.com/pfnw.eu/ 

maj 2017

17.05.2017 r. - Pomaszeruj z kijkami po zdrowie i samochód w Pucharze Polski i Pucharze Świata Nordic Walking

 • Już 3 czerwca Kolbuszowa zmieni się w polską stolicę nordic walking. 
 • Na starcie zawodów w ramach Pucharu Polski i Pucharu Świata Nordic Walking stanie z kijkami ponad 700 osób z całego kraju i globu.
 • Nagrodą Główną w cyklu Pucharów Polski jest, ufundowany przez Santander Consumer Bank, samochód osobowy losowany wśród uczestników.
 • Wydarzenie organizują Polska Federacja Nordic Walking, Miasto Kolbuszowa i Santander Consumer Bank.

03 czerwca 2017 roku. Zawodnicy wystartują w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej, w podziale na płeć i w różnych kategoriach wiekowych na 3 dystansach 5, 10 i 21 km. Będą rywalizowali o punkty do klasyfikacji generalnej. Na tych, którzy nie mają ochoty się ścigać, czeka natomiast rajd rekreacyjny na dystansie 5 km. Wszystkie trasy będą przebiegały przez tereny leśne, i stadion przy ul. Wolskiej. Wydarzeniu będą towarzyszyły liczne atrakcje dla dzieci. Start imprezy na stadionie w Kolbuszowej ul. Wolska 2.

Puchar Polski Nordic Walking to największy cykl imprez poświęconych temu sportowi w naszym kraju. W tym roku odbywa się jego siódma edycja. Podczas zawodów rozegramy również edycję Pucharu Świata Nordic Walking gdzie wystartują uczestnicy m.in. Słowenii, Niemiec, Ukrainy, Białorusi czy Włoch. Wyjątkowość Pucharu polega na tym, że udział w zawodach może wziąć praktycznie każdy. Na starcie staną profesjonalni sportowcy i osoby, które dopiero uczą się chodzenia z kijkami. Naszym celem jest popularyzacja tej wspaniałej, prostej i ogólnodostępnej formy ruchu, promowanie spędzania czasu z rodziną i aktywnego stylu życia – mówi Robert Brzeziński z Polskiej Federacji Nordic Walking, organizatora wydarzenia. W tym roku mamy nie lada gratkę dla wszystkich tych, którzy zdecydują się wystartować. Otóż w ostatniej edycji Pucharu Polski w Hajnówce 9 września 2017 wylosujemy samochód osobowy marki Suzuki Swift. Aby wziąć udział w losowaniu tego pięknego samochodu wystarczy być osobą pełnoletnią i wystartować przynajmniej w jednej z 7 edycji na terenie kraju. Każdy start to dodatkowa szansa na wygraną w loterii.

W ramach Akademii Zdrowia Santandera organizujemy na terenie całego kraju wakacyjne treningi dla osób, które chcą nauczyć się, jak efektywnie spacerować z kijami. Naszą akcję wspiera Justyna Kowalczyk – dodaje Paweł Florkiewicz, rzecznik prasowy Santander Consumer Banku. 

Wielki finał Pucharu Polski Nordic Walking zostanie zorganizowany 9 września w Hajnówce. 
Łącznie w tegorocznej edycji odbędzie się 7 imprez na terenie całej Polski. Organizatorem wydarzenia jest Polska Federacja Nordic Walking, a sponsorem strategicznym – Santander Consumer Bank, sponsorami imprezy są również: Ziaja, Staropolanka, Hotele Unitral, Lidia i Senator.

Zobacz trasę.

Zapisy:
www.pucharpolskinw.pl
www.pfnw.eu
https://www.facebook.com/pfnw.eu/ 

 

16.05.2017 r. - zamiast leżeć na kanapie...
14 maja 2017 r. odbyła się kolejna edycja Pucharu Polski Nordic Walking. Na starcie stanęło blisko 400 osób w różnym wieku i było to święto niezwykle rodzinne i wesołe. Pogoda dopisała nadzwyczajnie a trasa, mimo że wyglądała na mapce niewinnie, miała swoje niespodzianki, np. piaszczysty wąwóz „wdzięcznie” przypominający mieleńską plażę i wrażenia, w których słowo „grzęznąć” grało główną rolę. Zobacz relację z imprezy.

02.05.2017 r. - Akademia Zdrowia Santandera wystartowała w Mielnie!

Pierwsza impreza z udziałem naszych nowych Ambasadorów za nami. Nasz sportowy projekt zainaugurowaliśmy 29 kwietnia 2017 w Mielnie pierwszą edycją Pucharu Polski Nordic Walking 2017. W imprezie uczestniczyła para nowych Ambasadorów Akademii Zdrowia Santandera – znani i popularni aktorzy Tamara Arciuch i Bartosz Kasprzykowski. Zobacz relację z imprezy.

kwiecień 2017

24.04.2017 r. - Pomaszeruj z kijkami po zdrowie i samochód w Pucharze Polski Nordic Walking

Już 29 kwietnia 2017 roku Mielno zmieni się w światową stolicę nordic walking. Na starcie zawodów w ramach Pucharu Polski stanie z kijkami ponad 600 osób z całego kraju. Nagrodą Główną jest samochód osobowy losowany wśród uczestników. Wydarzenie organizują Polska Federacja Nordic Walking, Miasto Mielno i Santander Consumer Bank.

Zawodnicy wystartują w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej, z podziałem na płeć i w różnych kategoriach wiekowych na 3 dystansach 5, 10 i 21km. Będą rywalizowali o punkty do klasyfikacji generalnej. Na tych, którzy nie mają ochoty się ścigać, czeka natomiast rajd rekreacyjny na dystansie 5 km. Wszystkie trasy będą przebiegały przez tereny leśne, plażę i deptak przy ul. Kościuszki. Wydarzeniu będą towarzyszyły liczne atrakcje dla dzieci. Start imprezy przy fontannie na deptaku.
– Puchar Polski Nordic Walking to największy cykl imprez poświęconych temu sportowi w kraju. W tym roku odbywa się jego siódma edycja. Wyjątkowość Pucharu polega na tym, że udział w zawodach może wziąć praktycznie każdy. Na starcie staną profesjonalni sportowcy i osoby, które dopiero uczą się chodzenia z kijkami. Naszym celem jest popularyzacja tej wspaniałej, prostej i ogólnodostępnej formy ruchu, promowanie spędzania czasu z rodziną i aktywnego stylu życia – mówi Robert Brzeziński z Polskiej Federacji Nordic Walking, który jest organizatorem wydarzenia. W tym roku mamy nie lada gratkę dla wszystkich tych, którzy się zdecydują wystartować. Otóż na ostatniej edycji wylosujemy samochód osobowy marki Suzuki Swift (szczegóły). Wystarczy być osobą pełnoletnią i wystartować przynajmniej w jednej z 7 edycji na terenie kraju. Wielki finał Pucharu Polski Nordic Walking zostanie zorganizowany 9 września w Hajnówce. Łącznie w tegorocznej edycji odbędzie się 7 imprez na terenie całej Polski.

Akademia Zdrowia Santandera to ogólnopolska akcja zorganizowana przez Santander Consumer Bank, której celem jest propagowanie ruchu i zdrowego trybu życia. Ambasadorką Akademii Zdrowia Santandera jest Justyna Kowalczyk, pięciokrotna medalistka olimpijska w biegach narciarskich i czterokrotna zdobywczyni Kryształowej Kuli.
W ramach Akademii Zdrowia Santandera odbywa się cykl bezpłatnych i ogólnodostępnych zajęć Nordic Walking. Ta cenna inicjatywa organizowana przez Santander Consumer Bank wspólnie z Polską Federacją Nordic Walking została objęta patronatem przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Zajęcia umożliwiają rozpoczęcie przygody z Nordic Walking pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Raz w tygodniu, od maja do września, w 26 miejscowościach w Polsce przez godzinę można się nauczyć prawidłowej rozgrzewki oraz podstawowych kroków Nordic Walking. Treningi są przeznaczone dla każdego, bez względu na doświadczenie, wiek czy poziom sprawności fizycznej. Wystarczy założyć wygodny strój i zabrać ze sobą dobry humor oraz kijki do Nordic Walking. W Mielnie też ruszą tego typu zajęcia.

Zapisy tutaj.
Zapraszamy na fanpage Polskiej Federacji Nordic Walking
 

19.04.2017 r. - Do pierwszej majówki czasu coraz mniej, dlatego gościnna Gmina Mielno już dziś zaprasza do spędzenia weekendu nad Bałtykiem

Wspólnie z Polską Federacją Nordic Walking Santander Consumer Bank organizuje inaugurację pucharu Polski właśnie w Mielnie i to już 29 kwietnia br. Na wszystkich przybywających do Mielna w tym czasie przygotowaliśmy wiele atrakcji. Puchar Polski Nordic Walking w Mielnie to nie tylko ogromne wydarzenie sportowe, ale też rodzinna impreza dla wszystkich pokoleń w tym wiele atrakcji dla dzieci! Na scenie wystąpią m.in. mieleńscy karatecy, muzyczne zespoły młodzieżowe oraz zespół „Kowalski” grający muzykę z pogranicza rocka i popu znany z takich przebojów jak Irlandia Zielona, Monte Cassino czy Marian. Przygotujcie się na dużą dawkę dobrej zabawy! Zaczynamy 29.04. (sobota) o 9:30 na deptaku przy ul. Kościuszki. Na turystów z całej Polski czeka również bogata oferta miejsc noclegowych, jeśli nie macie pomysłu który obiekt wybrać warto skontaktować się z Punktem Centrum Informacji Turystycznej.
Więcej informacji dot. programu, trasy i zapisów – tutaj.

Strona korzysta z plików cookie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce - więcej informacji